Novo pri bobu V.

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako to da imam potem tak prenos na s3 neo ki kot vem ne podpira lte.
Tole mislim da je max kar sem ujel. Nekaj pod 7 jih je kar nekaj prtscr

Zato, ker gre tudi HSPA+ teoreticno lahko do hitrosti 168 Mbit/s pri downlinku in do 22 Mbit/s pri uplinku ... Ampak je tako kot LTE pri bob-u omejen na okoli 7,2 Mbit/s pri downlinku ... To ti tudi oznacuje ikonica H+ v zogrnji vrstici... Ce bi imel mobilnik z LTE, bi zgoraj bilo to oznaceno z ikonico "L" ali "LTE" ...

HSPA+ 168Mbit/s kje si to pobral?.. Jst kolk vem HSPA+ je maksimum 42mb/s
sprasujem se.gif
In tudi telefoni tolk podpirajo 42Mb/s ..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako to da imam potem tak prenos na s3 neo ki kot vem ne podpira lte.
Tole mislim da je max kar sem ujel. Nekaj pod 7 jih je kar nekaj prtscr

Zato, ker gre tudi HSPA+ teoreticno lahko do hitrosti 168 Mbit/s pri downlinku in do 22 Mbit/s pri uplinku ... Ampak je tako kot LTE pri bob-u omejen na okoli 7,2 Mbit/s pri downlinku ... To ti tudi oznacuje ikonica H+ v zogrnji vrstici... Ce bi imel mobilnik z LTE, bi zgoraj bilo to oznaceno z ikonico "L" ali "LTE" ...

HSPA+ 168Mbit/s kje si to pobral?.. Jst kolk vem HSPA+ je maksimum 42mb/s
sprasujem se.gif
In tudi telefoni tolk podpirajo 42Mb/s ..

Napisal sem "teoreticno" ... in da se doesci z zdruzevanjem podatkovnih kanalov (Advanced HSPA+) ... nekako podobno kot LTE Advanced ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Evolved_High_Speed_Packet_Access



Nasi operaterji imajo itak implementirano samo do 42,2 Mbit/s ... pa se to je zelo tezko doseci v praksi... Ce se prav spomnim, mi je preko HSxPA oz. HSPA+ uspelo dobiti hitrosti nekje do 30 Mbit/s ...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako to da imam potem tak prenos na s3 neo ki kot vem ne podpira lte.
Tole mislim da je max kar sem ujel. Nekaj pod 7 jih je kar nekaj prtscr

Zato, ker gre tudi HSPA+ teoreticno lahko do hitrosti 168 Mbit/s pri downlinku in do 22 Mbit/s pri uplinku ... Ampak je tako kot LTE pri bob-u omejen na okoli 7,2 Mbit/s pri downlinku ... To ti tudi oznacuje ikonica H+ v zogrnji vrstici... Ce bi imel mobilnik z LTE, bi zgoraj bilo to oznaceno z ikonico "L" ali "LTE" ...

HSPA+ 168Mbit/s kje si to pobral?.. Jst kolk vem HSPA+ je maksimum 42mb/s
sprasujem se.gif
In tudi telefoni tolk podpirajo 42Mb/s ..

Napisal sem "teoreticno" ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Evolved_High_Speed_Packet_Access



Nasi operaterji imajo itak implementirano samo do 42,2 Mbit/s ... pa se to je zelo tezko doseci v praksi... Ce se prav spomnim, mi je preko HSxPA oz. HSPA+ uspelo dobiti hitrosti nekje do 30 Mbit/s ...

Brez zamere... Sam me je zanimalo ker prvič čujem da HSPA+ lahko tolk podpirajo ker tudi pri telefonih nisem nobenega še vidu da bi več kot 42Mb/s podpiral zato vprašal..
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik chabac pravi:
Zdravo,

že kakšnih 10 let sem pri Simobilu, kjer pa mi je ravnokar potekla naročnina . Plačujem ca. 20€ na mesec, zato resno razmišljam, da bi vzel tale bob paket - 1500min, 1500smsov in 1500mb. Je kakšen paket bolj ugoden oz. je tukaj kakšen "droben tisk", za katerega bi moral vedeti? Porabil več kot je v tem paketu sigurno ne bom. Hvala za nasvete in lp.

Špar mobil imaš trenutno 2500 enot za 6,99 evra mesečno.
Prednost tega je, da enote porabiš po svoje, ne pa, da moraš paziti za vsako stvar posebej ob tem pa brezplačno nimaš vključenega niti enega mmsa.

