Novo pri Telemachu II.

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Zakaj pa sem jaz dobil samo 3€ dodatno obračunane, pa sem bil vsaj 5x v tujini?
smirk-1.gif

Pa si uporabljal telefon??meni je obračunalo za vsak dan če tudi sem poslal samo en sms....kljub temu da sem poslal ukazni niz za izklop,kjer je sicer napisalo da je opcija izklopljena,vendar mi je na moj telemach še naprej kazalo da je vklopljena.....šele 1. se mi je izklopila....
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Seveda sem ga, imam vse ostale klice in SMS-e obračunane po ceniku za tujino.

Zanimivo....potem se izgleda samo za dolocene stevilke pojavljajo tezave.....so mi danes na help desku tudi zatrdili da bi se opcija morala avtomatsko izklopiti....
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Tale saga s prenosom števike je pa res izven vseh okvirjev in Pravilnikov...
Zahtevek dalo not 28.4. pravi čas, potem Telemach spal in dal naprej šele 29ga, zdej pa S! neki muti, ker dans še niso nardil prenosa. Mogoče bo jutri...5 dni po oddaji zahtevka...
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
97
2
8
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
KSZ
Tale saga s prenosom števike je pa res izven vseh okvirjev in Pravilnikov...
Zahtevek dalo not 28.4. pravi čas, potem Telemach spal in dal naprej šele 29ga, zdej pa S! neki muti, ker dans še niso nardil prenosa. Mogoče bo jutri...5 dni po oddaji zahtevka...

Upoštevajo se delovni dnevi. Če je bila poizvedba in potrdilo oddano 29ga, bi moral S! nastaviti datum 3.5. in danes ponoči tudi izklopiti (Telemach mora pa v roku treh ur narediti vklop).
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Hja, no skupni cas je toliko. Za prenos so pa res vazni delovni. Malo sem napihnil, ker ce bi vse slo kot bi moralo, bi bil prenos enak (delovni in dejanski dnevi-28 na 29.4. Zdej bo pa sele 4.5. vse zakljuceno.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Seveda sem ga, imam vse ostale klice in SMS-e obračunane po ceniku za tujino.

Ravno so me klicali z Telamacha....opcija neomejeno eu 24ur se izključi šele konec meseca, kljub temu da se ukazni niz za izklop pošlje že prej....tako mi je zatrdila Anja iz help deska.....tako da zna biti hudo drago gostovanje....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kako lahko potem jozo trdi, da se mu je v istem mesecu zaračunalo večkrat po 3eur, zaradi dnevnega ponavljanja do konca meseca. Verjetno nabija kot marsikdo v tej temi?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja sej piše v pogojih. Če je za 24 ur mesečni vklop, velja pa do poteka meseca, kljub morebitni predhodni deaktivaciji, se obnovijo z vsakim koriščenjem storitve po 24 urah.
Če namerava kdo biti dlje v tujini in vsak dan kaj pošiljati (vsaj 4 dni) potem je bolje imeti mesečni paket za 10 €. Če res ne potrebuje skupaj več kot 1 GB podatkov...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Če opcijo aktiviraš in uporabiš 0x na mesec plačaš 0 €, če koristiš 1x znotraj 24 ur plačaš 3 €, æe pa koristiš vsak dan v tujini plačaš 30x (90 €)
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kako lahko potem jozo trdi, da se mu je v istem mesecu zaračunalo večkrat po 3eur, zaradi dnevnega ponavljanja do konca meseca. Verjetno nabija kot marsikdo v tej temi?

