Kegging

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Men party pipce zelo solidno služijo, je pa res, da se s pipo ki ima regulacijo pretoka niti pod razno ne more primerjat.

Ja, sam ti maš take fajn mehke cevi in je velik lažje rokovanje s party pipco...
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
pa se trdo cev zamenja z mehko pa je problem rešen
smile-1.gif
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Sam ker luksuz je delat z kegom :D mislim da bol letos vsaj pol manj zamaškov porbil :D
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
pa se trdo cev zamenja z mehko pa je problem rešen
smile-1.gif

PA niti ni res...
Z party pipco težko točiš iz soda, ki ima več kot 0,2-0,3 pritiska, kar pomeni, da izgubljaš karbonizacijo. JAz sem moral vmes sod večkrat nabit za par dni (ker flat pivo pa res ni za nikamor) in potem spet spustit, da sem lahko točil. 7.5kg bomba je šla precej hitro...
Na točilni pipi z regulatorjem imam pa sod nabit na 1bar in teče čisto brez penjenja, na koncu moram na kontra obrnit ročko da dobim glavo. Pščenična točim na 1,2 bar-a, tukaj pa je nekje meja, kjer se penjenje poveča...
Pivo ima pa pri prvem in zadnjem kozarcu isto karbonizacijo kar je bil glavni namen...
Polnjenje CO2 stane cca 15EU party pipca z cevko te pride cca 15EU, točilna pipa je bila 32EU - bi rekel da je izbira očitna...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Ko se enkrat navadiš je top...

Naj te opozorim, ko boš kegiral dryhop-ano pivo in ga boš že karboniziranega priklopil na pipo za točenje, je skoraj pravilo, da se ti zaradi hmelja zamaši ventil na sodu.
Takrat moraš ventil odšraufat, nakar se zgodi fontana
cry12bpy.gif
to lahko rešiš na dva načina:
ali odpreš glavni pokrov, kar je iz stališča okužbe malce tvegano in nato odšraufaš ventil,
ali pa ti nekdo drži odprt odušek na pokrovu, medtem ko ti odšraufaš ventil, glede nato da bo CO2 izhajal iz soda, skoraj ni možnosti za okužbo

V glavnem karkoli počneš prvič pri karboniranem pivu v kegu dvakrat premisli, ker res hitro pride do tuša...
grin1.gif

Pa prvič to počni, brez prisotnosti boljše polovice...
evil.gif
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Ko se enkrat navadiš je top...

Naj te opozorim, ko boš kegiral dryhop-ano pivo in ga boš že karboniziranega priklopil na pipo za točenje, je skoraj pravilo, da se ti zaradi hmelja zamaši ventil na sodu.
Takrat moraš ventil odšraufat, nakar se zgodi fontana
cry12bpy.gif
to lahko rešiš na dva načina:
ali odpreš glavni pokrov, kar je iz stališča okužbe malce tvegano in nato odšraufaš ventil,
ali pa ti nekdo drži odprt odušek na pokrovu, medtem ko ti odšraufaš ventil, glede nato da bo CO2 izhajal iz soda, skoraj ni možnosti za okužbo

V glavnem karkoli počneš prvič pri karboniranem pivu v kegu dvakrat premisli, ker res hitro pride do tuša...
grin1.gif

Pa prvič to počni, brez prisotnosti boljše polovice...
evil.gif

Super . Sprejmem opozorilo : Sam kdo bo pa potleh brisal ,če boljše polovice ne bo zraven :O
467716-post_slo.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Ko se enkrat navadiš je top...

Naj te opozorim, ko boš kegiral dryhop-ano pivo in ga boš že karboniziranega priklopil na pipo za točenje, je skoraj pravilo, da se ti zaradi hmelja zamaši ventil na sodu.
Takrat moraš ventil odšraufat, nakar se zgodi fontana
cry12bpy.gif
to lahko rešiš na dva načina:
ali odpreš glavni pokrov, kar je iz stališča okužbe malce tvegano in nato odšraufaš ventil,
ali pa ti nekdo drži odprt odušek na pokrovu, medtem ko ti odšraufaš ventil, glede nato da bo CO2 izhajal iz soda, skoraj ni možnosti za okužbo

V glavnem karkoli počneš prvič pri karboniranem pivu v kegu dvakrat premisli, ker res hitro pride do tuša...
grin1.gif

Pa prvič to počni, brez prisotnosti boljše polovice...
evil.gif

Super . Sprejmem opozorilo : Sam kdo bo pa potleh brisal ,če boljše polovice ne bo zraven :O
467716-post_slo.gif

Potem maš pa dober zdresiran...
cool-1.gif


JA ravnokar sem se spomnil, da se zgornji odušek tudi lepo odšraufa, tako da ga ne rabiš ravno držat odprtega, ampak ga samo odšraufaš do točke ko slišiš da ihaja CO2, potem lahko brez bojazni odšraufaš ventil...
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Ne rabiš odšraufat. Zgornji oddušek privzdigneš in obrneš za 90 stopinj in ostane odprt
wink-1.gif
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
pa se trdo cev zamenja z mehko pa je problem rešen
smile-1.gif

PA niti ni res...
Z party pipco težko točiš iz soda, ki ima več kot 0,2-0,3 pritiska, kar pomeni, da izgubljaš karbonizacijo. JAz sem moral vmes sod večkrat nabit za par dni (ker flat pivo pa res ni za nikamor) in potem spet spustit, da sem lahko točil. 7.5kg bomba je šla precej hitro...
Na točilni pipi z regulatorjem imam pa sod nabit na 1bar in teče čisto brez penjenja, na koncu moram na kontra obrnit ročko da dobim glavo. Pščenična točim na 1,2 bar-a, tukaj pa je nekje meja, kjer se penjenje poveča...
Pivo ima pa pri prvem in zadnjem kozarcu isto karbonizacijo kar je bil glavni namen...
Polnjenje CO2 stane cca 15EU party pipca z cevko te pride cca 15EU, točilna pipa je bila 32EU - bi rekel da je izbira očitna...

