Pokemon Go SW

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Zanima me čisto s tehničnega stališča, na osnovi česa igra pozicionira male zverine? Baje na osnovi google traffica? Ki je kaj?

Če razmišljam pravilno, ne tam kjer so množice ljudi, ampak tam kjer so množice ljudi s pametnimi telefoni, ki jim laufa prenos podatkov? Ali se motim?

Sama zasnova odpira neomejene možnosti za razne aplikacije... multinacionalke verjetno že snujejo kake načrte. Zanimivo bo
tongue-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
To je bil začetek. Sedaj imajo ogromno podatkov od igralcev igre same. Jaz sem si naredil svojo aplikacijo, ki simulira pozicijo in išče pokemone v okolici začetne pozicije. Kolikor sem videl, je večina pokemonov locirana okoli pokestopov. Predvsem v manjših krajih, kot je ta, kjer jaz živim. Tu je cc 8 lokacij, kjer se konstantno pojavljajo. Pet od njih je pokestopov.

Pomaga tudi igra ingress. V njej je poleg terminalov, tudi, mislim, da se imenuje, star dust. To so take pikice na mapi. Tudi na teh pozicijah se pojavljajo pokemoni. Te lokacije bi na bile lokacije, kjer se več uporabljajo telefoni. Tudi pokestope so vzeli iz igre ingress, kjer so jih prispevali igralci te igre.

Nobena skrivnost ni, da android in ios nonstop spremljata lokacijo. Uradno naj ti podatki naj ne bi zapustili telefona. So pa ti podatki nepogrešljiv vir za algoritme za umetno inteligenco. Če uporabljaš Google Maps, Google v vsakem primeru dobi tvojo lokacijo in ve, če si na telefonu.

Augmented reality je sveti grail že cc 7-8 let. Od kar so telefoni dobili kamero in pospeškovni senzor/kompas. Bilo je ogromno poizkusov, vključno z ingepress, ki noben ni bil res uspešen. Pokemoni so uspeli, ker so bili velik hit že od prej. Vprašanje, če se da ponoviti uspeh te igre z neko novo generično tematiko.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Nisem ciljal samo na igre, tudi kaj drugega bi se dalo izvesti na podoben način. Iskanje bonov za popuste v trgovinah, parčkanje samskih.... bilo kaj

Citat:
Uporabnik dune pravi:
Pomaga tudi igra ingress. V njej je poleg terminalov, tudi, mislim, da se imenuje, star dust. To so take pikice na mapi. Tudi na teh pozicijah se pojavljajo pokemoni. Te lokacije bi na bile lokacije, kjer se več uporabljajo telefoni. Tudi pokestope so vzeli iz igre ingress, kjer so jih prispevali igralci te igre.

Ja, ampak uporabljajo v kakšnem smislu? Pasivno prijavljeni v omrežje? Kličejo in smsajo? Ali tekoč aktiven prenos podatkov?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Verjetno, kje se uporabljajo googlove aplikacije (maps, gmail, g+, ...) Sedaj te vpraša za dostop do lokacije že, če uporabljaš navaden search v browserju.