Oprema

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Tole sem pred časom pisal:
Moj plinski gorilnik je 8kw gorenc in priporočajo 4kg 30-50mb regulator kjer lahko nastavljaš pritisk, tako da ti gori najbolje.
Ta se uporablja za količine od 40l do 80l.
50mb 2kg regulator ki ne nastavlja pritiska so mi odsvetovali, ker naj bi v določenih primerih delal probleme, jaz sem ga imel doma, probal in deluje odlično.
Najšvohnejši regulator 1.5kg 30mb pa ravno tako priporočajo za 8kw gorilnik, vendar za količine do 30-40l tekočine...

Vse tri regulatorje imaš tukaj https://www.gorenc.eu/files/datoteke/katalog/gorenc_-_Katalog_2012_01.pdf

Dejstvo je da je najboljši nastavljiv, ki ti pride prav pri vseh količinah...

Vse info sem dobil pri pridajalcih opreme gorenc...
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
"Vsebina ni na voljo...."

Daj mi prosim povej, kako si priplezal do teh strani: ali je to na rezervnih delih ali kje?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Ta 4kg je najmočnejši se mi zdi, jaz sem šel iz 1.5kg 30mb na 1.5kg 50mb in je bila razlika več kot očitna, tako da mora tale 4kg res bruhat...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Ja saj to je: ali luštno stojalo ali pa gorilc, ki je stojalo ... Gorenc pravi (nekje na spletni strani), da je za več kot 40 litrov potrebno drugačno šobo na obstoječi gorilc dati, da spušča več plina skozi (za lonce 40 - 80 lit). Bom probal 50 litrov spesniti v naslednjih dnevih in če bo ultra počasti, obiščemo Gorenca za nasvet ....
Mam jest lušno stolalo z vgrajenim gorilcem.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Ta 4kg je najmočnejši se mi zdi, jaz sem šel iz 1.5kg 30mb na 1.5kg 50mb in je bila razlika več kot očitna, tako da mora tale 4kg res bruhat...

Ko je potrebno, da dosti od sebe, ni pa nič epskega. Ogenj reguliraš z gorilcem, tako da vmesna, minimalna dogrevanja niso problem. Ampak še vedno nebi imel ničesar proti hitrejšemu segrevanju
evil.gif
-> bo pomagala elektrika.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Kuhanje 50 litrov čistega po fermentaciji:
- za to potrebujem cca 80 litrov vode segrevat (če upoštevam vse vmesne izgube vključno s tistim, kar iz fermentorja ne pride na koncu v flaše ...)
- kako ostali segrevate takšno potrebno količino vode?
- kako drozgate in splakujete?

Trenutno mi tole povzorča kar nekaj logistike, ker bom jutri prvič probal dobiti tako količino nakuhane pivine (torej cca 53 litrov), pa mi vse vkup odpira kar nekaj vprašanj. Vnaprej hvala za vso pomoč.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Jaz kuham na tem sistemu. Sicer kuham 40 lit. končnega piva kar mi gre lepo v dva soda. Tako še nisem probaval narediti večje količine a glede na prostor ki mi osaja bi se dalo stlačit zraven še tistih 10 litrov. Vse grejem in kuham na okroglih gorilcih na plin in regulatorjih s pretokom 2l/h. Sodi so 50lit
lonec pa 70 lit.


 
Nazadnje urejeno:

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
kupi mattmill basic, najboljša izbira. Enostavna regulacija granulacije in vse ;-) razlika v ceni pa 30€, tako da kupi basica in ti ne bo žal
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Zanimajo me izkušnje glede hlajenja pivine in sicer . Prednosti in slabosti Plate Chiller vs Counter Flow Wort Chiller.
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
A ima kdo tale mlinček?

http://www.mattmill.de/mattmill-kompakt/

S tem boš pa kar nekaj časa mlel 5 kg, da ne omenjam večje šarže. Nekam ozke valje ima .... Kako velike batche pa kuhaš?

Zaenkrat meljem samo 5 do 10kg ječmena od enkrat ampak mislim povečat
smile-1.gif

Gre se, da je tale (http://www.mega-direct.eu/shop/index.php?action=article&aid=13&group_id=1&lang=EN) bl tko narejen šlampasto...

Moram enga novga naredit ali pa kupit malo boljšega...
 

Wofk

Pripravnik
18. jan 2014
182
0
16
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Zanimajo me izkušnje glede hlajenja pivine in sicer . Prednosti in slabosti Plate Chiller vs Counter Flow Wort Chiller.

counterflow se pomoje težje zabije, pa lažji za čiščenje
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
A ima kdo tale mlinček?

http://www.mattmill.de/mattmill-kompakt/

S tem boš pa kar nekaj časa mlel 5 kg, da ne omenjam večje šarže. Nekam ozke valje ima .... Kako velike batche pa kuhaš?

Zaenkrat meljem samo 5 do 10kg ječmena od enkrat ampak mislim povečat
smile-1.gif

Gre se, da je tale (http://www.mega-direct.eu/shop/index.php?action=article&aid=13&group_id=1&lang=EN) bl tko narejen šlampasto...

Moram enga novga naredit ali pa kupit malo boljšega...

Kaj pa te tocno moti pri tem iz mega-direct?
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Moti me samo ker je pozicija valjev in nasploh valja šlampasto narejena in vse opleta zato sem mislil da bi novega kupil oz sam novega naredil kot je treba. Torej ko se valja skupaj vrtita opletata kot...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Jaz ga imam že dobro leto in zaenkrat dela odlično.
Precej pazim, ko nanj montiram bor mašino (da ne visi montirana na mlin), ker malenkost skriviš valje in potem zna res vse opletat ja...

Razmišljal sem, da bi "riskiral" eno staro bor mašino in z nekim regulatorjem/potecniometrom vse skupaj trajno montiral v neko leseno ohišje.
Regulacijo bi naredil tako, da bi vrtel potenciometer in s tem nastavljal vrtalje, potem pa samo še stresaš v mlin.
Najboljša rešitev bi bil triac, vendar so cene nad 100EU... Ima kdo narejen na kakšen drugačen način?
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Najcenejš bor-mašina te pride nova 30 EUR .... Pojdi malo do baubau-a pogledat. Se dela ... iz njih, toliko jih imajo ...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ti 230V so zoprni za reglat. Vzames baterijski vrtalnik (leclerc 12€), kupis 12V napajalnik (ali uporabis od kakega starega laptopa, printerja...) in naredis regulacijo (arduino+potenciometer+mosfet=5€) in voila
smile-1.gif