Nakup Mercedesa karavana

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Pozdravljeni sem pred nakupom omenjenega vozila in sicer c200 ali 220 d karavan do dve leti starosti zagotov bo tukaj kak strokovnjak, ki se spozna in bo znal svetovati in opozoriti na težave ali na kaj naj bom pozoren. Probal sem jih kar nekaj in zanimivo vsak je bil drugacen za peljati drug zvok odzivnost itd. Malo sem zbegan rad bi imel ali xenon ali led luci novejsi eno letniki pa imajo navadne h4 luči zakaj je temu tako?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.026
314
83
Goriska
Kolikor vem novi modeli nimajo vec xenona, imajo samo se full led ali pa navadne halogenke. Vsekakor bi ti priporocal, da vzames z LED, ker svetijo vrhunsko, vsaj v ocetovem bmw-ju in ne dvomim, da v mercedesu kaj slabse.

Kar pa se motorja tice ne bos falil z nobenim, razen ce noces imeti renaultovega motorjav mercedesu vzemi vsaj 220cdi, pa tudi mocnejsi je.

Kaksen c220d avantgarde z avantgarde + led paketom ter po moznosti se amg look je top. Ga ima prijatelj in je res zelo lep in udoben avto. Pa se karavan je meni osebno lepsi od limo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ne bo imel z avtomatikom vedno 2.2 diesel motor?
Drugače pa 1.6 renojev motor očitno ni slab, drugače bi se ga že losali.
Pa kot praviš... sem imel prilo¼nost malo dlje voziti C180 CDI avtomatik, ki pa je bil skoraj brez opreme (halogen, brez navi, brez PDC, meglenk...). Ga je pa prijatelj (Italijan) kupil kot vozilo zaposlenega v salonu, 1 leto starega, nekih 25.000 km za 20.000 evrčkov. Seveda v Italiji ne pa pri naših zlatarjih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
Jah zlatarji prodajajo po zlatih cenah. Pa ceprav medenino. Saj vemo.kdo.so lastniki AC, in da zlato se ni placano, nosijo ga pa ze dolgo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
kakšen pa je kaj tale 2.2 dizel kar se okvar tiče

in na splošno kako je kaj problematičen gla 200 avtomatik?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
180 in 200 z ročnim menjalnikom sta renaultova, 200 z avtomatskim in 220 pa sta mercedesova.

Za normalno vožnjo je 200d več kot dovolj, 220d pa je že kar dirkalnik (7,4 do 100).

Glede okvar naj ne bi bilo težav, bo pa zanimivo videti če se bo kaj spremenilo odkar avti prihajajo iz južne afrike.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
je smešno, ampak bolj zaupam renaultu kot pa mercedesu
grin1.gif
zato pa vprašam kako je kaj njihov motor

menjalnik je v c-ju in gla-ju dvosklopčni?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.431
858
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jah zlatarji prodajajo po zlatih cenah. Pa ceprav medenino. Saj vemo.kdo.so lastniki AC, in da zlato se ni placano, nosijo ga pa ze dolgo.

pa ja greš v ITA kupit avto. Kdo ti pa brani to?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
V c-ju je običajen (z pretvornikom navora) 7g-tronic, v GLA pa dvosklopčni 7g-dct.

Sem vozil oba in dct me ni prepričal, vsaj ne v primerjavi z 7g-tronicom, ki je res pravi "mercedes"-ov menjalnik, uglajen, hiter in skoraj neopazen. DCT zna pocukati, ni tako fajn pri parkiranju in ni tako hiter kot bi pričakoval od takega tipa menjalnika (govorim predvsem od kick-downu, kjer kar nekaj "razmišlja").

Tudi avto je C dosti bolj orenk kot (GL)A. Materiali, prostor, vožnja, vse je na tistem pravem "Mercedes" nivoju, medtem ko je GLA samo še en (sicer dvignjen) "Golf". Zgleda pa res bolje oziroma bolje v trendu, ker je pač SUV.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
dct je najbrž getragov, tako kot v renaultih, fordih in praktično vseh ostalih razen vwja?

očitno vsi trpijo za istimi simptomi pri natančnem premikanju
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Vozim C 220 avtomatik, limuzino in ne T. Pohvale motorju (zmogljivosti, poraba) in menjalniku, po možnosti vzemi ta motor.
V osnovni opremi so halogenske luči in dnevne LED, ostalo je za doplačilo. Vsekakor pa LED lepše izgledajo. Xenon ne verjamem da obstaja.
Opremo imam Avantgarde (BTW, Avantgarde + AMG Look ne more biti, ali eno ali drugo, ker sta to dve različni opremi, razlika je malo v sprednji maski, notranjem izgledu, platiščih...).
Od druge dodatne opreme je vsaj za mene uporaben radar in asistent za mrtvi kot, ne uporabljam pa asistenta za ohranjanje smeri in samodejno parkiranje.

Težav do zdaj nisem imel nobenih, itak je v garanciji. Na živce mi gre le slabo zatesnjena reža med havbo in sprednjo šipo - jeseni postane lovilec listja, če avto parkiraš.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ksenona ni več, nadomastil ga je LED, v dveh izvedbah: "navadni" LED (cca 1100 eur doplačila) in ILS (inteligentne luči), ki zna prilagajat žarek (mislim da cca 1600 eur doplačila).

Oboje je ceneje kot je bil ksenon pri predhodniku, tako da ni problema (razen pri službenih avtih, kjer se jim ne gre za to - večina enoletnikov pa je službenih).
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
narodnjak kolk pa kej znese taka meæka? in zakaj nimajo vsi nišana? meæka bez nišana ni mečka..

lohk tudi na pm

Mercedsi z nižjo stopnjo opremeimajo nišan, to sta Classic in Elegance, poleg tega imata tudi bolj goste pečne prečke v maski.
Oprema Avantgarde in AMG. - brez nišana + manj prečk v maski.
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Pri novem C ima "nišan" Exclusive oprema, AMG in Avantgarde imata zvezdo na maski hladilnika.