Kegging

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Ima kdo idejo kje vzet dvojni regulator tlaka? vametal ima ceno 80€ + ddv, mogoče kakšen link do preverjenega kitajca?

p.s. pipe iz zgornjega linka so naročene ;-)

Ter potreboval bi kontakt za corny sodčke.
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Kaksen vintil namestite na gasilni co2 aparat? Jaz imam sedaj 2kg co2 gasilni aparat s tisto rocko za stisnit
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Počasi se bom lotil izdelave kegeratorja. Trenutno sem v fazi nabiranja opreme. Skrinja in kegi (4) so doma, prav tako temperaturni kontroler, zdaj pa dalje. Prosil bi za malo pomoči oz. vaših izkušnjah kaj in kje kupit (princip kupiti solidno in pri tem ne bankrotirati). Kaj torej priporočate:
- pipa: po možnosti z regulatorjem, da ne bo preveč cevi
- regulator: razmišljam o dvojnem; na vsakega bi prikolopil 2 kega (ali bi vseeno uporabil četvernega?)
- co2 jeklenka (izogibal bi se gasilnemu aparatu).

Vkolikor ste zaniteresirani, bi odprl svojo temo, kjer bi gradnjo tudi predstavil (ampak bo še nekaj časa trajalo).
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Pa daj pokliči na LINDE in jih vprašaj, koliko pride najem kake 2 ali 5 kg CO2 bombice ... Znancu to računajo cca 8 EUR za dva meseca njegove porabe, Co2 vključen v ceno. Pa je kar žejen....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Polnjenje 2kg Co2 pride 8€. Dolgoročno se izposoja sigurno ne izplača

8 EUR je uradna cena za servis gasilnega aparata. Torej štempelj + plomba + račun = uradno certificiran gasilnik. Če prideš samo nafilat "jeklenko" je cena nižja oz. za 2kg ti ponavadi gasilci še računajo ne, sploh če jim daš (za) kakšen pir!
grims-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če hočeš kvaliteto za zmerno ceno potem poglej za Micromatic kompleti (regulator in pipe) v spodnjem cenovnem segmentu. Večini odgovarja pa tudi najcenejša kitajska roba. Odločitev je pri tebi.

Sam imam micromatic pipe in najcenejši "varilski" regulator pa stvar špila. Če gledaš za večizhodnim regulatorjem bo itak potrebno kupit namenskega in ker je taka oprema potem itak cenovno dražja se splača vsaj tu dat malo več. Glede kitajskih pip bo pa kdo drug povedal kako je z njimi, sam bi ti tudi tu raje priporočil "brandname" (čez pipo teče pivo, fino je da ti ne spušča ponoči ipd.).
 

HudaLiza

Pripravnik
31. avg 2015
94
0
6
60e pride pri messerju profi ventil. Pri Linduniz ceske ko smo masovno narocili tocilne naprave in vso kramo pa je bil 35e. Iz kitajske ne narocaj nic. To socpreverjeni ventili in ti zdrzi, tam bo ti pa kaki kitajc rukno v glavo pri 2,5 bara pa bos za tistih 20e glavo prelukno.

Za dve pipi pa rabis taki T komad, bom ti slikal, pa pol ven cevi napelas za dve bombi co2ja.
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Ko je bil lih Micromatic omenjen. Lih danes sem kontaktiral Lastinski podjetje. Regulator je tam 50 eur brez DDV od Micromatica.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Jaz sem CO2 jeklenko kupil v Slo, preko bolhe. Regulator in bar manometer pa prav tako v slo. Kar se tega tiče, sem tudi jaz slišal, da se ne splača kupovat iz tujine, ker tudi ni nijno, da so navoji enaki, čeprav na videz so. Pipe so z regulatorjem, kitajske, kako se obnesejo, lahko še sporočim. Prvi keg se je komaj karboniziral
smile-1.gif
Tudi ostalo potrošno robo (tesnila itd.) sem naročil iz Kitajske (ebay, alliexpress). Kegi in cevi so Nektarjevi.
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Pravite,vda je pametno menjat tesnila na kegih. A morajo biti kaksni food grade al je lahko cist obicajen oring? Ce se ne motim, so 4 oringi: servisna odprtina, oba prikljucka in ventil na sredini...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Mah jaz ne kompliciram, menjal sem samo enkrat, sicer pa če ne pušča ni potrebe...razkoplješ namakaš v oxi in sestaviš. Jaz sem dal kar navadne in delujejo, idealni bi bili silikonski, sam ne vem če se finančno splača
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Pa ne kupujte tapoceni kitajskih oringov, vsaj ne tistih malih. So predebeli in premehki in se speštajo takoj ko zategneš ventil....posledica pri meni, nenormalno penjenje. Očitno je nekje puščalo kljub temu da sem preverjal. Od kar imam navadne oringe iz štacune ni nobenih problemov več. Pa ne rabijo biti foodgrade...jaz tudi ne bi kompliciral pri takih malenkostih.
 
Nazadnje urejeno:

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Jaz imam to robo vso iz kitajske in mi špila kot mora. Ta vikend prvič priklopil, teče kot mora. Pipa z regulatorjem direkt na kegu, ko se kozarec na pol napolne, zategnem pipo nazaj, da mi steče pena. Lepše kot v lokalu... Karboniziral sem naravno, CO2 samo kot potisni plin na 1bar.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
S kitajsko pipo z regulacijo sem tudi jaz zadovoljen, dobra kvaliteta in nikjer nič ne pušča
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Sej nove morajo delat, bomo vidli kako bo parih letih...
Mene je najbolj strah, ko me nekaj dni ni doma, pa odprem vrata v upanju da ne bo vonja po postanem pivu - pa parket pokonc
smile-1.gif