Začetnik-varjenja pive

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Tudi tako se da, drži. Vse ostale metode le še pripomorejo k čistosti. Če pa dry hoppaš, se pa za čisto pivo skoraj ne moreš ognit cold crashu.

Moje izkušnje z irskim mahom... brezveze. Pa naj reče kdor hoče kar hoče, pri meni ni nobenih razlik, zato ga tudi ne uporabljam več
smile-1.gif
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Ja z dryhopom je pivo precej bolj motno, ampak to mene ne moti. Zanimivo, pri meni je pa z uporabo irish mossa 100% razlika.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik jaka1980 pravi:
No potem pa bom raje pretočil v polnilno posodo.
Imam še eno vprašanje:
ali je smiselno dajati ovsene kosmiče za boljšo obstojno peno.Če ja, v kakih količinah govorimo to...
Nekdo mi je rekel, da vedno da 100g.. za 2oL.

Jaz za glavo pri svetlejših pivih uporabljam pšenični slad, pri temnejših pa ječmenove kosmiče, vse tam okoli 6-7% grain billa.

Ima pa Pivovarium zdaj en slad od Bestmalz (Chit), ki naj bi bil prav za ta namen: https://pivovarium.si/si/slad/265-bestmalz-best-chit-slad.html

Jaz ga že imam doma, nisem ga pa še sprobal.
 

jaka1980

Pripravnik
8. jun 2016
231
6
18
HafnerMa in koliko procentov boš dajal tega.Zadeva je videti super tako da jo bo treba isakti v KK.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik jaka1980 pravi:
No potem pa bom raje pretočil v polnilno posodo.
Imam še eno vprašanje:
ali je smiselno dajati ovsene kosmiče za boljšo obstojno peno.Če ja, v kakih količinah govorimo to...
Nekdo mi je rekel, da vedno da 100g.. za 2oL.

Za peno se dodaja ječmenove kosmiče in ne ovsenih. Količina je pa takšna, kot si napisal. Za kak stout pa tudi do 10%.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik jaka1980 pravi:
HafnerMa in koliko procentov boš dajal tega.Zadeva je videti super tako da jo bo treba isakti v KK.

Kaj pa vem... pogledal bom njihovo brošuro in ugotovil, koliko encimske vrednosti ima (verjetno dovolj). En batch bom sigurno probal z max (mislim, da je napisano do 15%), da vidim ta obljubljen učinek
smile-1.gif
Potem pa nazaj proti 7% oz. toliko, da mi bo OK, glede na želeno. Vse to, če se bo obnesel, sicer bom še naprej uporabljal pšenični slad oz. ječmenove kosmiče.
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Testiram en svoj pircek in prvic ima okus po kovini. Ali je to oksidacija? Oz ubistvu me zanima kako prepoznati oksidacijo
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Posoda skoraj da ne verjamem ker je industrijska rosfrai, pivo pa je v aluminijastem party kegu. Slad tudi ne verjamem ker so vsa ostala piva ok
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Posoda skoraj da ne verjamem ker je industrijska rosfrai, pivo pa je v aluminijastem party kegu. Slad tudi ne verjamem ker so vsa ostala piva ok

Sem že pil piva s kovinskim priokusom iz partykegov...
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Posoda skoraj da ne verjamem ker je industrijska rosfrai, pivo pa je v aluminijastem party kegu. Slad tudi ne verjamem ker so vsa ostala piva ok

Sem že pil piva s kovinskim priokusom iz partykegov...

Pol mislis da je kriv party keg?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Moja temna piva so bila kovinska zaradi kemije vode....tako da jo en razlog.
Sem pa pil pale ale iz party kega ki je bil ravno tako kovinski....tole pa sumim keg
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Moja temna piva so bila kovinska zaradi kemije vode....tako da jo en razlog.
Sem pa pil pale ale iz party kega ki je bil ravno tako kovinski....tole pa sumim keg

Tole si pa dal sedaj dobro varianto kje bi lahko bil problem. Sam sem v stouta dal 0,5 litra donata, da sem naredil bolj trdo vodo. In čisto možno je da je kovinski okus od tega.

Zanimivo je to da sem izpraznil že kar nekaj party kegov pa je bil to prvi primer. Bom videl kaj bo ko odprem naslednje dva (A. IPA ter ESB). Mogoče bo okus čisto ok in potem je sigurno kriva kemija vode, če bo okus isto kovinski pomeni da je kriv sodček. Potem samo še flaširam xD
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Meni je vedno roasted povzročal kovisnki off. Dvig kalcija in karbonatov je rešil zadevo.
 

jaka1980

Pripravnik
8. jun 2016
231
6
18
Ali ima smiselno da po 14-tnih dvevih fermentacije pretocim v drug fermentor in pustim se 7 dni preden flasiram..?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Mnenja se krešejo....eni zagovarjajo da ne, jaz vedno pretočim. Maš pa s pretokom več dela, pa pazit moraš na čistočo in higieno.
Meni so obrestuje