Ljubljanski E-vlak URBAN

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ljubljana bo dobila električni vlakec



Citat:
Gre za vlak, ki ga v celoti poganja elektrika, zato je veliko bolj prijazen do mestnega zraku od sedanje dizelske "lokomotive". Gre za sklenjeno kompozicijo, ki je bila izdelana v ljubljanskem podjetju STOJA, v podjetju so prispevali tudi elektromor, sicer pa so za pogonski sklop 4x4 uporabili podlago italijanskega proizvajalca traktorjev. Podjetje STOJA je sicer znano po svojih pogonskih motorjih, ki se uporabljajo pri predelavi avtomobilov, direktor Miro Zorič pa nam je zatrdil, da ja ljubljanski Urban šele začetek novega poglavja podjetja.

 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ful grd, glede uporabnosti pa bomo še videli. Škoda, da ni oklepljen.
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Meni pa čist ok zgleda. Ga bo treba pogledati v živo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Holy fcuk! Lepo, da se trudijo ampak tole je korak nazaj za najlepše mesto
grin1.gif
Je kdo videl in slišal v živo tole zadevo? Se mi zdi neverjetno glasna.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Meni pa čist ok zgleda. Ga bo treba pogledati v živo.

Tvoje mnenje itak ni relavantno. Če bi dal kravjak na kolesa pa noter vtaknil baterijo ter elektromotor in vseskupaj povezal, bi bil to zate presežek vseh presežkov
smile-1.gif


Drugače pa pozdravljam novo pridobidev. Tudi design je še kolikor toliko, če ne štejemo sprednje maske. Deluje kot 20 let star Ford Transit. Lahko bi uporabili LED žaromete ipd. futuristično sranje
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
In zakaj se bo ta stvar zdaj vozila po peš coni, da se bodo mogli vsi umikat? Ne moreš verjet kakšne ideje imajo to.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
BTW, kaj to zadevo definira kot vlak? Sem mislil, da vlak vozi po tirnicah in je njegova pot vnaprej točno določena in je strojevodja ne more samovoljno spreminjat. Meni tole deluje bolj kot eBUS
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
In zakaj se bo ta stvar zdaj vozila po peš coni, da se bodo mogli vsi umikat? Ne moreš verjet kakšne ideje imajo to.

Turistični vlakec, kavalirji in vzdrževalana vozila se tudi vozijo po peš coni, pa zaenkrat ni nobene panike glede tega. Lepo funkcionira

Če sem pravilno zasledil, naj bi ta eBUS nadomestil traktorski turistični vlakec.

P.S. Zadeva nima klime, me zanima, kako bo s tem poleti savna.press
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Zanima me, kakšen je razgled iz vozniške kabine glede na ogromen "A stebriček". Še v navadnem avtu se včasih kakšen pešec "skrije" za A stebriček in ga opaziš zadnji trenutek, tale reč pa ima od oka stebriček spodaj širok pol metra. In to naj bi vozilo po peš coni ... Varnostni fail?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Troll pravi:
Tvoje mnenje itak ni relavantno. Če bi dal kravjak na kolesa pa noter vtaknil baterijo ter elektromotor in vseskupaj povezal, bi bil to zate presežek vseh presežkov
smile-1.gif

Capl, če misliš tukaj trollati z drugim alterjem, te bom pač hitro ustavil. Ohrani nivo normalnega pogovora v tem delu foruma ali pa odidi.

Drugače pa ja, sem ponosen na slovensko inovativnost. Tip je majstr na svojem področju. Produkt pa bo tudi še (do)zorel. Nekje je pač potrebno začeti.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Jawohl mein führer!

Samo izrazil sem svoje mnenje. Nič osebnega. Si pač fanatik kar se tiče elektro vozil, ne vzami tega kot slabo :thumbsup:
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ogaben je,tko kot.kavalirji. En kup plastike,ki res ne pase v staro mestno jedro. Sam,je res izziv od mestne hise do vrha Copove pridt. Ludilo! Klanc je ubitacn,se dobr da se lahko umes na kebabu al pa meku ustavis,pa spijes kafico v.kaficu,ce ne nebi slo.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Večina evropskih mest ima na podoben nacin vodene oglede in pravilno je,da tudi Ljubljana. Da je vozilo elektricno je dodaten plus, da je proizvod slovenski pa se dodatna dva. Je pa mestno jedro tako majhmo, da je en tak vlakec popolnoma dovolj. To itak triga bolj na turiste, kot na nas ljubljancane.
Ugoditi vsem je utopicno. Ce ga pa nebi bilo, bi bilo pa.."kva zaostajamo za ostalimi mesti, inp."!
O izgedu pa nima smisla debatirat. Kot je AndYi omeni, se bo se razvijala zadeva! Je pa Miro eden pionirjev pri nas na podrocju EV !
Podpiram idejo!

Lp
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kaj imas od tega, da se zapeljes kot turist cez tako majhno mestno sredisce kot je Ljubljansko? Se ti mudi iz Rakove v Zalog gledat kaj?
Staro mestno jedro, pol pa en tak plasticen zeleno bel jajc kazi podobo. Bi blo bols, ce bi elektricno kocijo nardil. Ne pa tole.