Nič ne nabijam....če opcijo vklopiš npr danes bo v vsakem primeru veljala do konca meseca ne glede kdaj pošlješ ukazni niz za izklop.....in če med tem časom greš petkrat v tujino se ti bo vsakokrat zaračunalo 3 eur, če bos seveda uporabljal telefon...in to znese 15 eur tudi če vsakokrat pošlješ samo en sms....
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Ja, s tole 24 urno opcijo je kot kaže nekako malo mešano.
Tudi pri meni se je zgodilo, da sem si na Tenerifi vklopil 24 ur EU/ZDA kao neomejeno, pa sem ugotovil, da je prenos PORAZEN. Internet je deloval s hitrostjo GPRS ali počasneje. Sem si po enem dnevu rekel: "OK, bom jaz tole izklopil...", nakar ugotovim da se mi bo kljub izklopni komandi zadeva deaktivirala po enem mesecu. JAOOOO. To je pomenilo, da sem v tednu dni na Tenerifi skoraj vsak SMS ali klic plačal 3€ (ja, kaj več kot en klic ali SMS na dan pač nisem naredil in s tem mi je gladko maznilo 3€), ker internet je bil do te mere neuporaben, da sem raje vzel predplačniški Vodafone.
Nakar sem si rekel: "Eh, to so španci... "
In sem čez kak mesec na izletu v Nemčijo probal, kako bo to kaj delalo na njihovem omrežju... JAOOOOO Zgodba se je ponovila. Internet s porazno hitrostjo - primerljivo s tistim na Tenerifi. Na srečo sem bil tokrat bolj pazljiv in sem paket 24 ur aktiviral na številki, ki jo v tujini ne rabim. No, tu sem popizdil in klical na klicni center, kjer so mi rekli, ja to pa ja ni možno. Saj je vse v redu...
...ampak gospod, vidim pa, da ste porabili vse zakupljene megabajte v vašem paketu VEČ.
WHAT??? Kaj pri bogu imajo enote v mojem paketu VEČ z enotami, ki jih zakupim za tujino???
No, nato pa pride še tretja epizoda paketa 24 ur EU/ZDA ali kaj že bi to naj bilo.
Sem si dobesedno prihranil 59MB v mojem paketu VEČ in šel tokrat na Madžarsko, kjer si spet aktiviram internet. Za vsak slučaj še pokličem na klicni center, če sem ziher na pravem omrežju, ker glede na *121*... niz oni nudijo ta paket v omrežju "HU T-mobile", meni pa telefon ponudi "Telenor, Telekom in Vodafone". No, ko mi dama na drugi strani zagotovi, da Telekom bo pa tu tapravi, sem pomirjen do...
...SMSa z vsebino:
"Obvescamo vas, da ste dosegli zakupljeno kolicino prenosa podatkov z največjo mozno hitrostjo, zato smo vam hitrost znizali na 64kbit/s. Ce zelite do konca meseca uporabljati prenos podatkov po najvisji mozni hitrosti, vam priporocamo vklop dodatnega paketa na *121*2#klici. Info in pomoc na 080 2288. Vas Telemach."

Ja za božjo voljo, od kod sedaj to!?!?!?
Paket za tujino, na katerem nisem niti približno porabil vseh podatkov, jaz v tujini a oni meni to!?!?!
To ne more biti res.
Začuda je internet deloval s kolikor toliko normalno hitrostjo naprej in sem se poskušal čim manj obremenjevat s tem SMSom....

