Novo pri Telemachu II.

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
KSZ
Tale saga s prenosom števike je pa res izven vseh okvirjev in Pravilnikov...
Zahtevek dalo not 28.4. pravi čas, potem Telemach spal in dal naprej šele 29ga, zdej pa S! neki muti, ker dans še niso nardil prenosa. Mogoče bo jutri...5 dni po oddaji zahtevka...

Upoštevajo se delovni dnevi. Če je bila poizvedba in potrdilo oddano 29ga, bi moral S! nastaviti datum 3.5. in danes ponoči tudi izklopiti (Telemach mora pa v roku treh ur narediti vklop).
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Hja, no skupni cas je toliko. Za prenos so pa res vazni delovni. Malo sem napihnil, ker ce bi vse slo kot bi moralo, bi bil prenos enak (delovni in dejanski dnevi-28 na 29.4. Zdej bo pa sele 4.5. vse zakljuceno.
bonk.gif

A še sedaj ni priklopljeno nemogoče
grims-1.gif
Kje so sedaj vsi pametnjakoviči s Jest Gurujem na čelu.
Sedaj si pa vtaknite tiste pravilnike in linke v rit če si hočte.Vidte da to nič ne pomaga.
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
...Verjetno nabija kot marsikdo v tej temi?
Tukaj je res kar nekaj nabijačev ki kr neki nabijajo v prazno.Lahko je limat neke linke in pravilnike v real life je pa vse skupi mal drugač
priden.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
@ all vsi imate možnost izbire,.. če niste zadovoljni s Telemachom imate tudi druge operaterje,..
@Octopusy,.. rok za prenos je en delavni dan od pravilno oddanega zahtevka v času delavnih ur centralne baze,..če je zahtevek nepopolen, z napačnimi podatki, če dokument ne pride do drugega operaterja, če na računu ni dovolj denarja (predplačniki), če je stranka neplačnik,.. bo pač prenos zavrnjen,..
b
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Citat:
Uporabnik jozo pravi:

še največji šmarn je pa to da na help desku vsak trdi svoje....dobiš tri različne agente in vsak tupi po svoje....jaooo

A mi lahko nekdo tole razloži.
Imaš vprašanje in pokličeš na help desk, kjer dobiš odgovor. Ampak ne.... kličeš še 5x... zakaj?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja jaz lahko če hočete nalimam opravljene pogovore in SMS-e, ki sem jih napravil iz Hrvaške in prilimam račun za marec, kjer je vidno, da sem dobil obračunane samo 3€, ostalo pa po rednem ceniku.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Sprašujem za dodatno kartico v paketih še več in največ,ki jo je možno naročit za 10€ katera ima tudi neomejene storitve razen podatki se črpajo iz nosilne kartice.
Prenesel bi namreč številko od moje iz simobila.Ali se plača menjava operaterja oziroma priključnina.
Za tistih 5€ prejšnjemu operaterju ne rečem kaj pa telemachu?
sprasujem se.gif

Pa še to.Ali drug član družine paket Še Več lahko dobi za 12€ ali je cena 15€?
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Naročnik fiksne storitve sem jaz.Imam paket Še več.Sedaj bi prenesel še številko žene na paket Še več.
Ali prenesti na dodatno številko za 10€ in črpava podatke iz skupne količine 5GB.
Če pa je možno za 12€ prenest na paket Še več je pa to še boljše.
Lahko kdo to potrdi?
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ja jaz lahko če hočete nalimam opravljene pogovore in SMS-e, ki sem jih napravil iz Hrvaške in prilimam račun za marec, kjer je vidno, da sem dobil obračunane samo 3€, ostalo pa po rednem ceniku.

A je bil isti operater??nisi bil slučajno na VIP??
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Na Hrvatski Telekom oz. T-Mobile, vedno grem v tujini na T-Mobile.

Zanimivo....meni se je obračunavalo kot sem napisal....opcija neomejeno 24ur pa se mi je izklopila zadnjega v mesecu....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Opcija se je tudi meni izključila šele na koncu meseca - ampak kolikor sem razumel njihove maile zato, ker opcije več kot enkrat na mesec (oz. na obračunsko obdobje) ne moreš koristit.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Opcija se je tudi meni izključila šele na koncu meseca - ampak kolikor sem razumel njihove maile zato, ker opcije več kot enkrat na mesec (oz. na obračunsko obdobje) ne moreš koristit.

Meni se je zaračunala dva dni zaporedno....vklopil sem jo sicer en dan prej vendar mi prenos podatkov ni deloval tako dolgo dokler nisem opravil klica in to na help desku niso znali svetovat....sicer bi se opcija mogla aktivirat tudi z prenosom podatkov oz. sms.....
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ksz

Kako dolgo pa rabijo, da pripeljejo paket in telefon?

Sem narocil v torek po telefonu in bi rad, da bo nekdo doma, ker ponavadi ni nikogar.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ksz

Kako dolgo pa rabijo, da pripeljejo paket in telefon?

