Kaj je to za en oče?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Alter oči, ki pijan vozi bolje, preudarneje in predvsem varneje ter ima reflekse na nivoju diamantne klopotače...

/sarkazem off, ampak polno je zagovornikov takih osebkov...
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Dost je takih ocetov. Meni se je en jokal, ko so ga ustavili policaji in je napihal, sicer nic tako eksitremnega kot v clanku. No na koncu pa se pristavi, da je dobil opozorilo, ker je imel vse tri mulce brez sedezov zadaj. Kak [cenzura], pa se pritovela se je ahaha
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Dobro,ta je pijan vozil. Ali bi bilo kaj drugače, če bi med vožnjo telefoniral ali vozil prehitro? Saj to ni nič manj nevarno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Pejte pred en vrtec, pa opazujte koliko ljudi pripne svoje mulce v avtosedež.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pejte pred en vrtec, pa opazujte koliko ljudi pripne svoje mulce v avtosedež.

Evo, ravno to se mi je motalo po glavi.

Kakšenm dan moram otroka pobrat malo kasneje, pa posedim v avtu pol ure pred vrtcem.
Več kot je nalepk sonček v avtu in bolj ko so le te izrazite manj je možnosti, da je privezan v avtu.

Zanimivo je, da se starši v glavnem vsi privežejo v avtu.

Pri nas je otrok vedno privezan. Sedaj smo že tako daleč, da če se slučajno vsedem v avto preden ga pripnem sam zažene vik in krik. In kot se pogovarjam z normalnimi starši je povsod tako, kjer so ta red uvedli takoj pri prvem prevozu otroka v avtu.

Ne redko opaziš tudi, kako svoje sončke držijo v naročju.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pri nas se redno in že lep čas privežeta sami. Vprašam pa še vedno skoraj vsakič če sta res. Nalepk ("Lan in Kia v avtu") pa res nimamo...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
moja se sama še ne more pripeti, če pa jo slučajno pozabim, je pa takoj "ati nisem pripeta nisem pripeta!"
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
odvisno kje so doma.

Kaj ma to veze kje so doma? A nesreče se dogajajo določeno število kilometrov stran, al se lahko zgodijo za vsakim vogalom?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
bom pa drugače napisal, ker je težko razumet.. Če na dvorišču obrneš avto pa je otrok poleg, bo boš ga privezal za tistih 15 sekund?

Ne, ne boš ga. In potem to raztegneš na par sto metrov urbanega področja. Pač gre za verjetnosti. In v določenih primerih je nična, da se kaj pripeti. Sicer pa sam oceniš, saj si pameten človek. Pred 20-30 leti sploh ni bilo otroških sedežev, čudno da smo preživeli kar vsi. Vau. Pa airbagov ni bilo, ni pasov na zadnjem sedežu....

Če se celo življenje voziš v avtu in spiš v njem boš 100% tudi umrl v avtu., tako to gre. verjetnosti.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Odgovoren oče. Otroka vozi v sodobnem avtu, kjer lahko preživi tudi tako nesrečo.
(Tudi če zunaj vsi umrejo, oče je oče.)

Če pijan voziš, voziš pijan. Oče, mož, sin, vnuk, dedek - kaj ima to veze? Pijan voznik ni nič manj, ali bolj razsoden od pijanega voznika očeta. Če pijan povozim otroka (npr) ni ravno razlika, če je moj ali ne.

Skratka, rumena tema. Ima pa OP ustrezen naziv
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
bom pa drugače napisal, ker je težko razumet.. Če na dvorišču obrneš avto pa je otrok poleg, bo boš ga privezal za tistih 15 sekund?

Ne, ne boš ga. In potem to raztegneš na par sto metrov urbanega področja. Pač gre za verjetnosti. In v določenih primerih je nična, da se kaj pripeti. Sicer pa sam oceniš, saj si pameten človek. Pred 20-30 leti sploh ni bilo otroških sedežev, čudno da smo preživeli kar vsi. Vau. Pa airbagov ni bilo, ni pasov na zadnjem sedežu....

Če se celo življenje voziš v avtu in spiš v njem boš 100% tudi umrl v avtu., tako to gre. verjetnosti.

Sem jih pripenjal tudi za 100m oddaljen vrtec in sedaj je prva stvar ko se vsak izmed mojih otrok vsede v avto pripenjanje neglede na to, kam in kako daleč gremo, tko da tega niti slučajno ne zastopim, čeprav sem že prvič razumel, kaj hočeš povedat.
Ti si preživel, marsikdo pa ne. Lapanje o tem, da 30 let nazaj ni blo avtosedežev je totalna neumnost in ga ne slišim prvič. Verjetnost da doživiš nesrečo blizu doma je pa statistično precej velika.
Tud moja mat se ni hotla pripenjat do trgovine, pa smo mel skos borbe, dokler ni enkrat letela v šipo 50m od bloka. Moja tašča si je celo privoščila da je prisilila otroka da se je nepripet peljal precej daleč in potem sem poslušal lapanje podobno tvojemu. No tist dan so jo ušesa bolela.
 
Nazadnje urejeno: