Uber aka Taxi...

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Aja, pa če to drži, bodo čefurji spet popizdi.., ker po njihovem je taxi služba v njihovi pristojnosti. Povsod. Ker so si tako zamislili.

Slovenec nima kaj delat tamo...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Aja, pa če to drži, bodo čefurji spet popizdi.., ker po njihovem je taxi služba v njihovi pristojnosti. Povsod. Ker so si tako zamislili.

Slovenec nima kaj delat tamo...
Evo ena direktna laz s tvoje strani. Sem slovenec in sem imel svoje taksije ki so vozili v okviru najvecje ljubljanske taksi sluzbe. Zaposlene sem imel same slovence in kar nekaj ostalih voznikov je bilo slovencev.

Zdej pa pejt nazaj v jamo.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
No, ja...
Videl sem poudarek na "Bilo".

Sicer pa ne vem, kako si lahko imel taxi kot javni uslužbenec.

Pustimo se presenetiti, kako bodo reagirali določeni taxiji na morebitni prihod "Uber-ja"

Verjetno podobno, kot je bilo na Brniku, ali na ljubljanski železniški postaji...
tongue-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
No, ja...
Videl sem poudarek na "Bilo".

Sicer pa ne vem, kako si lahko imel taxi kot javni uslužbenec.

Pustimo se presenetiti, kako bodo reagirali določeni taxiji na morebitni prihod "Uber-ja"

Verjetno podobno, kot je bilo na Brniku, ali na ljubljanski železniški postaji...
tongue-1.gif

verjetno s predsodkom,kot ti v tej temi,torej kje je razlika med teboj in taxisti?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Zaposlene sem imel same slovence in kar nekaj ostalih voznikov je bilo slovencev.

Ne nabijaj, kar večina taksistov ni zaposlenih ampak so samo plačani za storitev (podobno kot pri Ubru).
V Lj je večina taksistov na s.p.ju, delajo kadar želijo in plačani so % glede na vožnje.
Razlika med trenutnimi taki službami pa uberjem bo predvsem aplikacija.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Ste pisali tudi kaj o samem poslovnem modelu in o tem kdo so vozniki?

Ne bi bila slaba variante, da nekdo naredi realno primerjavo uber vs. taxi - ampak vse vidike.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Mah, že kak mesec zagotovo delajo dramo po tv o tem. Vtipkaj v kak rtv iskalnik uber pa glej. Se včeraj (ali pred včerajšnjim) sem gledal nek prispevek z ministrom. Po dnevniku zvečer?
Hrvati imajo to že eno leto, če si prav predstavljam, uber preko njih vzpostavlja pri nas ....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Zaposlene sem imel same slovence in kar nekaj ostalih voznikov je bilo slovencev.

Ne nabijaj, kar večina taksistov ni zaposlenih ampak so samo plačani za storitev (podobno kot pri Ubru).
V Lj je večina taksistov na s.p.ju, delajo kadar želijo in plačani so % glede na vožnje.
Razlika med trenutnimi taki službami pa uberjem bo predvsem aplikacija.
No to je pa zabavno ko te nekdo obtozi nabijanja potem pa direktno bullshit napise. Vecina taksistov (voznikov) je zaposlenih in to za 4 ure. Pri lastnikih vozil, ki imajo s.p. ali pa d.o.o. - le ti pa za vsakega svojega voznika placujejo pavsal taxi druzbi kot je metro, laguna, itd. Povprecen voznik taksija v LJ niti ne ve kaj je razlika med s.p. in d.o.o.

Seveda ni res da kar delajo kadar zelijo. Ce zelijo preziveti morajo delat vsaj 12 ur vsak dan. Ce sta dva voznika na avtunse izmenjujeta. Tudi razlicni modeli obracuna so...en je promet-stroski in potem ostanek na pol. Drugi pa kar tako da voznik vsak dan placa "najemnino" za avto kar ostane pa gre za stroske in samega voznika.

Kar pa ti vidis napisov s.p. pa jih je nekaj ko dejansko sami vozijo vecina pa ima zaposlene voznike za polovicni delovni cas.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
No, ja...
Videl sem poudarek na "Bilo".

Sicer pa ne vem, kako si lahko imel taxi kot javni uslužbenec.

Pustimo se presenetiti, kako bodo reagirali določeni taxiji na morebitni prihod "Uber-ja"

Verjetno podobno, kot je bilo na Brniku, ali na ljubljanski železniški postaji...
tongue-1.gif
Ok demagog: se danes je med vozniki, ki jih srecujem kar nekajnslovencev.

Javni usluzbenci imajo lahko s.p.-je in d.o.o.-je itd... sam pa sem takrat bil zaposlen gospodarstvu. Ampak lahko bi mel taksije se danes ce bi zelel
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
A si se že kaj (službeno) poglobil v te taksi službe?
In recimo ''kolobarjenje'' podjetij, ki gredo čez nekaj mesecev v stečaj, vključno z neplačanimi prispevki, itd. Hkrati pa novo podjetje šiba (spet nekaj mesecev) naprej taksi zgodbo...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Taksisti poleg zasluzka morajo placevati prispevke imeti licence, vinjeto in se kup dovoljenj, da taksirajo. Torej tukaj nastanejo stroski. Zal pa tukaj je ogromno takih ki imajo sp, radi izkoriscajo ljudi in so zaposleni po 4 ure, delajo nonstop, velik del zasluzka pa jim vzamejo. Koliko jih pa na crno dela, da ne govorim.

Uber, nalozis aplikacijo se registriras, pa ze lahko delas. Ne placujes nobenih prispevkov, nobenih dovoljenj. Nobenih stroskov.
Slovenija bo prilagodila zakonodajo uberju, da bo ta lahko zakonito delal. 20-25% zasluzka pobere uber. Ljudje si ne bojo placevali prispevkov, ker ne bodo rabili, ker bojo se vedno nezaposleni.
Torej avtomatsko bojo lahko vlekli socialo in delali? Eni taksisti ze razmisljajo, ce se bo uber uveljavil, bojo delali prek uberja in se prijavili na zavod. Edino ce Cerar z prilagoditvijo zakonodaje, ki je v pripravi, to prepreci.

Lastniki trenutnih taksi sluzb, prepovedujejo taksistom (tudi ce imajo svoje vozilo in sp), ki jim placujejo dispecerstvo, da delajo za hopin in zdaj kmalu uber.

Tako da pridemo do vprasanja, kaj bo cez nekaj let, ko bo penzija trkala na vrata in si niso placevali prispevke. Ker glede na to koliko pobira uber, kaj dosti zasluzka ne bo, da si bojo se prispevke placevali.
Sem pa ze prej omenjal, da v Sloveniji od navadnih ljudi, do velikih podjetij, razvrednotijo vrednost, koliko posameznik naredi. Nato smo preseneceni zakaj so v Sloveniji male place, ker se sp-jevcev ne znamo podpirati.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
A ne bo Uber v Sloveniji (isto kot na Hrvaškem) zagnal le UberX? Torej storitev za taksiste.
Uber Pop-a pa ne bo. Ali bo Uber Pop v Sloveniji?