Temnenje stekel - POZOR

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Misliš na to srebrno folijo, kjer ven vidiš not pa ne?

Te žal pri njih še nisem opazil, imajo pa večkrat tisto folijo, kjer ne vidiš ne ven, ne not-te pa ne rabim.

A pa se dobro obnese, brez kakšnih mehurčkov?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Najlepša hvala za link.

Pa je to dejansko obstojno na oknu, ali se bo že v parih mesecih začelo kaj mehurčkati, odlepavati....?

Približno koliko pa stane m2?

Od sign-supply se ne bo nič začelo mehurčkat, če bo zadeva nalepljena tako kot mora biti.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Iz temnejšega na svetlejše se vidi podobno kot na zatemnjenih steklih od avta, obratno pa ne.

Na avtodomu imaš od Foliateca (še iz 2009), pa ni neke bistvene razlike v vidnosti, je pa FoliaTecovo veliko lažje lepo nalepit, saj je bolj "mehka"
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Najlepša hvala za link.

Pa je to dejansko obstojno na oknu, ali se bo že v parih mesecih začelo kaj mehurčkati, odlepavati....?

Približno koliko pa stane m2?

nobena folija se ne zacne mehurckati, ce je ok montirana-se pravi da je res vsa voda ven izstisnjena...

okoli 11€, ce se ne motim...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Pa se potem pri tej foliji tudi pri prižgani luči nič ne vidi noter ali kako je to?
Koliko je pa prepustnost svetlobe?

Lepo piše:

"Če je v prostoru bolj svetlo kot zunaj (če je npr. ponoči prižgana luč), se v prostor kljub foliji vidi."

Pri vsaki tej foli je, da se vidi samo iz temnejše na svetlejšo stran.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Iz avta bi rad naredil nek mini, mini avtodom, ker bi zadaj rad naredil zasilno posteljo, bi najraje zadnje dve stranski šipi predelal tako, da bi bile popolnoma črne-torej popolna zatemnitev tudi, če znotraj avta gori luč.

Je to slučajno dovoljeno narediti pri osebnem vozilu-če imajo to lahko poštarji in drugi dostavljalci, potem je to verjetno dovoljeno?

A morda kdo ve, kdo dela popolno zatemnitev zadnjih stekel(popolno zaprtje zadnjih stekel?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Popolnoma zaprti so običajno avti kategorije N1, kjer je to zakonsko zahtevano.
Kolikor vem to v avtu ni dovoljeno. Morda ti bi šla čez kakšna folija ala ogledalo, vendar ne vem če to zadrži pogled v notranjost, ko je luč vključena.
Razmisli o zavesi.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za nasvet.

Tudi sam razmišljam, da bi bila še najcenejša in še najboljša možnost, da dam zatemniti šipe kolikor je pač dovoljeno, potem pa znotraj zavese.
Obstoja kakšna firma, ki prodaja zavese z vsemi nosilci vred ali moram sam kaj poštudirati?
Skrbi me, da ne bom s kakšnimi vijaki kaj uničil stranske airbage?

A ti policaji lahko kaj težijo, če je parkiran avto in znotraj zagrnjene zavese?

Zadnji sedež moram namreč odmontirati, da dobim prostor za posteljo in se potem vse vidi v prtljažnik in bi imel enostavno zagrnjeno kadar bi v prtljažniku kaj prevažal.

Če mi bo spanje v avtu všeč, bom pa čez kakšnih par let, ko ga bom menjal, potem končno kupil nek uporaben avto za ta namen-recimo kakšnega zadaj zaprtega Caddyja ali pa še bolje Vitota ali pa celo kak Renault Transit
wink-1.gif


Edino kar mi gre blazno na živce je to, da take avte firme dobijo brez davka, sam kot fizična oseba pa te pravice nimam, ni način, da davki niso enaki za vse
evil.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Kako dobijo firme tak avto brez davka? Najprej moraš nekaj naredit, da si potem lahko ta davek povrneš.
Odpreš popoldanski sp. in si potem kupi tak avto brez ddv, če je to tako lahko?
Ko boš to storil pa lahko govoriš da si ga kupil brez davka, tako kot firme.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Kzs

Ddv vseeno placas, ne skrbi... To je nek mit, da s.p. kupujejo brez ddv.

Fikus: mene bolj zanima kako se bos lotil izdelavecpostelje. Tud sam imam plan tko narest...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Kzs

Ddv vseeno placas, ne skrbi... To je nek mit, da s.p. kupujejo brez ddv.
...

fikus pravi da firme kupujejo brez ddv. ni tako lahko kot si kaktus predstavlja.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Nimam firme in ne vem kako točno je z davki, znanec mi je rekel, da firme lahko kupujejo avte brez davka(tiste, ki so zadaj zaprti) in imajo tudi precej cenejšo registracijo/cestnino.
Ampak država že zna dobro poskrbeti zase in podjetnike obere na drug način.
Že navadnega S.P.ja vsak mesec samo s prispevki oberejo za skoraj 500 evrov.