In kaj ima to veze z mehko cevjo?
smile-1.gif
Drugace je pa meter cevi 1 evro, komplet parti pipic iz ebaya pa par evrov. Primerjat party pipo pa pipo z regulatorjem pa seveda ne gre, ker je kot noc in dan.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
pa se trdo cev zamenja z mehko pa je problem rešen
smile-1.gif

PA niti ni res...
Z party pipco težko točiš iz soda, ki ima več kot 0,2-0,3 pritiska, kar pomeni, da izgubljaš karbonizacijo. JAz sem moral vmes sod večkrat nabit za par dni (ker flat pivo pa res ni za nikamor) in potem spet spustit, da sem lahko točil. 7.5kg bomba je šla precej hitro...
Na točilni pipi z regulatorjem imam pa sod nabit na 1bar in teče čisto brez penjenja, na koncu moram na kontra obrnit ročko da dobim glavo. Pščenična točim na 1,2 bar-a, tukaj pa je nekje meja, kjer se penjenje poveča...
Pivo ima pa pri prvem in zadnjem kozarcu isto karbonizacijo kar je bil glavni namen...
Polnjenje CO2 stane cca 15EU party pipca z cevko te pride cca 15EU, točilna pipa je bila 32EU - bi rekel da je izbira očitna...

In kaj ima to veze z mehko cevjo?
smile-1.gif
Drugace je pa meter cevi 1 evro, komplet parti pipic iz ebaya pa par evrov. Primerjat party pipo pa pipo z regulatorjem pa seveda ne gre, ker je kot noc in dan.

Seveda ima, z mehko cevjo problem ni rešen, karbonizacija se še vedno zgublja, če hočeš točit 1 bar, rabiš cca. 7m cevi, ki pa ni več en euro, da o rokovanju ne govorim + plus večja poraba CO2.
Moj point je bil da ko vržeš vse na kup je razlika nekaj EU, razlika v rokovanju pa ogromna.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik Pivopivec1 pravi:
pa se trdo cev zamenja z mehko pa je problem rešen
smile-1.gif

PA niti ni res...
Z party pipco težko točiš iz soda, ki ima več kot 0,2-0,3 pritiska, kar pomeni, da izgubljaš karbonizacijo. JAz sem moral vmes sod večkrat nabit za par dni (ker flat pivo pa res ni za nikamor) in potem spet spustit, da sem lahko točil. 7.5kg bomba je šla precej hitro...
Na točilni pipi z regulatorjem imam pa sod nabit na 1bar in teče čisto brez penjenja, na koncu moram na kontra obrnit ročko da dobim glavo. Pščenična točim na 1,2 bar-a, tukaj pa je nekje meja, kjer se penjenje poveča...
Pivo ima pa pri prvem in zadnjem kozarcu isto karbonizacijo kar je bil glavni namen...
Polnjenje CO2 stane cca 15EU party pipca z cevko te pride cca 15EU, točilna pipa je bila 32EU - bi rekel da je izbira očitna...

In kaj ima to veze z mehko cevjo?
smile-1.gif
Drugace je pa meter cevi 1 evro, komplet parti pipic iz ebaya pa par evrov. Primerjat party pipo pa pipo z regulatorjem pa seveda ne gre, ker je kot noc in dan.

Seveda ima, z mehko cevjo problem ni rešen, karbonizacija se še vedno zgublja, če hočeš točit 1 bar, rabiš cca. 7m cevi, ki pa ni več en euro, da o rokovanju ne govorim + plus večja poraba CO2.
Moj point je bil da ko vržeš vse na kup je razlika nekaj EU, razlika v rokovanju pa ogromna.

Mene si že v petek prepričal
smile-1.gif
Prevečkrat sem se že nabrisal, ko sem kupil kako poceni stvar (v smislu: saj bo), pa mi je bilo potem žal. Tudi luksuz nekaj stane. In ko stvari špilajo tako kot morajo, se ne oziraš več za tistih nekaj EUR več.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Kako velike jeklenke za CO2 imate? Veliko je (bo) seveda odvisno tudi od tega, kakšen hladilnik si bom omislil, a vseeno. Koliko kg zadostuje za neko domačo porabo, ki ni pretirana, da ni potrebno vsak teden/mesec filat. Če se pripravlja kak piknik itd. ni problem, pač greš takrat napolnit.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
jaz mam klasični gasilni aparat, pa z njim spraznim in karboniziram cca 15-20 kegov
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Men party pipce zelo solidno služijo, je pa res, da se s pipo ki ima regulacijo pretoka niti pod razno ne more primerjat.

Ja, sam ti maš take fajn mehke cevi in je velik lažje rokovanje s party pipco...

Pod to sem napisal, da se zamenja pac z mehko cevjo, ce je v trdi problem zaradi samodejnega sprozenja v hladilniku. Potem si pa zacel na dolgo in siroko razlagat kako je bolse met pipo z regulacijo. Drugace pa tudi sam uporabljam party pipe in sem zadovoljen z njimi za to koliko jih rabim.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Nejc_L pravi:
Za priključek pipa - sod direktno, bi znal bit tale adapterček kul?
sprasujem se.gif

Zna bit ja, jaz sem zraven pipe dobil tole...
2554515-20170307_180140.jpg
 

Priponke

  • 2554515-20170307_180140.jpg
    2554515-20170307_180140.jpg
    84,4 KB · Ogledi: 343