Novo pri Telemachu II.

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ima se kdo podobne ''tezave'' mms na iphonu ne dela pod normalnim kontaktom, in tudi prejmem mms od pošiljatelja na način - ''številka''/type=plmn@mnc041.mcc293.gprs

to zdej popravljajo ze od zadnje posodobitve osja - kdaj bodo popravili pa je ?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zato, ker se danes končna 30 dnevni rok pri S! zaradi povišanja cen. In je že dobil SMS,d a ga stane prekinitev pogodbe 12 €. Tekom dneva bo dobil še SMS o datumu rpenosa 2.5., namesto, da bi danes in čez vikend že imel novo številko. Pri S! ima namreč samo 200 min v druga omrežja, kar bo moral še čez praznike pregurat, ker nekdo na Telemachu ni dal zahtevka pravočasno naprej.
Bo pač S! račun priložil Telemachu, samo mislim, da ne bodo imeli razumevanja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
S tem pa Telemach nima nič. Prekinitev pri prejšnjem operaterju sploh ni avtomatska kakor si narobe predstavljaš ...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Palcek pravi:
Ima se kdo podobne ''tezave'' mms na iphonu ne dela pod normalnim kontaktom, in tudi prejmem mms od pošiljatelja na način - ''številka''/type=plmn@mnc041.mcc293.gprs

to zdej popravljajo ze od zadnje posodobitve osja - kdaj bodo popravili pa je ?

rešitev je:

Najprej je potrebno resetirati nastavitve omrežja (Settings – General – Reset – Reset Network Settings). Potem je potrebno ponovno vnesti dostopne točke (http://nadgradnje.telemach.si/wp-content/uploads/sites/6/2015/06/Nastavitve-LTE-Apple.pdf). Po vnešenih nastavitvah je potrebno še izključiti in ponovno vključiti napravo in težava je odpravljena.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Smrkc, to sem naredil (ze parkrat) pa je se vedno isto...na helpdesku in tehniki pravijo da delajo na tem in da naj bi bilo z naslednjim tednom odpravljeno...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Pa šalabajzer si ti.
Sem prepričan da ti je(ali tvojemu prijatelju
rolleyes-1.gif
) uslužbenec na Telemachu razložil,da prenos številke lahko traja do tri delovne dni in to ni odvisno od Telemacha.Sam prenos se opravi v nočnih urah in izpad lahko traja do tri ure.Do takrat je še vedno delujoča številka preko starega operaterja.
Tako da samega izpada skoraj ne občutiš.Če je bila težava pri prenosu SMSa sem prepričan da to ni zaradi tega prenosa.
Sama prekinitev oziroma prenos se pa plače v vsakem primeru razen kakšnih posebnih ugodnosti.Trenutno je v ponudbi nakupa prek spleta 1 mesec brez naročnine in brez stroška priključnine ali stroška menjave paketa!
Zato ne vem zakaj naj bi Telemach storil kakršno koli napako,če se prej ne pozanimaš oziroma ne prebereš pogojev prenosa si sam kriv za napako.
bonk.gif

Sedaj naj bi te pa še častili z enomesečno naročnino
hysterical-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Zahtevek mora biti podan med delavnim časom centralne baze,.. to je ponedeljek do četrtek 8-16 in petek 8-13,..če operater MNP zahtevka ne vnese v sistem potem prenosa na tisti dan ni,.. vse kar je vnešeno s pravilnimi podatki in v delavnem času cdbja je zrihtano,..
Če pa operater ne pošlje zahtevka potem pač drug operater ne more potrditi odhoda številke,..
Zdaj pa si ustvarite mnenje kje je prišlo do stika,..
b
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Palcek pravi:
jp..

ja to glede prikaza ob sprejemu se kakor mi je znano rihta... da ti pa sam MMS deluje (pošiljanje/sprejem) je pa moj zgoraj opisani postopek pravilni.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Napaka je skor zagotovo bila na strani Telemacha, ker je zahtevek bil podan pravočasno (ob 13h). Kolikor vem, je sedaj prenos urejen v 1 delovnem dnevu. 3 delovne dni je bilo nekoč.
Ker danes zjutraj na urgenco na klicnem centru Telemacha so očitno poslali zadevo naprej na S!, ker je v roku 45 min dobil obvestilo s strani S! o višini stroška prekinitve.
In jaz že skoz govorim, da če bi šlo čez, teh 12 € stroška ne bi bilo (pustimo 5 € prenosa). Tako pa je Telemachova napaka, žal.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ali se za drugo kartico tudi plača prenos številke od drugega operaterja?Koliko?
V tem primeru ni možen vklop-prenos preko spleta?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Sprašujem za dodatno kartico v paketih še več in največ,ki jo je možno naročit za 10€ katera ima tudi neomejene storitve razen podatki se črpajo iz nosilne kartice.
Prenesel bi namreč številko od moje iz simobila.Ali se plača menjava operaterja oziroma priključnina.
Za tistih 5€ prejšnjemu operaterju ne rečem kaj pa telemachu?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
bonk.gif

Še enkrat si preberi kaj sem napisal,boš potem mogoče pokapiral.
rolleyes-1.gif

Oprosti... nisem bil pozoren, komu sem repliciral... Sem popravil svojo zmoto...

Sem opazil, da je tvoj edini cilj pisanja tukaj, da se kregas z ljudmi... ne da kakorkoli pomagas ...
rolleyes-1.gif


P.S.: Ja... sem se enkrat prebral tvoje pisanje... in nisem zaznal, da bi se v cemerkoli zmotil...
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Nimam se namena z nobenim kregat.TI si uletel spet z nekim pametovanjem in repliciranjem in potem brisal post.Tako da ne mi spet neki nakladat tuki brezveze.Drugič si najprej preberi kaj piše in potem pametuj.
Prav tako velja za vse druge,če si ne preberete pogodb oziroma dobro poslušate kaj vam določene osebe povejo ne potem jokat tukaj preko foruma.
Če ste že taki frajerji pojdite nazaj do uslužbenca in nad njim stresajte slabo voljo.
Saj bo dobil pojasnilo kdo je storil napako
grims-1.gif