Katero navigacijo

navigacion888

Zelenc'
14. jul 2014
3
0
1
Lep pozdrav vsem na forumu!

Ker se ne spoznam na navigacije se obračam na vas. Rabil bi navigacijo za tuje goste, ki prenočijo pri meni. Torej nekaj kar pokriva celotno Slovenijo (čimveč poti). Navigacija mora imeti tudi na voljo za shranjevanje različnih točk, torej da bi jaz shranil kraje, ki bi si jih ogledali turisti.
Cenovno nekje do 150€, lahko tudi rabljeno. Zadeva mora bit enostavna za uporabo.


Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
50LM je 2012 model in je starejši kot 2557, ki je 2013 model.
Drugače je pa 50 kao nadgradnja starih 265W s to razliko, da ima 50 še JCV ( navaden )
wink-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Pazi, slednji ima karte samo za vzhodno Evropo. Ob nadgranji na celotno Evropo boš imel težave z novo zaščito, v kolikor ne boš kupil Lifetime nadgradnje. Jaz bi se raje odločil za nuvi 50LM.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš kupil nuvi 55, tega iz zgornjega linka, ki ima že LM zraven potem boš imel doživljensko nadgradnjo kart.
55 je pa nadgradnja 50 in neke ogromne razlike ni, lahko pa primerjaš specifikacije za 50 in 55 in boš potem videl kateri ti ustreza.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Saj ima LM, ampak vzhodna evropa. Jaz sem mnenja, če že kupuje novo naj kupi z celo evropo.

P.S. Novince je potrebno usmerit vstran od pašnikov
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Te nove strani se še kar nisem navadil
redface-1.gif


Sedaj sem komaj opazil, da piše tam pri gumbu za nakup Vzhodna evropa.

Hvala, da si me opozoril
nahrung002.gif


Drugače pa imaš popolnoma prav, da je bolje kupit napravo z LM in imaš potem mir, ko izidejo nove karte.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Ima kdo izkušnje z navigacijo v vzvratnem ogledalu, na katero imaš lahko priklopljeno tudi vzvratno kamero
confused-1.gif
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Jaz sem jo imel, pa sem bil nezadovoljen. predvsem z delovanjem kamer (sprednje in zadnje).
Primer, grem v avto obrnem ključ, vžgem in grem vzvratno. Tisti hudič v ogledalu pa potrebuje več kot pol minute (Android pač) da se prižge in začne delovati. Takrat sem jaz že "far away" od tam kjer sem rabil vzvratno kamero. Pa še premajhna slika mi je bila v ogledalu.
To s kamerami me je tako motilo, da nisem niti prišel, do faze da bi si inštaliral navigacijo gor.
Jaz sem zamenjal radio s takim "all-in-one", dela tako kot se zagre.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.

Da se pridružim debati: katero navigacijo (kupiti), ampak ne kot samostojno napravo ampak aplikacijo za iOS. Načeloma sicer po Sloveniji vozim z googlemapsi, ki so sicer ok, ampak za v tujino pa zaradi prenosa podatkov ne pride v poštev.

Nekaj sem uporabljal Sygic, pa imam malo mešane občutke (hudo mi je, da lahko preprosto izbereš kje boš mel avtocesto in kje ne, samo interface je bolj tako-tako)...