...do SMSa, ki je prišel en dan po tem, ko sem že prišel domov:
"Obvescamo vas, da ste presegli 40 EUR limita. Presezen limit ne vpliva na nadaljno uporabo storitev. vas Telemach."
No, tu sem pa imel temo na oči in pritiska 200. grem gledat na moj.telemach.si, kjer ugotovim, da sem po njihovem naredil na Madžarskem stroška dobrih 62€
EJ, TELEMACH - SUPER STE. KAR TAKO NAPREJ - TO JE DOBER NAČIN DA IZGUBITE STRANKO S FIKSNIM PRIKLJUČKOM IN 6 NAROČNINAMI MOBILNE TELEFONIJE, pa ne zato, ker bi šel vstran od vas, ampak ker me bo lepega dne infarkt od vsega sranja.
A res preveč zahtevam, če pričakujem da bodo storitve delovale tako kot obljubljate in da bodo obračunane tako kot obljubljate!?!?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No ta paket bi lahko spremenili v po ceniku In ne več kot 3 eure na dan.
Sicer pa je pri Telekomu v Nemčiji dostikrat ista scena. Niso v tujini vsa omrežja tako dobra kot doma kar se tiče prenosa podatkov. Mislitim da je še najbolje pri simobilu ki omogoča največ Lte gostovanj
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Ob tem se spomnim na intervju s šefom nemške Toyote v Financah:
Citat:
Ob tem je Nemčija zamudila internetni vlak, zelo težko je dobiti hitro povezavo s spletom, na avtocestah ni 3G-povezav ... to bo poskušala popraviti z 20-milijardno investicijo.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik pep pravi:
Ja, s tole 24 urno opcijo je kot kaže nekako malo mešano.
Tudi pri meni se je zgodilo, da sem si na Tenerifi vklopil 24 ur EU/ZDA kao neomejeno, pa sem ugotovil, da je prenos PORAZEN. Internet je deloval s hitrostjo GPRS ali počasneje. Sem si po enem dnevu rekel: "OK, bom jaz tole izklopil...", nakar ugotovim da se mi bo kljub izklopni komandi zadeva deaktivirala po enem mesecu. JAOOOO. To je pomenilo, da sem v tednu dni na Tenerifi skoraj vsak SMS ali klic plačal 3€ (ja, kaj več kot en klic ali SMS na dan pač nisem naredil in s tem mi je gladko maznilo 3€), ker internet je bil do te mere neuporaben, da sem raje vzel predplačniški Vodafone.
Nakar sem si rekel: "Eh, to so španci... "
In sem čez kak mesec na izletu v Nemčijo probal, kako bo to kaj delalo na njihovem omrežju... JAOOOOO Zgodba se je ponovila. Internet s porazno hitrostjo - primerljivo s tistim na Tenerifi. Na srečo sem bil tokrat bolj pazljiv in sem paket 24 ur aktiviral na številki, ki jo v tujini ne rabim. No, tu sem popizdil in klical na klicni center, kjer so mi rekli, ja to pa ja ni možno. Saj je vse v redu...
...ampak gospod, vidim pa, da ste porabili vse zakupljene megabajte v vašem paketu VEČ.
WHAT??? Kaj pri bogu imajo enote v mojem paketu VEČ z enotami, ki jih zakupim za tujino???
No, nato pa pride še tretja epizoda paketa 24 ur EU/ZDA ali kaj že bi to naj bilo.
Sem si dobesedno prihranil 59MB v mojem paketu VEČ in šel tokrat na Madžarsko, kjer si spet aktiviram internet. Za vsak slučaj še pokličem na klicni center, če sem ziher na pravem omrežju, ker glede na *121*... niz oni nudijo ta paket v omrežju "HU T-mobile", meni pa telefon ponudi "Telenor, Telekom in Vodafone". No, ko mi dama na drugi strani zagotovi, da Telekom bo pa tu tapravi, sem pomirjen do...
...SMSa z vsebino:
"Obvescamo vas, da ste dosegli zakupljeno kolicino prenosa podatkov z največjo mozno hitrostjo, zato smo vam hitrost znizali na 64kbit/s. Ce zelite do konca meseca uporabljati prenos podatkov po najvisji mozni hitrosti, vam priporocamo vklop dodatnega paketa na *121*2#klici. Info in pomoc na 080 2288. Vas Telemach."

Ja za božjo voljo, od kod sedaj to!?!?!?
Paket za tujino, na katerem nisem niti približno porabil vseh podatkov, jaz v tujini a oni meni to!?!?!
To ne more biti res.
Začuda je internet deloval s kolikor toliko normalno hitrostjo naprej in sem se poskušal čim manj obremenjevat s tem SMSom....

...do SMSa, ki je prišel en dan po tem, ko sem že prišel domov:
"Obvescamo vas, da ste presegli 40 EUR limita. Presezen limit ne vpliva na nadaljno uporabo storitev. vas Telemach."
No, tu sem pa imel temo na oči in pritiska 200. grem gledat na moj.telemach.si, kjer ugotovim, da sem po njihovem naredil na Madžarskem stroška dobrih 62€
EJ, TELEMACH - SUPER STE. KAR TAKO NAPREJ - TO JE DOBER NAČIN DA IZGUBITE STRANKO S FIKSNIM PRIKLJUČKOM IN 6 NAROČNINAMI MOBILNE TELEFONIJE, pa ne zato, ker bi šel vstran od vas, ampak ker me bo lepega dne infarkt od vsega sranja.
A res preveč zahtevam, če pričakujem da bodo storitve delovale tako kot obljubljate in da bodo obračunane tako kot obljubljate!?!?

še največji šmarn je pa to da na help desku vsak trdi svoje....dobiš tri različne agente in vsak tupi po svoje....jaooo