Nov radio + zvočniki

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
V Berlingotu sem zamenjal radio, sedaj imam JVC KD-R469. Rad bi zamenjal še zvočnike. V sprednja vrata gredo 165 mm, na armaturi pa je prostor za visokotonca 35 mm (do sedaj nisem uporabljal). Kaj kupiti? Ali vsak (oz. vsaj moj) radio podpira ločene visokotonce?
grin1.gif
Recimo, da bi šel nekje do 100 € stroška za zvočnike.

Za vsak nasvet bom hvaležen...
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
redko kater radio ima že v sebi ločene izhode za nizke in visoke tone.
To se drugače dela s kretnico.

Tako zgleda vezava http://goo.gl/OI6Edq
Lahko kupiš posebi, al pa če najdeš komplet, ki jo ima že zraven v škatli.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
redko kater radio ima že v sebi ločene izhode za nizke in visoke tone.
To se drugače dela s kretnico.

Tako zgleda vezava http://goo.gl/OI6Edq
Lahko kupiš posebi, al pa če najdeš komplet, ki jo ima že zraven v škatli.

Hvala!
zmaga.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ce najdes blaupunkt bluemagic cx160/170 ti toplo priporocam. Odlicno se obnesejo, v kombinaciji z avtoradiem in tudi nizkih tonov jim ne manjka. Je pa pri nas bolj boga ponudba, blaupunkt zvocnikov.
Drugace pa glej za firmo hertz in da ima 90db+ obcutljivosti, oziroma 90db+ glej, da ima vsak zvocnik, ki ga mislis kupiti.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Se kretnice kaj razlikujejo med seboj? Pri teh zvočnikih sicer piše: "V kompletu so priloženi vsi elementi potrebni za montažo." A kretnica ni omenjena...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Ne pričakuj, da boš brez ojačevalca in subwooferja imel kvalitetnejši zvok kot sedaj... Mogoče malenkost že, za kaj več pa boš moral sistem še nadgraditi.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
daj ne bluzi, že menjava original radia za boljšega izboljša zvok, brez ojačevalca in wooferja
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Verjetno si eden tistih, ki na dober in kakovosten zvok ne da prav veliko. Zvok bo sicer z novim radiom in novimi zvočniki res malenkost boljši, še daleč pa bo to daleč od tistega audiofilskega. Sicer pa odvisno, kaj avtor tega posta misli, da bo dosegel z menjavo.

Jaz sem na novem avtu zamenjal kompleten audio sistem - radio in zvočnike, dodal ojačevalec in woofer ter zvočno izolacijo. Res ni bilo poceni, pa tudi ne maram, da mi razbija kot nekaterim mulcem... imam pa rad mehke base in lepe visoke tone, tega pa brez dobrega sistema ne boš dosegel.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Avtor teme bi rad menjal radio, ker mu CD šteka in ker pritisne en gumb, pa se mu vklopi druga funkcija...
grin1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
očitno ne poznaš pomena besede audiofil, ker s tem kar si ti opisal ne dosežeš tega, še posebej ne v avtu
wink-1.gif

@avtor teme....kot so ti že povedali, ločeni zvočniki s kretnicami bodo precej izboljšali zvok.....te orginalne zadeve so ponavadi bolj tolko da se sliši nekaj, še posebej v avtih ala berlingo
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
A sem mogoče napisal, da sem dosegel vrhunski zvok? To kar imam vgrajeno sedaj za 1500€, meni povsem zadostuje. V avtu se da glede zvoka doseči marsikaj, odvisno koliko se je kdo pripravljen stegniti z denarjem, pa tudi nekateri avtomobili so bolj akustični kot drugi. Govorim iz lastnih izkušenj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Evo, zadeva zmontirana in špila konkretno bolje in lepše kot prej!
zmaga.gif