Garmin Drive Assist 50 LMT

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Danes sem kupil to navigacijo v BigBangu - https://www.bigbang.si/navigacija/driveassist50lmt-d-garmin-586804 ...
Sva šla z mojo na Blatno jezero (Balaton), pa sva jo testirala. Kamera je vrhunska in vse super, moti me pa ena stvar ...

Preko Bluetootha lahko odgovarjaš na klic, kličeš, ali pa ona namesto tebe prebere SMS ... Tu se pa zaplete ... Vse v zvezi SMSjem se dogaja v angleščini.
Nekaj sva se igrala s smsji ... Vse je prebrala v angleškem jeziku, zato besede niso bile razločne. Je pa zanimivo, da ti sam lahko govoriš, kaj napiše ona v povratni SMS, kar je super, ampak spet moreš vse v angleščini napisati, ker drugače pridejo ven čisto XY črke.

Obstaja kakšen dodatek v slovenskem jeziku?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Državljani Republike Slovenije smo pri takih korporacijah kot je Garmin drugorazredni Evropejci, zato ni podprt slovenski jezik in verjetno še dolgo ne bo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj tudi druge navigacije nimajo SLO TTS-ja.
Nekajkrat sem poiskušal pri nuance, da bi naredili slo tts pa dobil odgovor, da mora Slo Garmin posredovat ponudbo po tem, a očitno Garmin v šenčurju premalo pritiskamo in se nič ne premakne.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Vprašaj jih, če imajo kronični lenitis

Edit: EmptyHead, a na GE si ga že priključil
 
Nazadnje urejeno:

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Lahko bolj podrobno kaj je GE? Nisem neki GPS manijak.
wink-1.gif


Kaj pa pol delajo oni na garminu, sedijo pa si jajca praskajo cele dneve, ali imajo res toliko dela? Ok, mogoče, da prevajajo, ampak to delajo prevajalci pa programerji, predvidevam, da oboji ne vodijo podružnice v slo.
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A se je kdo vprašal, kdo bi/bo plačal tale špas?

Smo pač tako veliko, pardon, tako malo - ups spet ni prav, tako nepomembno tržišče, pa še uporabniki s(m)o taki, da nam je vse predrago in zato rajši piratiziramo namesto, da bi plačali za storitev/izdelek.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Ne vem kdo piratizira na veliko, saj ima 90% naprav že itak LM ali LMT. Kaj misliš, da v državah kjer je podprt TTS ne piratizirajo? Če neka firma, ki je prisotna na nekem trgu več kot 10 let ni sposobna izdelat en qrčev TTS, potem pa res ne vem kdo bo. Naš Garmin v Šenčurju, pa je itak sam sebi namen.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Sorry, malo me ni bilo gor, sem sprobal, pa ni nič. Samo nadgradil sem si mape, to pa je to.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Zanima me, kako je zdaj z navigacijo po teh posodobitvah? V Garmin Express mi ponuja po novem pod trgovino Varnostne kamere, ki so za naročiti. 10eur letno za slovenijo in Italijo, isto 10 eur za Avstrijo in nemčijo itd ... To zdaj pomeni, da varnostne kamere več ne delujejo brezplačno ali zakaj je to? Prej, pred kakim mesecem dnevi ali več tega še ni bilo.

garmin-kamere.jpg
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Varnostne kamere že dolgo ne delujejo brezplačno. Delujejo samo tiste, ki jih imaš prednaložene. To posodobitev, pa ignoriraj razen, če želiš kupiti.