Oprema

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ti 230V so zoprni za reglat. Vzames baterijski vrtalnik (leclerc 12€), kupis 12V napajalnik (ali uporabis od kakega starega laptopa, printerja...) in naredis regulacijo (arduino+potenciometer+mosfet=5€) in voila
smile-1.gif

To vem ja, samo ne vem zakaj ne bi odklopu obstoječ drsni potenciometer in montiral vrtljivega?
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok...priznam, nisem še imel dotičnega mlina v roki, ampak koliko navora pa rabiš? Motor od brisalcev zna imeti premalo obratov? Navora ima pomoje dovolj, ne ustaviš ga z roko, torej, ma da obrne mlin
grin1.gif
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
motor od brisalcev ima premalo obratov, je pa primeren za vrtenje odojka ali jagenjčka
smile-1.gif
Za mletje je optimalno 250-300 obratov na minuto. Ponavadi se uporabi elektromotorje z reduktorjem. Je pa kakšen poceni vrtalnik tudi v redu.
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Js delam z Metabo baterijsko na low obrate in seka. Moraš met tud kako sklopko, če pride kak kamen not
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Jaz ga imam že dobro leto in zaenkrat dela odlično.
Precej pazim, ko nanj montiram bor mašino (da ne visi montirana na mlin), ker malenkost skriviš valje in potem zna res vse opletat ja...

Razmišljal sem, da bi "riskiral" eno staro bor mašino in z nekim regulatorjem/potecniometrom vse skupaj trajno montiral v neko leseno ohišje.
Regulacijo bi naredil tako, da bi vrtel potenciometer in s tem nastavljal vrtalje, potem pa samo še stresaš v mlin.
Najboljša rešitev bi bil triac, vendar so cene nad 100EU... Ima kdo narejen na kakšen drugačen način?

Ko se boš česa take lotil, me prosim prej pokliči, se pridružim. Tudi jaz si moram neko tako postajo narest, ker zdaj mlinček na mizo pričvrstim s šraufštoki, z eno roko držim bormašino, z drugo držim flašo od kokakole, da se mi ne zvrne. Ko slada zmanjka, vse skupaj spustim in ponovno napolnim itd. Ni najbolj optimalno, a vseeno se da
smile-1.gif
 

si30n

Pripravnik
6. jun 2014
119
3
18
Rad bi naredil fermentation chamber. S pomočjo zmrzovalne skrinje in temp controllerja: http://www.ebay.de/itm/222373505143?ul_noapp=true

Ne bi se rad ubadal z vezavami in bi kar direktno priključil skrinjo gor na controller. Isto grelni element. Imam pa sva pomisleka:

1. Spomnim se, da imajo določene skrinje varovalo, ko zmanjka elektrike, da se kasneje počasneje vžgejo. A je to res ali samo mit?
2. Verjetno bom moral vrtat, da bom spravil notri sondo in povezavo do grelnega elementa - verjetno je to najbolj varno narediti prek vrat, ki so povečini itak snemljiva in gor ni hladnilnih linij?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Večina kompresorjev ima zamik vklopa zaradi zaščite .. ponavadi je to par minut zamika. Načeloma za držanje temperature tole nima veze, pač vklopi par minutk kasneje kot bi moralo.

Sondo in ostalo napeljavo lahko povlečeš tudi preko izlivnega lijaka, večina skrinj ga ima v enem kotu na dnu (da lahko odteče voda ko skrinjo odtajaš/čistiš). Sicer pa tudi če povlečeš preko pokrova ni problema ker imajo tanove skrinje ponavadi dvojna tesnila in če potegneš žice malce po dolžini vzporedno s tesniloma je tesnjenje še vedno ok oz. ni direktne luknje kjer bi lahko uhajal zrak.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Jaz imam to zdaj na novo zrihtano in imam sondo napeljano kar pod pokrovom in nalepljeno na stranico, ki hladi (lahko jo postaviš kamorkoli pač). Nobene potrebe po vrtanju. Sonda od STC-1000 je žička kot za polnilec in moja skrinja, ki je stara nekih 15 let, jo s tesnili prav lepo objame.
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Če kdo išče hladilno torbo, da bi jo predelal v drozgalnik, jo imajo v merkurju. Sem jo ravnokar kupil za 16€. Volumen torbe je pa 28L.
 
Nazadnje urejeno:

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Ali ima morda kdo od vas slučajno 60 L zeleni sod od Plane dome? Zanimajo dimenzije soda. Rad bi ga namestil v hladilnik pa ne vem ali je hladilnik dovolj visok ali ne. Hvala.