Elektricni nateg

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Po mojem pa popolnoma nerealno. V njegovem sklepanju je tolk logike kot če bi si kdo kupil gliser za vožnjo po Ljubljani.
Včasih bi šlo, včasih pa ne ..
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Primerjati ceno elektrike z neobdavceno ceno dizla? Super novinarstvo, bravo. Me pa zanima, kako se v realnosti navadis na to, da ti ves cas odsteva kapljice do naslednje vticnice :/
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Kolk je pa pri količini co2 brcnil v temo? Še vedno dobimo precejšen delež iz teša, pa se nekaj (deset)let bo zagotovo tako.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Pomojem dost realno: http://www.bb.si/blog/elektricni-nateg

Ko v testu preberem stavek "Po šestih kilometrih mi zbije predviden doseg vožnje za deset kilometrov" (
bonk.gif
) mi je takoj jasno,da članek piše nek šalabajzar in da sploh nima smisla naprej brat....
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz sem to čudo že dvakrat pelal. Za vozit ni tko grozen kot misli pisec tega bloga. Voziš ga v bistvu kot klasičnega VAG-a z DSG menjalnikom s to razliko, da z mesta potegne, ni napol mrtev kot VAG z DSG-jem. Če hočeš imet kak doseg, ga moraš vozit v Eco modu. Tukaj ima pa eno posebnost. Ko pohodiš plin na AC, se vse pospeševanje ustavi pri 120 km/h Kazalec, ki kaže delovanje električnega pogona takoj pade iz nekje 6 na 2, kjer ohranja konstantno hitrost. Pa pri električerju in tudi hibridih je potrebno razumeti zaviranje in regeneracijo odpadne energije.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kolk je pa pri količini co2 brcnil v temo? Še vedno dobimo precejšen delež iz teša, pa se nekaj (deset)let bo zagotovo tako.
Obupno veliko. Če ne pozna miksa slo elektrike, naj ne piše.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Pomojem dost realno: http://www.bb.si/blog/elektricni-nateg

Popolna bebavost. Če ne zna med kranjem in Lj skočit na polnilno, naj ga pa bo strah. Če ne zna dat filat, naj se ne vozi.
Ni prvi teskt tega butlja, in kar je najhuje, ta človek je šef nekakšnega faksa (pa ne bi smel niti narisanih ovc čuvat, kar se mene tiče). Sem ga že 1x napiil v AM; bo zgleda treba spet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Primerjati ceno elektrike z neobdavceno ceno dizla? Super novinarstvo, bravo. Me pa zanima, kako se v realnosti navadis na to, da ti ves cas odsteva kapljice do naslednje vticnice :/

Kakšno novinarstvo? A zdaj je vsak bebo, ki ima svoj blog, kar novinar?
V realnosti sploh ni problema. Probleme imajo butlji, ki se ukvarjajo s stvarmi, ki jim niso dorasli.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Eeee, sory, ne zameri, ni blo tak mišljeno. Se strinjam, da ni primerjave s tem lapanje in tvojimi strokovnimi članki. Žal se ima danes že vsak za novinarja, pa sam veš, da tudi vsak novinar ni novinar. Mea culpa.
smile-1.gif


Izračun je precej točen začuda, je tudi mene presenetila količina svinjarije, ki jo proizvede(mo) za elektriko. Resnično bi rekel, da je manj...

No, NEK proizvaja nulo, tak da, ko bom imel električarja, se bom tolažil s tem da se vozim na jedersko energiro, raje kot na premog
grin1.gif

Citat:
Načrtovani blok 6 bo za eno kWh v zrak izpustil približno 0,85 kg CO2, obstoječe naprave pa ga izpuščajo okrog 1,2 kg.
http://www.te-sostanj.si/si/odgovornost-do-okolja/naravno-okolje/211
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zanimivo, kak nivo retorike uporabljaš, ko nek lajik opiše svojo prvo izkušnjo z e-vozilom. Kot da si pojedel vso pamet sveta ...
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Eeee, sory, ne zameri, ni blo tak mišljeno. Se strinjam, da ni primerjave s tem lapanje in tvojimi strokovnimi članki. Žal se ima danes že vsak za novinarja, pa sam veš, da tudi vsak novinar ni novinar. Mea culpa.
smile-1.gif


Izračun je precej točen začuda, je tudi mene presenetila količina svinjarije, ki jo proizvede(mo) za elektriko. Resnično bi rekel, da je manj...

