Oprema

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Pivovarium dobiva novega lastnika in se seli v Ljubljano. Upam da ne bo šlo sedaj navzdol, ker je bil res na visokem nivoju.
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kupi si mlin in zdravo. Mal pobrskaj, imaš link do precej solidnega mlina na valje, ki ni dosti dražji od mašine za rezance. Kot sem rekel že velikokrat, je to za moje pojme najpomembnejši kos opreme. Kupiš in imaš. To kar je delal Pivovarium, da je mlel zastonj je bla taka usluga, da si noben niti ne predstavlja.
Js se šele zdej zavedam da je bila res velika usluga
smile-1.gif
Verjetno da bom kar preko njega ubavil sledečega: https://www.mr-malt.com/malt-mill-brouwland-adjustable-rollers.html Ima kdo izkušnje z tem mlinom?
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Mislim, da jih ima večina takega (vsaj na videz). Imaš tudi možnost nastavljanja razmaka, kar pride prav v določenih primerih.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik ArcaneWater pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kupi si mlin in zdravo. Mal pobrskaj, imaš link do precej solidnega mlina na valje, ki ni dosti dražji od mašine za rezance. Kot sem rekel že velikokrat, je to za moje pojme najpomembnejši kos opreme. Kupiš in imaš. To kar je delal Pivovarium, da je mlel zastonj je bla taka usluga, da si noben niti ne predstavlja.
Js se šele zdej zavedam da je bila res velika usluga
smile-1.gif
Verjetno da bom kar preko njega ubavil sledečega: https://www.mr-malt.com/malt-mill-brouwland-adjustable-rollers.html Ima kdo izkušnje z tem mlinom?

Dobiš tud cenej, mal poišči, je nekje link.
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Še eno vprašanje ker sedaj tudi prvič malce nadgrajujem opremo me zanima kaj menite na tole za BIAB:

- Lonec že imam 50 Litrski
- Grelec https://store.brewpi.com/mashi...g-element-5500w
- Potem še iščem pipe kje bi jih najceneje dobil?
- Bazooko? http://www.mega-direct.eu/shop...=71&lang=EN
- In pa temperaturni senzor (https://store.brewpi.com/temperature-control/temperature-sensors/wall-mounted-onewire-temperature-sensor-for-kettle-or-fementor-npt)

Vse skupaj imam namen dat na Craftbeer pi.
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Če boš delal BIAB. bazooke ne potrebješ saj ti vreča deluje kot filter. Vsaj tako jaz počnem. nato pa naredim batch sparge.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik bluefossil pravi:
Če boš delal BIAB. bazooke ne potrebješ saj ti vreča deluje kot filter. Vsaj tako jaz počnem. nato pa naredim batch sparge.

Kako pa greješ svoj lonec? Na plin ali elektriko? Če imaš npr. iz muslina žakelj, se verjetno na električnem grelcu ne obnese najbolje - sporoči .... Zato ja bazooka verjetno boljša....
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Grejem s plinom. Verjetno bi bilo z nekaj improvizacije možno to uporabiti tudi, če bi grel z grelcem vendar je vsekakor boljša bazooka.
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Ok js sem pa opazil da bom pooleg mlina moral še investirat v hladilnik,... namreč v najhadnejšem prostoru je okol cca 25 stopinj, in je včerejšnja kuha danes ponorela in skipela čez vse mogoče špranje. Kakšen specifičen hladilnik priporočate? Študiram a bi kupil dovolj velikega za dva fermentorja notri ali samo 1ga?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Če misliš resno potem zakaj bi šparal ... sedaj se je na trgu pojavilo par glikol hladilnikov za solidno ceno (pod 1k EUR), rabiš še fermentorje s hladilnim plaščem ali pa hladilno tuljavo (recimo 500EUR en) pa je tvoj problem profi rešen!
grims-1.gif


Glede hladilnika ne vem če gresta v ameriškega dva fermentorja, večjih na trgu pa itak ni. Tako da boljša izbira je "tavelika" hladilna skrinja (če imaš plac seveda).
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Bolj hobi, se mi zdi da bi uporabil kar navaden hladilnik in BrewPi gor namestil pa zraven dodal heat tube tako kot priporočajo.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Skrinja ima več placa, kot hladilnik. Edino dvignit moraš preko roba, da daš notri.... Jaz jo imam na STCju 1000, zato da imam dve gajbi pira non stop na 4-5 stC ...
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Tudi jaz imam skrinjo na STC-ju. Imam nastavljeno na 4C...na tej temperaturi hladim kege in delam cold crash. Če jo bom kdaj uporabil kot fermentacijski prostor, bom pa pač za tistih nekaj dni, ko gre višek fermentacije mimo), nastavil višjo temperaturo. Skratka, super "vse v enem" rešitev.
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Skrinja ima več placa, kot hladilnik. Edino dvignit moraš preko roba, da daš notri.... Jaz jo imam na STCju 1000, zato da imam dve gajbi pira non stop na 4-5 stC ...
smile-1.gif
Res je samo imam večjo možnost da ima kje kako napeljavo...Tako da pomoje za moje 30 litrske fermentorčke bo dosti kar en majhen hladilnik pa je to to.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Majhen hladilnik hitro postane (pre)majhen. Veliko jih ima zgoraj kak mali zamrzovalnik (notranji), spodaj pa poličko. Računaj tudi na vrelno veho. Vsekakor se boš na koncu sam odločil, le dobro premeri, da ti bo šlo noter in da bo praktično.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Dva hladilnika in problem resen. Dobis za 100eu oba. Pa se nisi vezan na isto temp...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Dva hladilnika in problem resen. Dobis za 100eu oba. Pa se nisi vezan na isto temp...
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Pivovarium dobiva novega lastnika in se seli v Ljubljano. Upam da ne bo šlo sedaj navzdol, ker je bil res na visokem nivoju.

Zakaj pa novi lastnik?