Kegging

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Samo na prvih flašah? Pa še ti so kronski .... Dvomim. Napačna temperatura za karbonacijo morda - premrzlo?

Potem grem vedno vse flaše zdrmati (obrnem 1x in nazaj v gajbe) in po tednu dveh je vse OK.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Verjetno res, ampak občutek je boljši. Kam pa pridemo brez modernega čarovništva
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Agitacija načeloma pomaga, ampak če je to potrebno potem pomeni da je kvas bolj kot ne crknjen. In v tem primeru je še najmanjši problem slaba karbonacija. Namreč glede na to da je tak napol crknjen kvas dal skozi fermentacijo, pivo ravno ne bo vrhunsko, ampak polno napak.

Tako da v osnovi bo karbonacija potekala normalno če je kvasa dovolj in je zdrav. Če vam karbonacija ne poteka ok oz. traja en mesec za nek normalen ale oz. morate tresti steklenice dnevno potem imate:
a. zanič kvas
b. premalo kvasa

Obe točki sta problematični v procesu pivovarstva in dobra stvar je da se jih da enostavno odpravit. Skratka dajte več kvasa, če pa imate kakšne čudne metode dodajanja kvasa pa tisto tudi popravite (like: rehidracija v prevroči vodi (35C+), pitching pri nenormalnih razlikah v temperaturi, ...).

Kvas je najbolj pomembna sestavina piva in največ napak se dela ravno z njim, tako da tole popravite pa bo pivo takoj boljše (sočasno bodo pa tudi problemi s karbonacijo izginili).
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Kako pa potem priporočaš, da hidriramo suhi kvas?

Jaz ga ponavadi dam v prevreto vodo , ki ima 20-25 stC, v flašo s širokim vratom za cca 20-30 min, 2 do 3 krat malo pretresem, da se ves kvas namoči. Preverim, "da lepo diši" (da ni že v štartu crknjen), in nato v sladico, ki ima 20-22 stC.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Tisti k imate težave z nekraboniranim pivom... Najbrš vsi po vrsti delate batch priming?
Jaz sem jih tudi imel, zato sedaj cukr direkt v flaše in še ni bilo problemov.
O tem je bilo že ogromno napisanega, jaz res ne vem kaj počnem narobe, da mi ne uspe, ampak večina nima problemov...
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Preveč piješ zraven ko flaširaš, edina logična razlaga
smile-1.gif

A kdo mogoče ne?
grims-1.gif

Jaz pijem ravno prav
nahrung002.gif


Jap, bečprajming se tudi pri meni dela. Ampak ga zdaj vedno močno premešam z lopatko v izogib premalo CO2.... pa je očitno še vedno neka vudu finta zraven prisotna, ki me včasih daje ...
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Tudi pri meni se kdaj pa kdaj pojavila kaka steklenica, ki je bila slabo karbonizirana. Menim, da je problem predstavljala čistoča teh steklenic. Ali je to možno? Ali bi, ko bi steklenico odprl, če bi bila steklenica preveč umazana, dobil mentos - coca cola efekt?
 

erck

Zelenc'
18. sep 2015
15
0
1
eno vprašanje, kje nabavite dihtunge/o-ringe za pokrov in cevke? Jaz sem nabavil ene preko aliexpresa, in se mi zdi da ima zaradi njih pivo rahel vonj po poceni gumi.
 

mato9

Zelenc'
1. okt 2015
22
0
1
Nekaj em zanima..
V objavah na začetku sem prebral da je Corny keg najboljša zadeva ker se lahko dobro umije. Zanima me kako povežeš Corny keg in točilni aparat. Točilni aparat ima ponavdi tiste priključke gor za sode (laško,union)...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Pri klasičnih sodih imaš vse v enem konektorju (co2 dovod in odvod piva) ki je sredinski. Pri corny kegih imaš dva priklopa, en za co2 in en za pivo. Točilni aparat ima načeloma samo eno cev, to je za pivo (razen pri tistih s kompreosrjem za zrak kjer lahko filaš zrak, kar itak ni priporočljivo) tako da ni razlike ali priklapljaš avtomat ali pa navadno pasivno pipico. CO2 regulator in CO2 del je tudi enak.

Skratka če kupiš avtomat niti ne dobiš priklopa za sod (razen če kupuješ rabljene s komplet opremo) tako da moraš itak kupit cevke in povezat vse skupaj s konektorji. Enako velja za co2 regulator ki ga moraš kupit posebej.
 

kumino

Pripravnik
4. feb 2014
141
0
16
OBALA
www.facebook.com
Jaz jih čistim skupaj s sodom - ko ga spijem in dam čistilno sredstvo not, ga stočim skozi cevi (in jasno pipe), po potrebi tudi namakam cevi in pipe v njem. In še enkrat isto, preden sod napolnim z novim pivom.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Citat:
Uporabnik kumino pravi:
Jaz jih čistim skupaj s sodom - ko ga spijem in dam čistilno sredstvo not, ga stočim skozi cevi (in jasno pipe), po potrebi tudi namakam cevi in pipe v njem. In še enkrat isto, preden sod napolnim z novim pivom.

Katero čistilo pa uporabljaš?
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Spet imam težave z penjenjem piva.
V hladilniku sem zamenjal en prazen sodček z polnim, drugemu sodčku pa sem odklopil co2, ker sem polnega prisilno karboniral.
Po dveh dneh sem na polnem sodčku sprostil pritisk na točilno vrednost (1.1 bara) in drugega priklopil nazaj na co2. Po parih dneh se mi pivo iz drugega (ne polnega) sodčka še vedno peni in tudi mehurčki se mi pojavljajo v cevi. Pipo imam z regulatorjem namontiral pa sem tudi nepovratne ventile.
Kaj lahko še poizkusim, da to uredim?