Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
saj jaz vem, da je med migranti določen % neprilagojenih retardiranih kriminalcev (tako kot v vsaki družbi na tem svetu) in prav bi bilpo da bi te posameznike lepo po hitrem postopku strpali in poslali anzaj od koder so prišli.

že v osnovi pa je eu zajebala ker ni pregledovala dokuemntov itd itd in je odprtih vrat sprejemala vse... sedaj ko pa je ljudi (tudi takih, ki niso žrtve vojne) preveč pa jok in stok.

če bi nekaj časa nazaj lepo potapljali ladjice ko so štartale za lampeduzo bi jasno dali vedeti da nelegalno ne moreš priti v eu. seveda bi bilo prav, da se na varnem ozemlju postavi taborišče za begunce...

v prvem delu imaš prav....

v sredi nimaš prav, ker dokumentov nimajo. in če jih nimajo, jih ne moreš pregledovat. Takrat je veljajo da so vsi begunci, in kot begunec je nekako razumljivo da nima dokumentov. Če bi jih aktivno popisovali, bi bili 10x večji zastoji na mejah... veš potem, kakšen kaos bi bil...

Tukaj si pa čist falil... da bi potapljali ladjice z civlisti, ženskami in otroci... ne vem, no, men se zdi to čisto mimo... Taborišča pa stojijo - v Turčiji. Ampak pokajo po šivih....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:zakaj ne naročijo par križark, ki sprejme tud več kot 3k in jih v grčiji poberajo in peljejo okol do DE. Sigurno cenovno bolj ugodno, pa vsa ta kalvarija bi bila odpisana...
Gotovo bi bilo to bolj človekoljubno kot emigrante in begunce siliti v potovanje po kopenski poti. Razen tega bi lahko križarke vozile v dve smeri. Dobršen del migrantov bo treba vrniti v matične države. Nekaj si jih bo čez čas to tudi samo želelo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
vem, kruto je slišat "potaplanje ladijc". ampak če bi jih zaustavili že pred izplutjem (torej še na obali) bi odvrnili ljudi pred potovanjem. vsaj množice. ni pa nujno da je to pravi sistem...

ja taborišča bi morali povečat, vložit denar v to, da bi bilo bivanje človeku vredno.

a veš kakšen kaos bo sedaj, ko se bo en del naroda spravil nad begunce? ko bo tlelo med ljudmi, potem pa še med begunci? roko na srce, med pribežniki se je širil glas (in informacija) da itak vse spravjo v nemčijo kjer jih čaka dober življenje... ja le kdo nebi šel?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
In pomagati ljudem, da se lahko čimprej vrnejo na območja, ki so sicer varna, vendar ekonomsko katastrofalna. Begunsko taborišče (ali azilni dom nekje v EU) bo težko pravi dom in težko bodo tu ljudje imeli neko dolgoročno prihodnost.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
NE! Opica postanes ko delas pizdarije po drugih drzavah. In seveda vsi migrantje niso opice.

pa kako to misliš? v prejšnji temi so vsi opice in kamelojebci...

lepo da napreduješ pri spoznanjih... zdej moreš še par somišljenikov tukaj prepričat, da vsi pa le niso opice. Jest jim nisem uspel tega razložit. Mogoče bi jih ti uspel, ker ste bolj na isti valovni....

roza.gif

Noben ni rekel da so vsi opice, seveda je potrebno pomagat pomoci potrebnim, ampak to bi se moralo na drug nacin resevat, ne da zdaj vecina le izkorisca vojno tam.

Sorodnica je delala v sentilju prostovoljo v prvi rundi in najprej je bilo 20% samih moskih, cez 10 dni pa 80%. Iz prve roke.

Plus to da zenski so ponudili bundo, onapa roko gor, kao "ah tele ne bi, pa te tudi ne..."...namesto da bi vzela, kar ponudijo.

No po Kolnu se je to skrcilo na veliko, pomoc prostovoljcev je upadla, pricakovano.

NI toliko pomoci potrebnih med njimi, kot si vecina vas misli. Vecina jih tudi ima denar, kar je spet nemogoce, ker malo tezko prodas nekaj v vojnem obmocju...

