Zaščita proti kraji radia

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Živjo,

V avtomobilu imam navigacijo, ki je nažalost kar iskana med lopovi (RNS510). Razmišljam kako bi jo najbolje zaščitil proti kraji. Na ebay sem našel varnostne vijake http://www.ebay.de/itm/VW-SHAR...bcAAOSw9mFWGt-G

Razmišljal sem, da bi dal namesto vijakov kar nete, ima morda kdo še kakšno boljšo idejo?

Obstaja tudi varnostna plošča, ki pa je žal predraga + zelo grda.

http://www.oemretrofits.co.uk/navigation-security-lock.shtm

Če ima kdo kakšno idejo kako zadevo čimbolj unčinkovito zaščitit prosim za nasvet,
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kasko in/ali avtoalarm.

Karkoli boš šraufal gor, ti bo đanks samo še bolj razfookal armaturko, ko se bo matral zadevo spraviti ven.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Je tvoj odgovor kar na mestu, problem je samo cena kaska
smile-1.gif

Alarm bom pa dal vgradit, verjetno Meta.
Moja ideja je bila bolj radio nekako pritrdit od strani ali od zadaj.
Hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pritrdit ga moreš tako, da se vidi, da je pritrjen.
če boš vijake skrival in jih ropar ne bo videl, bo res tako kot je napisal @alfabet, da bo še pol armaturke zraven polomil.
Pa tisti varnostni vijaki tudi niso nič kaj varnostni. Take nastavke dobiš v skoraj vsakem kompletu že. oz tisti, ki so resni so si jih pa mogoče tudi ravno pri istem prodajalcu nabavli, kot bi ti vijake
wink-1.gif


men tista plošča ne zgleda napačno. Samo je pa tečno jo imet nekje spravljeno in skos gor/dol devat, če si veliko na takih lokacijah.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Koliko pa stane tista varnostna plošča zgoraj? To da je grda je butast izgovor, ker bolj kot je grda, manj zanimanja bo pri vlomilcu. Kot drugo pa, a je sploh važno kako zgleda ko te ni v avtu?
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Costs range from £299 to £350 for the navigation lock system and full fitting to your car. To kako zgleda res nima veze ko me ni v avtu, je pa potrebno to ploščo tudi nekam odložit ko si v avtu. Tako, da to odpade predvsem zaradi cene. Spomnim se še starih enot, ki si imele odzadaj namenski šrauf, da si ga pritrdil od odzadaj. Tega pa RNS žal nima.