BBQ Smokerji

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ok...prišli smo tako daleč, da pokrit žar ni več bau bau, hvala bogu. En korak višje in vstop v pravo BBQ tradicionalno sfero pa so namenski smokerji. Ti načeloma ne omogočajo tudi direktnega grillanja, vsaj v večini pa omogočajo pripravo večjih količin naenkrat, kot napr. smoukanje v kettle in drugih grillih. Razlikujejo in poimenujejo se večinoima po obliki - bullet smokers, offset smokers, drum smokers, pellet smokers, gravity feed smokers.....samo da naštejem par različnih. Obstajajo celo električni, pa še kaj bi se verjetno našlo. Zasledil sem že tudi nekaj slovenskih hudih samogradenj.

Na dan s slikami in besedami in upam da to sezono odpremo še to fronto - z guštom.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Sam se lotevam izdelave reverse flow smokerja. ampak zeeeeloo počasi. Zankrat imam en odslužen bojler 120 L - vrezana vrata, za kurišče še ne vem kaj bom uporabil.
smile-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Jaz imam tegale:


Kupljen na mimo vrste: https://www.mimovrste.com/zari-na-oglje/happygreen-zar-na-oglje-gril-3v1-50st83016a
za male pare.

Deluje super, sicer sem moral dno malo navrtati, da bolje zavga, ostalih problemov ni. Normalno zadeva je dobesedno češka in tudi deluje rahlo češko, vendar za sedaj kaže da bo zdržal eno sezono, mogoče selo dve :D
Tale omogoča tudi direktno peko, vem pa da ima uporabnik twinman neke bolj profi zadeve
wink-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst mam zdej en let tamalga proq: http://www.macsbbq.com/hot-smokers/proq-ranger

zadeva lustna, temperaturo drzi tko k treba, vecinoma pripravljam rebra, brisket pa ksno celo nogo jagnetinje. Poln nese tm 8kg reber, al pa recimo 4kg brisket pa 4kg reber. Rebra vec al manj delam na 3-2-1. mogoce me mal mot mejhna posoda za ogle, tko da ksn minion method ne dela tko kt treba. Drgac pa za ta dnar zlo zadovoljen, jedci pa presrecni.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pri nas zaenkrat ProQ Excel.....ima kar dosti dela. Od hladnega dimljenja, do BBQ rebrc, plečk itd. Preko zime se je kar dobro obnesel, tako da pričakujem še boljše izkoristke goriva zdaj, ko je topleje. Cca. je košara oglja, ker briketov ni bilo, pozimi zdržala 8 ur. Deluje stabilno, naložiš in pozabiš, seveda pa pomaga nek wireles termometer, če ne pa vsako uro malo preverit. Največ sem naenkrat delal 16kg mesa naenkrat. Ima kljuke pod pokrovom in celo plato reber kar obesiš....
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hej, tole izgleda kot RollsRoyce, cene so pa tudi podobne.
Zdi se mi neverjetno uporabno. Kaj pravite?

egg-family-all7-carriers-trans-1200.png
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pocast.....imam. Link v podpisu, če koga zanima kaj več. Mal je trajalo ampak počasi bo!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Pri nas zaenkrat ProQ Excel.....ima kar dosti dela. Od hladnega dimljenja, do BBQ rebrc, plečk itd. Preko zime se je kar dobro obnesel, tako da pričakujem še boljše izkoristke goriva zdaj, ko je topleje. Cca. je košara oglja, ker briketov ni bilo, pozimi zdržala 8 ur. Deluje stabilno, naložiš in pozabiš, seveda pa pomaga nek wireles termometer, če ne pa vsako uro malo preverit. Največ sem naenkrat delal 16kg mesa naenkrat. Ima kljuke pod pokrovom in celo plato reber kar obesiš....
cool-1.gif

16 kg?
shocked-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Jap... vertikalno in horizontalno natlačeno za eno fešto. Mi je žal, da nimam slike. Bomo ponovili. Drugače pa 8 "beercan chicken". lepo postrojiš, pa če ima ena 3kg.......
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Hej, tole izgleda kot RollsRoyce, cene so pa tudi podobne.
Zdi se mi neverjetno uporabno. Kaj pravite?

egg-family-all7-carriers-trans-1200.png

Seveda. Tole pa Kamado Joe je itq zlati standard žara. Čeprav kolikor poznam nimajo ne eni ne drugi praav namenskih smokerjev, o čemer je ta tema. Za žar (obenem tudi smoker) je pa to pošast, če plineš od jurčka gor
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ideja je super. Pred par dnevi sem ga zagledal v Bavbavu in me je naravnost očaral. Če se gre Odisej samogradnjo, zakaj ne bi izoliral notranjosti - to je tisto, kar manjka.

Vzameš Keranap keramiko, obstaja celo neki keramični premaz kot glazura, ... (
grin1.gif
) , neka francoska zadeva.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Green Egg je top. Princip kettle žara z minimalnimi izgubami, pa še z izolacijo na spoju pokrova in spodnje školjke. Z razlogom pa ni večji od 61cm, ker tehta že 100kg + cena je tudi primerna izdelku. V začetku meseca je ravno prišel Weber odgovor Green Eggu in Kamadu. Prva večja noviteta od 60ih let. Verjetno so morali nekaj dat za protiutež. Samo en offset smoker iz 120l bojlerja ga pa tud 2-kratno nese v količini naenkrat pripravljenega BBQ-ja.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa če bi jo lepo poprosil - misliš da ne bi ona prišla sem? (
evil.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaaa
grin1.gif
, še najboljša varianta je, da s smokerjem pride še ona v paketu.

(Mater, tisti Green egg mi nikakor ne gre iz glave
tongue-1.gif
)