Zavorni diski

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Točno tako. Čimcenejše vzemi. Meni so še vsake začele trest če mi je kdo na ac pri 200+ zapeljal ven in sem moral močneje zavirati...
Pa sem imel tudi ATE, zimmerman pobarvane. Tako da je vse skupaj en šrot, kot bi bilo iz putra.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
meni sicer trese ne tudi pri večjih hitrostih ednino sedaj ko imam zimmerman gor imam včasih občutek kot bi bil cel sistem iz putra,prej je bil gor bosch in je bilo veliko bolje
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sam osebno bi se ATE izogibal, zaradi slabih izkusenj. Ploscice po 10 mesecih niso zadostno zavirale.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Točno tako. Čimcenejše vzemi. Meni so še vsake začele trest če mi je kdo na ac pri 200+ zapeljal ven in sem moral močneje zavirati...
Pa sem imel tudi ATE, zimmerman pobarvane. Tako da je vse skupaj en šrot, kot bi bilo iz putra.

diski niso delani da boš iz 200 zaviral na polno. Za to bo treba kaj drugega kot navadne diske.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Sam osebno bi se ATE izogibal, zaradi slabih izkusenj. Ploscice po 10 mesecih niso zadostno zavirale.

Popolnoma drugačne izkušnje. Jaz pa brez težav priporočim ravno ATE. Izkušnje, mnenja ostalih po forumih, tudi v tujini... Je največji dobavitelj zavornih elementov za proizvajalce. Torej največkrat prvo vgradnja...
Sicer pa, tukaj se vidi razpredelnica, katere zavorne ploščice dobro primejo v kombinaciji s katerimi diski:
http://www.at-rs.de/bremsen_beratung-nach-mass.html

Test je verjetno narejen pri novih komponentah in se seveda ne ve, kako se bo vse to vedlo po daljši dobi in z vsemi zunanjimi vplivi. Pa vendar je neki pokazatelj. Kot vidimo, večina ploščic v redu deluje z diski istega proizvajalca:


A so določene ploščice in diski, kateri delujejo super tudi z drugimi. Kaj šele kombinacija istega proizvajalca. Kombinacija različnih pa, kolikor jaz vidim, bi bila najboljša - ATE ploščice + EBC diski...

V testu pogrešam TRW, ker me res zanima, kako bi se obnesel. Sam s TRW nisem zadovoljen. Dal sem jih na prejšnje vozilo, a glej hudiča, ko sem kupil drugo, je gor spet TRW. Sva pa pri sosedu lani jeseni menjala sprednje ploščice + diske + zadnje obloge + bobne, vse ATE. Isto vozilo in v ponedeljek sem ga vozil. Skor me je vrglo skozi šipo, ko sem zavrl..
smile-1.gif


LP
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tudi jaz z veseljem ATE. To vam pod kozolcem montažo zaje**, potem pa jokcat. Bo treba malo več pedantnosti pri montaži, malo vzdrževat pa bo šlo tudi iz 200+ na AC ok. Je pa res da majo nekateri avti rahitične zavore, to se pa zahvalite proizvajalcu.

Da bi se pa "zapomnili" in tej znamki pokazali sredinec pri naslednjem nakupu pa...
confused-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Jaz sem takrat isto gledal te teste, pa sem se odločil za ATE, ker so vsi priporočali. Po 10 mesecih ugradnje se je zgodila situacija, da sem pri 50-60 kmh moral močno zavret, pa je avto samo šel po svoje v ograjo. Pred tem se s tem avtom ni divjalo ali pa kej, da bi zavore pregrel. Po popravilu avta, na srečo sam pleh, ampak stroskov je bilo ogromno + stroški od policije in točke, se je po popravilu avta izkazalo, da ploščice ne opravljajo svojega dela. Razlika je bila okrog 80% v zavorni sili. Brusenje ploščic tudi ni pomagalo, čeljust je bila ok. Po menjavi ploščic, ni bilo nobenega drugega posega v avtu, je avto zopet normalno zaviral. Tako da se sam izogibam ATE, zaradi te izkušnje. Je pa bilo pred tremi leti. Je pa po vgradnji diskov in ploščic, avto v roku 2 mesecev šel 2x na valje. Prvič pri mehanikarju po parih dneh vožnje in drugič na tehničnem. Kaj se je vmes zgodilo s ploščicami, pa tudi pri dobavitelju niso znali pojasniti. Sem pa vsaj dobil povrnjen denar za ploščice o kaki nastali škodi pa bi težko dokazal, ker tudi policija se me je po hitrem postopku rešila s kaznijo vred.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Še dobro, jaz bi te skloftal ko bi v živo to štorijo povedal, ne pa vrnil denarja.

Če po fakin 10 mescih nisi ugotovil, da je nekaj tako hudo narobe na zavorah, potem tudi z vozniškim izpitom nimaš kaj delat.
uf-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Malecky bom raj jaz tebe ker imas take. Kot sem rekel se je skoraj cez noc zgodilo, ker redko kdaj mocno zaviram kot sem takrat moral. Poletje je vse bilo bp, ko pa je bilo -15 se je pa nekaj zgodilo. Zate pa upam, da nisi komu ze to naredil, pa nazj posteno dobil batine.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.918
5.464
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Malecky bom raj jaz tebe ker imas take. Kot sem rekel se je skoraj cez noc zgodilo, ker redko kdaj mocno zaviram kot sem takrat moral. Poletje je vse bilo bp, ko pa je bilo -15 se je pa nekaj zgodilo. Zate pa upam, da nisi komu ze to naredil, pa nazj posteno dobil batine.

Tudi pri nas je iz danes na jutri začel zavorni pedal se pogrezat na semaforju.... Bremze so ble mehke...
. Gremo na servis da nam zamenjajo glavni zavorni cilinder... So rekl vse je ok sam zavorno tekocino je treba zamenjat pa prezračit...poznamo problem

No zavorna tekocina je bla stara 8 let
smile-1.gif


Bremze delajo sedaj kot nove
cheer.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Sam stavim gor samo ATE. Lastne izkušnje, brez pripomb.
Pri ATE je treba biti pazljiv na ponaredke, če se prav spomnim.

Ja, zato se pogleda hologram in skenira QR kodo z ATE aplikacijo na telefonu. Ti pokaže potem še serijske in kaj naj bi bilo v hologramu. Če se vse ujema, potem je original...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ATE ne dela nič sam, vse je marketing
TEXTAR dela ploščice za BMW prvo vgradnjo in tudi za ATE, lahko dam nekaj dokazov s slikami od ploščic

ATE NIMA SVOJE PROIZVODNJE (!)

TRW je imel svoje tovarne, je prodal zadevo in ga je kupil FEDERAL MOGUL (FERODO) in ga je prodala in je v lasti ZF, kjer je tudi SACHS

razna tresenja itd. so stvar montaže in materialov, ki so že na vozilu