Posodabljanje zemljevidov

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mi lahko kdo razloži, kje dobiti novejše zemljevide za Igo? Sem dobil namig, da naj grem na pašnik, sem šel, pa nisem našel nič. Mi ni jasno, kako naj na pašniku najdem zemljevide, tam je bil edino kmet, ki je škropil gnojnico!?
confused-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tale HERE je zabluzil svojo bazo podatkov, tako da to glava boli. Zelo sem razočaran. Pa ne samo v iGO navigacijah, temveč tudi pri vgradnih avtomobilskih navigacijah, katerih map provider je HERE (Peugeot, citroen..) Podvaja zadetke ulic in potem moraš met srečo da iz prve zadaneš "pravo" opcijo, ki ti ponudi vse hišne številke, ki so na voljo v določeni ulici.. Zadnjič mi je kolega prinesel svojega Wayteqa nazaj rekoč, da naj mu naj dam stare karte nazaj (2014.Q1), ker prej je imel normalno iskanje, zdaj pa se mu v vukojebinah in v manjših krajih in občinah podvajajo zadetki ulic in potem zgublja čas, da išče in izbere pravi algoritem, ki mu ponudi vse h. številke v določeni ulici. Sva šla malo skozi in res, to ni normalno in te res zafrustira, predvsem pa je zavajujoče za uporabnike, ki ne vedo za ta "bug" in pač izberejo prvo, kar jim ponudi in seveda - zgodi se, da pri nepravilnem izboru neke ulice pač ne moreš potem vpisat hš čeprav je ta recimo 100% in pravilno vrisana
rolleyes-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ponavadi je prvi zadetek pravi, drugače pa, če iščeš takole vedno najde bp:

- Mesto: daš ime ulice
- ulica: logično, da daš ime ulice
smile-1.gif

- hišna št.

ali

- Preišči vse: vneseš ime ulice in hišno št.

Odkar so se pripravljali na prodajo daimler skupini, je ratala pizdarija, ampak se stvar obrača na bolje, glede na to, da ta skupina zahteva 100% natančnost podatkov.

Upajmo, da čimprej naredijo red, oziroma spremenijo algoritem saj imajo sedaj dva in sicer:

1.) Ob določeni cesti so številke od-do in ti te navigacija vrže ven
2.) Dejansko mesto hišne številke, ki zna biti malo vstran od prejšnje ceste oziroma prejšnjega algoritma.


p.s.
Drugače si pa tudi pri monolitki moral na čase malo spreinjat algoritem iskanja, da ti je našlo vse hišne številke.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V primerih, ki sem jih jaz testiral na licu mesta, ko mi je tip dajal naslove, je bilo čisto različno - v nekaterih primerih je bil pravilen prvi izbor, v nekaterih pa drugi. Skratka kaos
frown-1.gif


Jaz se ne spomnim teh problemov pri monolitki, pa sem jo največkrat uporabljal, ko je bila še aktualna. Bom danes, če bom mel čas, testiral še nove Tomtom zemljevide, zadnja leta sem jih res zelo malo uporabljal..