No, NEK proizvaja nulo, tak da, ko bom imel električarja, se bom tolažil s tem da se vozim na jedersko energiro, raje kot na premog
grin1.gif

Citat:
Načrtovani blok 6 bo za eno kWh v zrak izpustil približno 0,85 kg CO2, obstoječe naprave pa ga izpuščajo okrog 1,2 kg.
http://www.te-sostanj.si/si/odgovornost-do-okolja/naravno-okolje/211

Izračun je "točen" samo, če sprejmeš debilne postavke, na katerih je narejen. Poraba dizla "brez trošarine" (če govorimo o porabi, lahko govorimo o fizični količini porabljene energije) je ne neumnost, upoštevat le TEŠ je neumnost. Jasno je, koliko enrgije porabi en in druga avto za enako pot pod enakimi pogoji, jasno je, kakšen mix proizvodnje enregije je v SLO in kaj to pomeni za CO2 na kilovatno uro. Vse ostalo je blesavo.
Cifra, uporabljena za TEŠ je višja celo od nemškega mixa, pa so nemci znai po hudi svinjskem štromu ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zanimivo, kak nivo retorike uporabljaš, ko nek lajik opiše svojo prvo izkušnjo z e-vozilom. Kot da si pojedel vso pamet sveta ...
bonk.gif

Laik? Malo si preberi, kake kozlarije zna tip zapisat, pa ima nekakšen naziv pred imenom in nek faks vodi. Pa tudi če je prvič uporabil BEV. Saj se na to pripraviš. Pogeldaš, kje so polnile, kaj rabiš, da jih uporabljaš, kako se da avto filat, kakšni so realni dosegi. Skratka vse, kar bi normalen človek naredil.

PS: tudi če ne bi bil "laik" (kar sicer ni), bi napisal isto. Oz. sem že kdaj, tudi za kolega, ki pišejo teste in bi se morali malo bolj spoznati.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Popolna bebavost. Če ne zna med kranjem in Lj skočit na polnilno, naj ga pa bo strah. Če ne zna dat filat, naj se ne vozi.
Ni prvi teskt tega butlja, in kar je najhuje, ta človek je šef nekakšnega faksa (pa ne bi smel niti narisanih ovc čuvat, kar se mene tiče).

zmaga.gif

Točno na vse to sem tudi sam pomislil,ko sem bral tekst in pogledal,kdo ga je napisal!
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Kakšen užaljen napad na heretika, ki je podvomil v vašo e-religijo.
.
Mah identično kot applovci ali pa tisti, "verniki v UFO žitne kroge", ki so napadli modele, kateri so priznali, da jih delajo.
.
Otroci.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
A res?

- Kako naj pa drugače komentiramo dejstvo, da vzame izračune, kot da se EV polni izključno iz TEŠ-a, pa pri izračunih emisij iz TEŠ-a vzame well-to-wheel (od izvora do ponora) izpuste, pri izpustih iz dizla pa samo izpuste dizelskega motorja? A dizelsko gorivo je pa magično nastalo v rezervoarju dizelskega Golfa?
- Kako naj drugače komentiramo dejstvo, da za porabo dizelskega goriva vzame ceno brez davkov, prispevkov in trošarin, pri ceni - elektrike pa vzame ceno z vsemi dajatvami? Pa še to je izračunal porabo 2,62 EUR / 100 prevoženih km, kar se mi zdi kokretno preveč.

Tip ne pokaže nobenih izračunov, nobene metodologije, ničesar.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Kakšen užaljen napad na heretika, ki je podvomil v vašo e-religijo.
.
Mah identično kot applovci ali pa tisti, "verniki v UFO žitne kroge", ki so napadli modele, kateri so priznali, da jih delajo.
.
Otroci.
Pa ja, naj vozijo svojega električarja in spizdijo nekam s svojimi pridigami. Ne pa da se teži normalnemu folku, ki jim avto pomeni le prevozno sredstvo. Vegani, pedri, islamisti, električarji ... vse povsod ista zgonjena pesem z namenom pranja možganov.