Kegging

alessio86

Zelenc'
17. jan 2017
26
0
1
Sigurno je pa razlika v okusu ce je prislino karb.
Kaj pa ce bi ga naprimer pretocil z sifonom.. je kdo probal?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Usedlina je! Sploh pri raznih dry hopih itd...
Pomembno je samo da je sod pri miru, če ga nosiš na kakšen piknik pa gusti pri miru vsaj eno uro in je moten samo prvi kozarec...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik alessio86 pravi:
Sigurno je pa razlika v okusu ce je prislino karb.
Kaj pa ce bi ga naprimer pretocil z sifonom.. je kdo probal?

Jaz ga vedno pretakam z avtosifonom, prav tako kadar polnim v flaše in je odpada veliko manj kot v isti količini v flašah.
Pri močno hmeljneih pivih je včasih potrebno očistit ventil in palčko pri prvem kozarcu potem pa teče kot iz pipe...
aplauz.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Jaz jo mam že tri leta, pa dela kot je treba, vsake toliko jo razkopljem pa razkužim, sicer je pa bp.
Jeklenka je lahko v hladilniku
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Jaz imam tudi kar v hladilniku. Je pa precej težka in zna malo deformirat hladilnik na dnu. Jaz si bom omislil ploščo iz pleksi stekla na dnu, da malo rabremeni pristik jeklenke.


Kar se pa pip tiče se pa ne splača gledat na denar, jaz sem imel že parkrat poplavo, ko sem imel te party pipe, sploh če imaš tiste trde cevi ki se jih dob pri Nektarju. Saj so kvalitetne, ampak so narejene za naštimat in pustit pri miru, ko pipo nekam nasloniš v hladilniku se lahko premakne in nasloni na pipo in gre cel sod po parketu
cry12bpy.gif


JAz imam pravo pivsko pipo z regulatorjem direkt na kegu - brez cevi. Pod 1 barom pritiska točim brez problema - TOP.
Proti party pipam je pravo olajšanje...

Pocast: Praviš da čistiš jeklenko na vsake tok časa? Kako pa?
Ti imaš gasilni aparat?
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Halo, prvič bom pivo vlival v keg :D pa še nimam pipice doma. Zanima me če ga lahko kar normalno karboniram in potem itak zorim kot v steklenicah in ga šele kasneje priklopim (ok bo delno dozorel ) kodobim pipico in vse ostalo ?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Jaz imam tudi kar v hladilniku. Je pa precej težka in zna malo deformirat hladilnik na dnu. Jaz si bom omislil ploščo iz pleksi stekla na dnu, da malo rabremeni pristik jeklenke.


Kar se pa pip tiče se pa ne splača gledat na denar, jaz sem imel že parkrat poplavo, ko sem imel te party pipe, sploh če imaš tiste trde cevi ki se jih dob pri Nektarju. Saj so kvalitetne, ampak so narejene za naštimat in pustit pri miru, ko pipo nekam nasloniš v hladilniku se lahko premakne in nasloni na pipo in gre cel sod po parketu
cry12bpy.gif


JAz imam pravo pivsko pipo z regulatorjem direkt na kegu - brez cevi. Pod 1 barom pritiska točim brez problema - TOP.
Proti party pipam je pravo olajšanje...

Pocast: Praviš da čistiš jeklenko na vsake tok časa? Kako pa?
Ti imaš gasilni aparat?

Hah, nene, pipico razderem in spucam.
Gasilni peljem samo ponovno napovnit
wink-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Halo, prvič bom pivo vlival v keg :D pa še nimam pipice doma. Zanima me če ga lahko kar normalno karboniram in potem itak zorim kot v steklenicah in ga šele kasneje priklopim (ok bo delno dozorel ) kodobim pipico in vse ostalo ?

Seveda, lahko pivo zoriš brez pipice (naravno ali prisilno)
Sam pit ga pač ne moreš :D
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Se strinjam z teboj imam vse in za enkrat bom uporabljal z cevko ,ker drugače ne gre. Je pa pipa precej težka tako da bi jo direkt na ball lock priklopil ,da slučajno ne bi cev popustila (kot je tudi opisal Kadunc) in imel poplave. Ko smo že pri tem ali je nujno od Ball lock do pipe imeti food grade cev ali je zadosti NON TOXIC ?
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Se strinjam z teboj imam vse in za enkrat bom uporabljal z cevko ,ker drugače ne gre. Je pa pipa precej težka tako da bi jo direkt na ball lock priklopil ,da slučajno ne bi cev popustila (kot je tudi opisal Kadunc) in imel poplave. Ko smo že pri tem ali je nujno od Ball lock do pipe imeti food grade cev ali je zadosti NON TOXIC ?

Jaz ga razumem, da so te plastične party pipca nerodne, ker so lahke, in če se cev, ki je trda, v hladilniku kam premakne (da se ti npr. iztakne od tam, kamor si jo zataknil), skupaj s cevjo poleti tudi priklopljena party pipca, in če se kam zabije tako, da se odpre, imaš poplavo. Jaz sem post tako razumel
smile-1.gif
Torej, težka pipca je prednost, ne slabost. Če je direktno na kegu, pa s tem sploh ni težav.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Men party pipce zelo solidno služijo, je pa res, da se s pipo ki ima regulacijo pretoka niti pod razno ne more primerjat.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Halo, prvič bom pivo vlival v keg :D pa še nimam pipice doma. Zanima me če ga lahko kar normalno karboniram in potem itak zorim kot v steklenicah in ga šele kasneje priklopim (ok bo delno dozorel ) kodobim pipico in vse ostalo ?

Seveda, lahko pivo zoriš brez pipice (naravno ali prisilno)
Sam pit ga pač ne moreš :D

Lohk, šraufenciger na ventil pa usta odpreš, je pa res da ne garantiram da bo samo v ustih
evil.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik joorn pravi:
Se strinjam z teboj imam vse in za enkrat bom uporabljal z cevko ,ker drugače ne gre. Je pa pipa precej težka tako da bi jo direkt na ball lock priklopil ,da slučajno ne bi cev popustila (kot je tudi opisal Kadunc) in imel poplave. Ko smo že pri tem ali je nujno od Ball lock do pipe imeti food grade cev ali je zadosti NON TOXIC ?

Sej si nalimal link iz aliexpress-a, tam ne rabiš nobenih cevi, če pa si kupil tisto ki je pripravljena za cev, pa imaš problem ker se ne dobi adapterja iz pipe direkt na ball lock.
Dobiš ga zraven, če kupiš tisto pipo na aliexpresu...
Sicer bi ti ga kakšen kovinar najbrš brez problema naredil, samo cena je vprašanje...