Novo pri HoT mobil

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Eno vprašanje, ker sem zmeden neki dans...
Torej, imam mojo staro predpotopno prednaročniško kartico od Mobitela, ki jo uporabljam že 17 let. Nikoli še nisem imel naročnine. Vsake 3 mesece filam 5-10€. Vzel bi tale HoT paket za 10 € na mesec. Kaj moram storit? A obdržim cifro in kartico, ali grem po komplet vse novo(dobim to v Hoferju)? Če bi mi kdo pojasnil od koraka do koraka, da pridem do konca. Pametni telefon imam, samo meni se danes ne da razmišljat, ker sem na dopustu in imam možgane na off. Hvala.

Zacnes tako,d a gres do Hoferja, pri blagajni reces, da bi rad HoT kartico (ali pa ce jih imajo nekje zlozene... nevem
smile-1.gif
...

Ce prenasas predplacnisko stevilko, za prenos potrebujes PUK kodo, ki jo najdes na certifikatu (upajmo, da ga nisi vrgel proc
smile-1.gif
) ... PUK kodo menda lahko tudi pridobis pri svojem sedanjem operaterju, ce je slucajno nimas ...

Ko imas PUK kodo in si uspesno aktiviral HoT SIM kartico ... nadaljujes tukaj >> https://www.hot.si/prenesite-stevilko.html
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Eno vprašanje, ker sem zmeden neki dans...
Torej, imam mojo staro predpotopno prednaročniško kartico od Mobitela, ki jo uporabljam že 17 let. Nikoli še nisem imel naročnine. Vsake 3 mesece filam 5-10€. Vzel bi tale HoT paket za 10 € na mesec. Kaj moram storit? A obdržim cifro in kartico, ali grem po komplet vse novo(dobim to v Hoferju)? Če bi mi kdo pojasnil od koraka do koraka, da pridem do konca. Pametni telefon imam, samo meni se danes ne da razmišljat, ker sem na dopustu in imam možgane na off. Hvala.

Zacnes tako,d a gres do Hoferja, pri blagajni reces, da bi rad HoT kartico (ali pa ce jih imajo nekje zlozene... nevem
smile-1.gif
...

Ce prenasas predplacnisko stevilko, za prenos potrebujes PUK kodo, ki jo najdes na certifikatu (upajmo, da ga nisi vrgel proc
smile-1.gif
) ... PUK kodo menda lahko tudi pridobis pri svojem sedanjem operaterju, ce je slucajno nimas ...

Ko imas PUK kodo in si uspesno aktiviral HoT SIM kartico ... nadaljujes tukaj >> https://www.hot.si/prenesite-stevilko.html

Najlepša hvala
zmaga.gif
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Jaz sem od boba sedajprejel še sms z naslednjo vsebino
Spoštovani, prejeli smo poizvedbo za prenos vaše številke. V primeru prekinitve nar. pogodbe znašajo vaše obveznosti na današnji dan 0.00€(brez DDV). (bob)

Kaj zaj to v primeru, če pa sem že na Hot rekel da bom menjal?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik scmoky pravi:
Jaz sem od boba sedajprejel še sms z naslednjo vsebino
Spoštovani, prejeli smo poizvedbo za prenos vaše številke. V primeru prekinitve nar. pogodbe znašajo vaše obveznosti na današnji dan 0.00€(brez DDV). (bob)

Kaj zaj to v primeru, če pa sem že na Hot rekel da bom menjal?

To je zato, ker si sprozil prenos stevilke.. in si verjetno ounacil, naj se razmerje pri starem operaterju prekine... sem tudi sedajle doma videl, da sem dobil ta SMS...

To potrjuje, da je pri bob-u prekinitev narocniskega razmerja brez kaksnih dodatnih stroskov...
wink-1.gif
... samo 5€ za prenos stevilke, kar je doloceno s strani regulatorja in je enoten strosek...
2576229-IMG_1902.PNG
 

Priponke

  • 2576229-IMG_1902.PNG
    2576229-IMG_1902.PNG
    65,6 KB · Ogledi: 451

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

Na Androidu (Huawei P10) dela... sem probal danes... nisem pa gledal, ce je sam med posiljenjem preklopil... v glavnem je 4G stalno ON...

Sem pa mogu APN rocno vpisat.. s podatki iz tistega linka, ki jih je svetidej objavil nekaj sporocil nazaj...

https://www.mobilna-telefonija.com/informator/nastavitve/apn-za-gprs-in-mms.html#hot

Bom probal ob priliki dat v iPhone kartico...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

Ne prek teh nastavitev, ki ti jih pošljejo na iphone prek LTE ne dela mms. Zgleda treba ročno vse nastavit.

A kdo ve, če je kje možnost, da recimo ko se ti izteče količina podatkov na HOT mini blokira nadaljnji prenos podatkov?

edit: oz. šlo bi, če nakazuješ vsak mesec posebej, da ne nakažeš več kot 6,99, ampak minimalno je 10...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

Ne prek teh nastavitev, ki ti jih pošljejo na iphone prek LTE ne dela mms. Zgleda treba ročno vse nastavit.

