ozdravljen hep. B

tr0p1c

Zelenc'
12. sep 2016
1
0
1
živjo, imam eno zdravstveno uprašanje. spoznal sem eno kul bejbo, s katero se neki občasno videvama in mi je rekla, da se je leto ali dve nazaj zdravila za hepatitis B. zdej je bila pred par tedni spet na kontroli in kao virusa trenutno nima v sebi, na kontrolo pa mora vsake pou leta. kakšno je tveganje da sedaj tudi jaz dobim ta virus od nje pri sexu? ok uporabima kondom, kaj pa oralni sex? nisem cepljen, a če se grem cepit sem takoj varen ali šele čez pou leta, ko dobim zadnjo dozo? dejte mi mal svetovat kej nej nardim, 10x
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Obstaja tudi možnost prenosa s slino oz. z vsemi telesnimi tekočinami. Najbolj učinkovita stvar je cepljenje, ampak zaščita ni takojšnja, potreben je čas, da se razvijejo protitelesa (po tretjem odmerku se svetuje pregled, da se vidi če so protitelesa nastala). Več tukaj
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
A ni tko da ko imaš hepatitise jih imaš za vedno......z zdravljenjem samo postaneš "imun" na njega.......prenašaš ga pa naprej drugim
sprasujem se.gif


grims-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Cepi se, dokler ti ne dokažejo ustreznega titra protiteles oz. dokler ti infektolog ne svetuje drugače uporabljaj kondom, tudi pri oralcu.
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Ah ne....hepatitis B ni tak baw baw več, kot je bil včasih. Po večini ga preboliš asimtomatsko, tako da če ga boš slučajno fasal ne boš kar umru. Seveda se pa ni za igrat, sploh v današnjih časih, ko imamo na voljo cepivo.
Lepo od punce, da te je seznanila s to nadlogo, tako da če se ti zdi da je punca za prihodnost, se lepo cepi, pa uporabljaj kondom dokler je potrebno. Če jo maš pa samo za šport, se pa raje izogni riziku
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ker jo misliš podret PREVIDNO!
Če se da cepit, pojdi. Pol položiš brez opozoril VSE.
Mislim, da se da pozdravit. Komplicirano!
Vsekakor premisli, da neuš potem tu kaj hotu!
Zakaj ti je rekla? Je to modern imet neki eksotičnega?
Te ma rada? Paz pol, kako bo z otroci!
 
Nazadnje urejeno:

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
22
18
Ali ste slišali za to resnico. Ko z nekom "spiš", si spal dejansko z vsemi njegovimi bivšimi.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Če gledamo iz stališča deljenja virusnih obolenj, bo kar držalo...