Sem narocil v torek po telefonu in bi rad, da bo nekdo doma, ker ponavadi ni nikogar.

Piši mi na ZS pa pogledava kje je paket

@pino: če ti po vpisu nastavitev data dela so nastavitve pravilne. Maš rootan tel in custome rom mogoče, ker zgleda kot da ti ponastavi data nastavitve...
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Če velja opcija 24ur samo pri določenih operaterjih v tujini, kaj se zgodi, če ob vključeni (a neaktivirani) opciji narediš (prvi) klic ali preneseš podatke pri "napačnem" operaterju? Se aktivira opcija (odšteje se 3 EUR) in še dodatno zaračuna promet, ki si ga naredil pri napačnem? Ali se opcija sploh ne aktivira? Ve kdo?
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Če velja opcija 24ur samo pri določenih operaterjih v tujini, kaj se zgodi, če ob vključeni (a neaktivirani) opciji narediš (prvi) klic ali preneseš podatke pri "napačnem" operaterju? Se aktivira opcija (odšteje se 3 EUR) in še dodatno zaračuna promet, ki si ga naredil pri napačnem? Ali se opcija sploh ne aktivira? Ve kdo?

Opcija se sploh ne aktivira....zaračuna se pa opravljeni promet....
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Na Telemacu so malo zmedeni. Pri on-line menjavi paketa (za to ti dajo mesečno naročnino oz. ne zaračunajo stroška menjave) na maski o osebnih podatkih zahtevajo VNOS IBAN številke. Toda polja za vnos ni na tam koraku (maski št. 2) temveč verjetno na naslednji, ko moraš vnesti podatke za plačilo. Toda do tja ne moreš, ker MANJKA VNOS IBAN -- na maski, kjer to sploh ni predvideno
smile-1.gif
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Če velja opcija 24ur samo pri določenih operaterjih v tujini, kaj se zgodi, če ob vključeni (a neaktivirani) opciji narediš (prvi) klic ali preneseš podatke pri "napačnem" operaterju? Se aktivira opcija (odšteje se 3 EUR) in še dodatno zaračuna promet, ki si ga naredil pri napačnem? Ali se opcija sploh ne aktivira? Ve kdo?

Opcija se sploh ne aktivira....zaračuna se pa opravljeni promet....

No, potem bi se dalo na ta način izogniti aktivaciji opcije (ki se po vklopu izklopi šele konec meseca) v dneh, ko ne pričakuješ veliko aktivnosti.

Sem šel brat pogoje na http://telemach.si/Binary/926/...NTERNET_NET.pdf, pa če prav razumem, je izbira pravega operaterja s seznama važna le pri klicih in SMSih (ki jih je neskončno). 1Gb podatkov se lahko zastonj prenese pri kateremkoli operaterju - pri opciji 24ur za 3 eur.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Če velja opcija 24ur samo pri določenih operaterjih v tujini, kaj se zgodi, če ob vključeni (a neaktivirani) opciji narediš (prvi) klic ali preneseš podatke pri "napačnem" operaterju? Se aktivira opcija (odšteje se 3 EUR) in še dodatno zaračuna promet, ki si ga naredil pri napačnem? Ali se opcija sploh ne aktivira? Ve kdo?

Opcija se sploh ne aktivira....zaračuna se pa opravljeni promet....

No, potem bi se dalo na ta način izogniti aktivaciji opcije (ki se po vklopu izklopi šele konec meseca) v dneh, ko ne pričakuješ veliko aktivnosti.

Sem šel brat pogoje na http://telemach.si/Binary/926/...NTERNET_NET.pdf, pa če prav razumem, je izbira pravega operaterja s seznama važna le pri klicih in SMSih (ki jih je neskončno). 1Gb podatkov se lahko zastonj prenese pri kateremkoli operaterju - pri opciji 24ur za 3 eur.

Kolikor vem tudi za prenos podatkov moraš biti na operaterju ki je na seznamu.....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kateri pa bi naj bili samo teli ''določeni operaterji''?

Glede opcije 24ur pa lepo piše v pogojih, da se lahko uporabi enkrat na mesec in da se aktivira takrat, ko prvič opraviš storitev:

capture.png
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kateri pa bi naj bili samo teli ''določeni operaterji''?

Glede opcije 24ur pa lepo piše v pogojih, da se lahko uporabi enkrat na mesec in da se aktivira takrat, ko prvič opraviš storitev:

capture.png

Za Avstrijo vem da sta operaterja T-mobile in 3AT....medtem ko se pri A1 plača po ceniku....v Nemčiji pa za Telekom de vem da je...pa mislim da še eden....glede dodatkov pa....piše da jih je mogoče aktivirati enkrat mesečno kar po mojem pomeni, da ne moreš vklapljat in izklapljat opcije....zaračuna se pa za dneve ko storitve uporabljaš....