NAVIGON - Novosti

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
kak ne najdeš?
smile-1.gif
V glavnem meniju spodaj imaš ikono "Profil poti" kjer nastavljaš izogibanja, način računanja ipd..

Kje? Pod nastavitvami ali takoj ko prides v program na ikonah? Nic ne najdem pod "profil poti"
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Jest imam tako

Ni pod ikonami nic za nastavt niti pod kljucem setings. Nevem a imam kej zaklenjeno al kai
2280048-PicsArt_1440519044671.jpg
 

Priponke

  • 2280048-PicsArt_1440519044671.jpg
    2280048-PicsArt_1440519044671.jpg
    50,3 KB · Ogledi: 887
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
sem si kr novo 5 4 6 verzijo dol potegnu pa sedaj imam profil poti, edino nevem kej se preveri ce je navigon aktiven al je ze avtomaticno aktiven na pasnikih?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
ne rabiš skrbet..vse je "kupljeno"
smile-1.gif

Super, sem mislu da se je mozno zaklenu in ni dal moznosti profila poti ker resnicno ga nikjer nisem najdu pa mi je malo cudno.
 

Niettt

Zelenc'
29. jun 2013
3
0
1
Zdravo,
imam Navigon 43XX max in me zanima če bi mi lahko kdorkoli na ZS napisal kje lahko "kupim" kak software update in novejše mape?
Hvala.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Jest imam tako

Ni pod ikonami nic za nastavt niti pod kljucem setings. Nevem a imam kej zaklenjeno al kai
2280048-PicsArt_1440519044671.jpg

Ko boš nastavil ruto, potem pritisni na telefonu tipko za menu tiste 3 črtice in se ti odpre menu v katerem poišči profil poti. Tu imaš potem možnosti:
screenshot2015-08-25-17-.png
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Mam ze novejsega. Nevem kako imajo drugi narejeno samo ko das opcijo da si peš ti ne kaze vec poti v smislu kot za avto da te vodi po crti ampak ima neko foro da kaze samo pticjo perspektivo in kao kompas v katero smer moras katera pa po vecini kompas varianata ne deluje. Recimo se f google earth ma bolj narejeno tole peš vodenje kamor vsmeris gsm tja se ti obrne kompas in ti kaze proti cilju.

Za avto pa kr deluje normalno, sicer me moti da ko imas odcep iz avto ceste zgine live spremlanje poti in ti samo stacionarno sliko kaze za izhod.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Če koga zanima gratis app Navigon Klik
Že dolgo nisem na Amazonu zasledil, da bi imel izdelek, ki ga ponujajo več negativnih ocen kot pozitivnih. Zgleda, da le ni tako zelo gratis, ko greš čez drobni tisk :)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Today I tried with amazon actually free app, it has function paranoma 3d view.but it is just for 30 days good,if you not use data. so i uninstall it. bad
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Tko po letu dni uporabe, nism neki zadovoln s to navigacijo.

Tazadnja bedarija k sem jo opazil je ta da ce nisi konektan na gsm podatke ali wifi potem sploh nemores vpisat naslova kam zelis, sploh nevem kaksna logika je to in je cist zgresena! Hkrati sem najdui hrosca da ce sem na telefonu na zvezi nemorem vpisati naslova.

Opazil sem da mi dela tezave orientacija ce so neki Y razcepi cest itd je tolk vse skupaj prikazano da nevem kam it, ali pa orientacija ceste, skoraj da pripeljem pravokotno na glavno cesto in moram desno, to na navigaciji zgleda recimo 30 stopinj zamakjeno.

Kdaj me je zaradi oranzne najkrajse poti peljalo po takih brezpotjih da se s traktorjem nisi mogu it, ceprav nimam tega oznaceno.

V 15% me ne pripelje tocno na naslov, da ne recem ce naslov prevozis jo cist zmede namesto da ti kaze novo pot sam steka in cikla. kaksen navigon in garmin ti je v 2 sekundah iskal nove poti.

Po 30 sekundah mi pot ne kaze vec tekoce ampak zacne stekat oz kazat po frameih, amapk se da prezivet.

Edino kar se mi zdi ok je da vpises naslov v prvo search vrstico in najde kr vse, ce ne najde samo dopises brez locil in navlake in spet lepo najde naslov.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Me ne preseneča.

Za njim se bodo začele poslavljati še ostale app navigacije.

Igo in Copilot bosta naslednja od komercialnih. Na koncu bosta ostala mogoče sygic (ker je že tolk razširjen) in Tomtom (ker je velika firma zadaj).

Route 66 od starejših navigacij sem pa že vidu, da je samo zastonj verzija z openmaps ostala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz bi rekel da je ukinitev Navigona strateska odlocitev lastnikov (Garmin) saj ni zdravo, da so sami sebi konkurenca v casih razcveta razlicnih navigacij. Garmin je v zadnjih letih drasticno izgubil na trznem delezu odkar trg poplavljajo razne poceni kitajske wince in andoid naprave.. Tudi avtomobili so vecinoma ze opremljeni z fabriskimi infotainment sistemi..
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Pa google maps ima tudi že vodenje in zadostuje. Obenem najde marsikaj, kjer Garmin in njegove mape pogrnejo na celi črti.