Ker že ene dve leti govorim, da bom kupil nek tak avto za mini, mini avtodom(recimo zadaj zaprtega Caddyja), mi je ta znanec na vsak način hotel dopovedati, da naj tak avto kupim prek kakšnega kolega, ki ima firmo, da ga lahko kupi brez davka in sem mu pač verjel na besedo.
Kako točno pa je z davki pri zadaj zaprtih mini gospodarskih vozilih(kango, partner, caddy, vito...) se bom pa točno pozanimal, ko bom tak avto čez par let dejansko kupoval-za zdaj sem se odločil, da najprej čimceneje predelam obstoječ avto, da najprej vsaj vidim, če mi bo tak način življenja sploh ustrezal.

Avto v katerem se da udobno prespati je krasen že zato, da lahko kje tudi malo več spiješ in potem lepo prespiš v avtu in greš naslednji dan lepo trezen na cesto
cheer.gif


Pa lahko greš precej bolj ugodno na precej daljši izlet, ker lahko vmes tudi parkrat prespiš v avtu, saj je že najbolj zanikrna soba 50 evrov na noč po osebi(plus izgubljaš čas z iskanjem in prijavljanjem...).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Kzs

Ddv vseeno placas, ne skrbi... To je nek mit, da s.p. kupujejo brez ddv.

Fikus: mene bolj zanima kako se bos lotil izdelavecpostelje. Tud sam imam plan tko narest...

Glede davkov sem verjel kolegu, ki mi je dopovedoval, da je tako in, ker ima večinoma skoraj vedno prav, sem mu pač verjel.

Glede postelje pa tako enostavno, da bolj ne more biti.
V manj kot pol urce sem uspel odšrafati ven zadnjo klop, v avto pa dam neko nizko blazino in je zadeva precej udobno rešena
wink-1.gif
.

Problem je edino temnenje stekel, ker mi gre na živce, da vsak, ki gre mimo avta potem bulji not.
Zdaj sem dajal na šipe neko črno odejo ampak, da tisto namestiš na vse šipe traja vsaj eno uro pa še ni tako kot bi bilo treba...

To bom zdaj rešil tako, da bom dal zatemniti stekla do maksimuma dovoljenega, v avtu pa imel še zavese-edino tega še ne vem kako bi to naredil(najverjetneje bom namesto nosilcev za zavese raje imel kar kakšne magnetke in samo pritrdil čez, to razrezano črno odejo, ki jo imam zdaj in jo eno uro
bonk.gif
nameščam na okna).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Ker avto pa imas?

Crno folijo ti lahko jest vrzem gor. Sam pol se nic ven ne vidi... Kar je zatemnotvenih, se itak notri vidi, ce je luc...

Ja, magneti ni slaba ideja, al pa jezki dvolepilni... To je pomoje najboljsa varianta... Jest nisem glih zagovornik zatemnitevv, ker se potem slabse vidi ven... Sploh v mraku, in pozimi je itak vse bolj sivo...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Hvala za nasvet.

Tudi sam razmišljam, da bi bila še najcenejša in še najboljša možnost, da dam zatemniti šipe kolikor je pač dovoljeno, potem pa znotraj zavese.
Obstoja kakšna firma, ki prodaja zavese z vsemi nosilci vred ali moram sam kaj poštudirati?
Skrbi me, da ne bom s kakšnimi vijaki kaj uničil stranske airbage?

A ti policaji lahko kaj težijo, če je parkiran avto in znotraj zagrnjene zavese?

Zadnji sedež moram namreč odmontirati, da dobim prostor za posteljo in se potem vse vidi v prtljažnik in bi imel enostavno zagrnjeno kadar bi v prtljažniku kaj prevažal.

Če mi bo spanje v avtu všeč, bom pa čez kakšnih par let, ko ga bom menjal, potem končno kupil nek uporaben avto za ta namen-recimo kakšnega zadaj zaprtega Caddyja ali pa še bolje Vitota ali pa celo kak Renault Transit
wink-1.gif


Edino kar mi gre blazno na živce je to, da take avte firme dobijo brez davka, sam kot fizična oseba pa te pravice nimam, ni način, da davki niso enaki za vse
evil.gif

Glede "zaves", jaz mam tole
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.093
6.479
113
Meni je rekel lokalni majster da pride za volta 100 eur temnenje stekel, neodvisno od %.

Tu pa vidim da je garnitura za ampero 115€

PS, no..homologacija še pri temnenju, ampak razlika je potem 17 eur, zanemarljivo
smile-1.gif