A kdo ve, če je kje možnost, da recimo ko se ti izteče količina podatkov na HOT mini blokira nadaljnji prenos podatkov?

edit: oz. šlo bi, če nakazuješ vsak mesec posebej, da ne nakažeš več kot 6,99, ampak minimalno je 10...
Kaj je nadzor nad stroški?
Nadzor nad stroški si lahko zagotovite na več načinov:
- nastavite lahko maksimalen znesek, ki ga želite porabiti za mobilno telefonijo v koledarskem mesecu;
- lahko si izključite posamične storitve v tujini ali v Sloveniji;
- starševski nadzor vam omogoča nadzor nad porabo vaših otrok.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Kako je pa glede veljavnosti SIM kartice recimo v Primeru HoT Mini in HoT Maxi? Našel sem sledeči zapis:
SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. V kolikor SIM-kartice ne napolnite še dodatnih 270 dni, je SIM-kartica deaktivirana in dobroimetje na vašem računu se izniči.

Torej, ne da se recimo napolniti s 120€ in potem ta znesek korisiti eno leto s HoT Maxi paketom? Z drugimi besedami, potrebno je polniti vsaj vsakih 270 dni?

Še glede SEPA. A tukaj se potem da urediti normalne mesečne odtegljaje z bančnega računa glede na paket in porabo?

Res me malo bega tale predplačniški način.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Samo nadzor nad stroški lahko nastaviš min. na 10€. Jaz bi rad imel 0, oz samo toliko kot je v paketu.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Rabijo za prenos predplacniske stevilke k HoT dejansko komplet ime, priimek, naslov in davcno? Ali pa imajo samo tezave z obrazcem? Ponavadi je bil PUK zadosti.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

MMS preko iPhona kot kaze ne deluje ... Sem dobil najprej SMS, da bodo poslali profil... sem ga dobil... shranil... restartal telefon... Nic... Probal sem preko LTE preko 3G, preko 2G ... ne gre... Nastavitve so pa "zapecene"... tako da se jih ne da niti videti ...
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Cel dan iščem PUK, pa ga ne najdem... našel samo certifikat od številke (predplačniški paket). Na njem ni ničesar drugega, kot mobi številka napisana. Mi bodo na podlagi tega v mobi centru lahko izdali še enkrat PUK številko?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Cel dan iščem PUK, pa ga ne najdem... našel samo certifikat od številke (predplačniški paket). Na njem ni ničesar drugega, kot mobi številka napisana. Mi bodo na podlagi tega v mobi centru lahko izdali še enkrat PUK številko?

Na tem certifikatu je ponavadi tudi PIN, PUK,... Drugace gres menda lahko do ene od operaterjevih prodajnih mest... in ti tam dajo PUK... le neko izjavo moras podpisati, da si res lastnik te stevilke... Ce si kdaj ze karkoli urejal s to stevilko in te ze imajo v bazi, je se lazje ...

Lahko pa se probas registrirati na https://moj.telekom.si ... mogoce je tam tudi za predplacnike na voljo PUK ...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko kdo preveri, ali deluje MMS preko LTE na iPhonu ali androidu, kjer ne moreš sam spremenit MMS nastavitev?

MMS preko iPhona kot kaze ne deluje ... Sem dobil najprej SMS, da bodo poslali profil... sem ga dobil... shranil... restartal telefon... Nic... Probal sem preko LTE preko 3G, preko 2G ... ne gre... Nastavitve so pa "zapecene"... tako da se jih ne da niti videti ...

očitno isti problem kot pri bobu
frown-1.gif
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Cel dan iščem PUK, pa ga ne najdem... našel samo certifikat od številke (predplačniški paket). Na njem ni ničesar drugega, kot mobi številka napisana. Mi bodo na podlagi tega v mobi centru lahko izdali še enkrat PUK številko?

Na tem certifikatu je ponavadi tudi PIN, PUK,... Drugace gres menda lahko do ene od operaterjevih prodajnih mest... in ti tam dajo PUK... le neko izjavo moras podpisati, da si res lastnik te stevilke... Ce si kdaj ze karkoli urejal s to stevilko in te ze imajo v bazi, je se lazje ...

Lahko pa se probas registrirati na https://moj.telekom.si ... mogoce je tam tudi za predplacnike na voljo PUK ...

Hvala, sem to naredil, in mi komplet vse izpiše podatke ven, od PUK, do stanja na račun.
zmaga.gif
Jutri samo še v Hofer skočim po novo SIMko, pa sem zmagal.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
KSZ

Eno vprašanje... če jaz prav razumem, to deluje tako, da plačaš tistih 9,90€ in uporabljaš dokler ne zmanjka oz. 3 mesece, ko je treba spet polnit?? Ali teh ~10€ "traja" 30 dni in pol spet??