Kdor je danes pri tej odlični predplačniški ponudbi, še naročnik za vsaj trikrat višjo ceno, zame ni pri pravi pameti.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Enkrat na mesec pogledam forum in par stvari napišem pa vas že moti
bonk.gif


Nič nimam proti Bobu ampak ne morem ga pa pohvaliti, če je pa skoraj še enkrat dražji od ostalih dveh virtualnih ponudnikov....
crazy1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Chabac je vprašal, če je kak paket bolj ugoden in sem mu lepo odgovoril.

Sicer sem pa ravnokar vse prebral in na vse odgovoril in boste imeli spet cel mesec mir pred mano
wink-1.gif

roza.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Prejšnji mesec sem porabil 1400mb prenosa, cca 1400 smsov in 1100 minut pogovorov. Je špar cenejši?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Enkrat na mesec pogledam forum in par stvari napišem pa vas že moti
bonk.gif


Nič nimam proti Bobu ampak ne morem ga pa pohvaliti, če je pa skoraj še enkrat dražji od ostalih dveh virtualnih ponudnikov....
crazy1.gif

Za isto ceno ponuja več, poleg tega pa gre za čunga lunga operaterja kot sta špar in nek izimobil
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
1400 SMSov pa nobenega MMSa?

Ena slika lahko pove več kot tisoč besed...

Lahko ti pošljem sto smsov pa ti bom z eno samo slikco lahko mnogo boljše povedal kje sem.

Sicer pa sem vesel, da obstoja Bob, ker imamo vsaj malenkost več konkurence na trgu kar je samo dobro za nas uporabnike.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Enkrat na mesec pogledam forum in par stvari napišem pa vas že moti
bonk.gif


Nič nimam proti Bobu ampak ne morem ga pa pohvaliti, če je pa skoraj še enkrat dražji od ostalih dveh virtualnih ponudnikov....
crazy1.gif

Kje dobiš 9000 enot za 6€?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Lepo, da vam pride prav, še MMSe in zgrešene klice naj dodajo pa bo prav odlična zadeva.

Drugače pa dobiš mnogokrat več kot 9000 enot, že pri Telemachu za samo 4 evre(paket več z neomejeni klici znotraj omrežja
cool-1.gif
).
 
Nazadnje uredil moderator:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
1400 SMSov pa nobenega MMSa?

Ena slika lahko pove več kot tisoč besed...

Lahko ti pošljem sto smsov pa ti bom z eno samo slikco lahko mnogo boljše povedal kje sem.

Sicer pa sem vesel, da obstoja Bob, ker imamo vsaj malenkost več konkurence na trgu kar je samo dobro za nas uporabnike.

Mmsov ne posiljam, ce ze, posljem mail, kjer si sliko dejansko lahko shranis, ne kot pri mmsju, ko ti jo popaci in pomanjsa.

Pa vprasal sem, kako je zame spar cenejsi?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
WhatsApp Messenger FIKUS še za NOKIO obstaja https://www.whatsapp.com/

pa slike gredo kriptane in v večji resuluciji skozi.

Pa tudi v tujini jih dobiš ( kar ni nujno pri MMS u)


NOVOSTI

Vaša sporočila, slike, posnetki, glasovna sporočila, dokumenti in klici so sedaj zavarovani s šifriranjem od konca do konca. Tako jih WhatsApp in tretje osebe ne morejo brati oz. jim prisluškovati. Sporočila so samodejno šifrirana: nastavitev ni potrebno spreminjati oz. odpirati posebnega tajnega klepeta, da bi zavarovali vaša sporočila. Šifriranje je mogoče, če vi in vaši stiki uporabljate najnovejšo različico WhatsApp-a. Več na https://www.whatsapp.com/security.
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Zdravo sem že, kar nekaj časa na Bobu še od prej zanima me sledeče ali se je kaj spremenilo na Bobu al sem jaz malo nor.
Klical sem na klicni center Boba in sem se zanimal za menjavo simke zaradi, ker mam telefon, ki ima nano sim sedaj imam še navadno simko.
Rekel sem tudi, da rabim zaradi tega ker ma Bob tudi LTE signal vprašal sem tudi al bo simka brezplačna in mi reče, da ne pred nekaj časa nazaj je še bil brezplačna menjva se je sedaj spremenilo.
Plus na klicnem centru je rekla, da Bob nima LTEja sem rekel ji, da ima napačne informacije delajo pa res eni taki malo podučeni študentje.

Prosim za informacije predvsem pa Borovnici, ki dela za Simobil

Hvala Lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno: