CATIA V5

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pozdravljeni!

Rad bi osvojil modeliranje s tem programom. Nekaj osnov mi je jasnih in bi rabil kakšne vaje za trening. Vem, da obstaja literatura v pdf obliki iz MB strojnega faksa. Če ima kdo bi se toplo priporočal. Vsi predlogi so dobrodošli...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Solidworks je izpeljanka s "samo" 3-moduli (od istega podjetja; dassault systemes) . Ugs-nx je tudi huda zadeva, če jo obvladaš.
Pro/e (creo) je najcenejši od vseh modelirnikov, ima dober sheet-metal, vsaj v Slo je dokaj popularen zaradi cene in dobrega supporta (Audax), Catia se uporablja pri Revoz povezanih podjetjih.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Se da katerega od teh sneti (free)? Solidworks bi znal biti zanimiv...
Trenutno spoznavam Catio, ker je znanje tega programa zaželjeno pri marsikateremu delodajalcu S in Z od nas. Pa še zanimiv je, čeprav ima nekaj svojih muh....
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
za Solidworks imaš tudi navodila (tutoriale) v slovenščini, če znaš malo pobrskati po pašnikih... Jaz sem pred leti začel s tistimi navodili in sem hitro osvojil osnove. Za naprej te mora pa samo dovolj zanimati, pomoč googla, dvakrat probaš in znaš. In še glavno - Ko enkrat solidno obvladaš katerikoli od naštetih 3d modelirnikov, bo osvajanje drugih dokaj enostavno.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Še to...Vsaj za solidworks vem, da so bile free študentske verzije, če imaš slučajno možnost
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Na hitro sem prečekiral solidworks: precej je podobnosti s CATIO. Zato bo potrebno osvojiti čimveč iz slednjega...
Vseeno hvala. Še kakšni uporabni namigi mogoče?