Se vedno pa trdim, da ne gremo skupaj. Otroke se mogoce da asimilirat, najstnikov pa vec ne, nikakor.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
NE! Opica postanes ko delas pizdarije po drugih drzavah. In seveda vsi migrantje niso opice.

pa kako to misliš? v prejšnji temi so vsi opice in kamelojebci...

lepo da napreduješ pri spoznanjih... zdej moreš še par somišljenikov tukaj prepričat, da vsi pa le niso opice. Jest jim nisem uspel tega razložit. Mogoče bi jih ti uspel, ker ste bolj na isti valovni....

roza.gif

Noben ni rekel da so vsi opice,
Oh ja. Vsaj 10 aktivnih udeležencev v prejšnji temi to trdi.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Aj jebiga, cigani so tudi vsi "cigani" ceprav sam poznam oz sem poznal enega ki je bil prav kul.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
vem, kruto je slišat "potaplanje ladijc". ampak če bi jih zaustavili že pred izplutjem (torej še na obali) bi odvrnili ljudi pred potovanjem. vsaj množice. ni pa nujno da je to pravi sistem...

ja taborišča bi morali povečat, vložit denar v to, da bi bilo bivanje človeku vredno.

a veš kakšen kaos bo sedaj, ko se bo en del naroda spravil nad begunce? ko bo tlelo med ljudmi, potem pa še med begunci? roko na srce, med pribežniki se je širil glas (in informacija) da itak vse spravjo v nemčijo kjer jih čaka dober življenje... ja le kdo nebi šel?

dej no... Ne more grška vojna kr po tuji obali težit ljudem, da naj ne grejo v čoln.

Kako naj bo taborišče človeku vredno bivanje? Spiš na ležalniku, voda je/ni, ponavadi itak mrzla, kopalnic ni, zasebnosti ni,.... pač to je res za prehodno obdobje - nekaj mesecev mogoče... Sedaj so ljudje tam že po 5 let! 5 LET! a veš koliko je to? In valda so imeli dovolj taborišča in so šli v obljubljen raj. Ker slabše jim ne more biti nikjer. In ko si čisto obupan se oprimeš vsake rešilne bilke...

Če bi bil narod normlen, bi se lahko distancirali od njih, vsak bi se brigal zase, pa bi bilo vse ok. Kdor pa dela piz.darije pa na prvi vlak nazaj.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
ja sej to mi je jasno, da so iz tistih bednih taborišč šli boljšemu življenju nasproti... sam morš pa tudi vedet da vsi ne bodo sprejeli tujcev odprtih rok...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja, mi je čisto jasno... sej jih ne rabi sprejet odprtih rok. pač se briga zase pa je. Tud meni kdo ni všeč v skupnosti, pa kaj nej? pač na piknik ga ne bom povabil in to je to.

sej bolj je problem, ker vsi tok nasedajo populističnim foram. ker ne mislijo z svojo glavo. Ker se pustijo vodit medijem. to je problem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

Če bi bil narod normlen, bi se lahko distancirali od njih, vsak bi se brigal zase, pa bi bilo vse ok. Kdor pa dela piz.darije pa na prvi vlak nazaj.

In ti genij...po tej logiki...kaj tocno bi se spremenilo v taboriscu sredi nemcije v primerjavi z taboriscem sredi Turcije
sprasujem se.gif


Kaj tocno bi po tej logiki blo boljse za njih?

Mi je pa vsec tvoja ideja z vlakom....sam jaz bi jih kar z avijonom da bi blo hitreje...

Ker srednji vek bi prej al slej vn udaru....sploh ko bi se mi brigal zase...pa bi njim s5 dolgcas ratal...ker tukaj jih je treba zabavat...pa futrat pa...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
???

kakšna taborišča sredi nemčije? A so zdej v taboriščih v Nemčiji??

lahko tudi avion... samo je dražje.

srednji vek - evo... spet eni predsodki in posploševanje.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
sej bolj je problem, ker vsi tok nasedajo populističnim foram. ker ne mislijo z svojo glavo. Ker se pustijo vodit medijem. to je problem.

Hmm, kako pa so mediji obrnjeni trenutno? Proti je en pa pozar, za pa vsi ostali. Tako da kdo naseda, je vprasanje tukaj.

Ce ne bi bilo interneta, bi nas mediji tako nafopali, da bi si mi sami z avtobusi sli po begunce...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Kodeljevo...te niso normalni...okrog pa bloki pa vrstne hise...pa studentarija...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Danes so me na mail razveselili. Tukaj ne kupim nič več.

Citat:
Pohiti in izkoristi kodo WELCOME, ki še vedno čaka na tvojem računu.

Naj te spomnimo, koda WELCOME pomeni 10 EUR popusta pri nakupu nad 50 EUR.

Pripravili smo nove super akcije, zato si vzemi minuto ali dve in prebrskaj našo ponudbo na www.extremevital.com.

[cenzura] jim materna...
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja, mi je čisto jasno... sej jih ne rabi sprejet odprtih rok. pač se briga zase pa je. Tud meni kdo ni všeč v skupnosti, pa kaj nej? pač na piknik ga ne bom povabil in to je to..
Ampak ti me žališ, ker v moji bližini pečeš prasca, zato ti bom razfukal roštilj
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
a to veš za sigurno, ali se ti samo zdi, da ga boš?

a ti veš, da če mi razfukaš roštilj, da greš iz države?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.