Subvenciniranje vrtca

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Zdravo,

otroka gresta letos s 1. septembrom v vrtec.
Zanima me, kdaj dobim izračun koliko bom mesečno plačeval in kdaj moram oddati vlogo za subvenioniranje vrtca.

Hvala
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vlogo oddaš v mesecu pred nastopom vrteca. Koliko boš plačeval, si lahko po prejeti vlogi izračunaš sam, za vrtec je itak znana polna cena, z vlogo pa ti določijo odstotek polne cene, ki jo plačuješ.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če imaš sigenco oddaš vlogo elektronsko. Vneseš družinske člane, enoto vrtca in pokljukaš da je to vloga za subvencioniranje vrtca in za otroške dodatke. Kdaj dobiš odgovor pa je odvisno od enote. Eni imajo gužvo celo leto, drugi je nimajo nikoli. Če jo obdelajo šele novembra potem ta čas plačaš polno in potem poračunajo za nazaj. Kot so že zapisali oddaš vlogo mesec pred vstopom. Vse naslednje vloge pa potem ob vsaki spremembi in v mesecu preden poteče trenutno veljavna odločba.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
30 dni pred odhodom v vrtec moraš oddati vlogo na CSD oziroma nesi 01.08.2016 na CSD.

Vlogo si natisni.

http://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=1497

kje pa najdem vlogo za znizanje vrtca ko gre otrok prvic v vrtec? Povsod najdem le vlogo za PONOVNO uveljavljanje pravice do otroškega dodatka/subvencije vrtca, le-ta pa se ne izpolnjuje če prvič uveljavljaš pravico otroškega dodatka ali subvencije vrtca....

Jaz sem sicer oddal vlogo za --> Elektronska vloga za PONOVNO uveljavljanje pravice do OTROŠKEGA DODATKA / SUBVENCIJE VRTCA, vendar tukaj tudi piše:

PONOVNO UVELJAVLJAM NASLEDNJE
PRAVICE:
Subvencija vrtca

in to mislim da ni ok, saj nisem nikamor vpisal nobenih podatkov o otroku....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tvoja oddana vloga bo zavrnjena. Če prvič oddajaš vlogo, išči obrazec "uveljavljanje pravic iz javnih sredstev".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa saj sem dal gori link do obrazca.
Pisno je treba prvič oddat, obrazec je za vse doklade enak, za vrtec izpolniš poleg osnovnih pidtakov le III f, kot piše v navodilih

Torej prvič PISNO
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni čisto res. Tudi prvič je lahko elektronsko, se pa razlikujeta obrazca (za prvo uveljavljane, ponovno uveljavljanje). Ja, vem, funkcionalno pismen moraš biti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tako je. Obe vlogi lahko oddaš elektronsko. In še drugič poudarjam. Ne vložiš vloge samo za subvencioniranje vrtca, ampak vedno zraven tudi za otroški dodatek (ni sicer nujno je pa "logično").

EDIT: Jaz si tole razlagam kot da Vlogo za osnovne pravice iz javnih sredstev (otr.dodatek, vrtec, drž.štipendija) lahko oddaš samo elektronsko. Medtem ko vlogo za PONOVNO uveljavljanje pravic lahko oddaš pisno, elektronsko ali po pošti.

2b7dhl.jpg
 
Nazadnje urejeno:

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Tako je. Obe vlogi lahko oddaš elektronsko. In še drugič poudarjam. Ne vložiš vloge samo za subvencioniranje vrtca, ampak vedno zraven tudi za otroški dodatek (ni sicer nujno je pa "logično").

EDIT: Jaz si tole razlagam kot da Vlogo za osnovne pravice iz javnih sredstev (otr.dodatek, vrtec, drž.štipendija) lahko oddaš samo elektronsko. Medtem ko vlogo za PONOVNO uveljavljanje pravic lahko oddaš pisno, elektronsko ali po pošti.

2b7dhl.jpg

Čist tko informativno, a to naj bi potem pomenilo, da dobiš kaj večji otroški dodatek?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.073
113
Pa plačo dvigni iz TRRJev in vsa sredstva od otrok, ker ti štejejo kot luksuz vse kar imaš več kot 800 eur. Na vse to je kot fiktivni prihodek še vštete neke obrestne mere, čeprav zneskov nimaš na vezani vlogi. Hitro se ti lahko zgodi da padeš v višji razred.
 

fija

Zelenc'
11. jul 2012
29
0
1
Ampak vsako leto moram nekaj dodatno nalagat na računalnik, letos teži nekaj s Proxsign, Si pas
Ko pa to nekako poštimaš, pa potem lahko postaneš "pismen"
wink-1.gif
(če imaš voljo iin srečo)
Sem lani oddal prvič, me zanima po kolikem času bodo letos poslali odločbo.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Tako je. Obe vlogi lahko oddaš elektronsko. In še drugič poudarjam. Ne vložiš vloge samo za subvencioniranje vrtca, ampak vedno zraven tudi za otroški dodatek (ni sicer nujno je pa "logično").

EDIT: Jaz si tole razlagam kot da Vlogo za osnovne pravice iz javnih sredstev (otr.dodatek, vrtec, drž.štipendija) lahko oddaš samo elektronsko. Medtem ko vlogo za PONOVNO uveljavljanje pravic lahko oddaš pisno, elektronsko ali po pošti.

2b7dhl.jpg

Čist tko informativno, a to naj bi potem pomenilo, da dobiš kaj večji otroški dodatek?
Če daš vlogo za subvencijo vrtca ti znižajo otroški dodatek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A ni bolje dobiti xyz evrov ceneje vrtec kot pa xy evrov vec dokladov?
Pa kot vem ninstos v subvenciji, ampak v samem obiskovanju vrtca. Ce imas otroka doma namesto v vrtcu, ti pripada 20% višji otroški dodatek.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Pa plačo dvigni iz TRRJev in vsa sredstva od otrok, ker ti štejejo kot luksuz vse kar imaš več kot 800 eur. Na vse to je kot fiktivni prihodek še vštete neke obrestne mere, čeprav zneskov nimaš na vezani vlogi. Hitro se ti lahko zgodi da padeš v višji razred.

Tole je pa tako iz riti potegnjeno....še eden, ki si ne zna na roke dokladov, vrtca in dohodka izračunat.

Res da nič ne vem, ampak kradejo pa vsi.
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To malo na pamet ropotajo...
Hint... Sem bral letošnji obrazec, sicer za štipendijo ampak je isti obrazec...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Upošteva se res stanje na TRR, ampak da bi se poznalo pa moraš res imeti srečo, da gre za cente na meji ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vem da preverjajo, to nisem rekel da ne... Ampak kot si rekel... In če imaš na računu sredstva namenjena za obnovo ali gradnjo bivališča to napoveš... Marsikaj lahko 'prijaviš' in potem ne upoštevajo...