Novo pri Telemachu II.

I

Izbrisan uporabnik 17097

Pokritost signala je slaba.Povem iz prve roke sem ravnokar prešel iz Telekoma.Sama sreča,da preveže na Telekom.Edina prednost je cena,če ne bi bilo tako velike razlike ne bi trpel tega.
Samo sprašujem se lahko kaj je bilo prej na Tuš mobilu.To sploh ni bilo za uporabo.Pa sem v tem času preizkusil že celo Slovenijo tako da lahko rečem da je povsod isto.Simobil pa je tudi slabši od Telekoma.Imajo trije pri hiši Simobil pa gremo samo zaradi cene vsi na Telemach.
Pri vsakemu se bo poznalo cca 5€ na mesec cca 25€=300€ na leto to se pa že splača pa če tudi je malo slabši signal.
Upajmo,da bo s časom boljše.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No ko boš enkrat prišel v Nemčijo boš cenil delovanje T-mobile omrežja napram O2 in E plus.
Poleg tega pa je pri Telemachu pokritost z 3g signalom v Sloveniji boljša od Mobitela in kot bomboncek še lahko uporabljaš omrežje Mobitela.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097









bonk.gif

Kaj mi bo v Nemčiji.Jaz potrebujem signal v SLO.Ne hodim po tujini.
Kaj mi bo 3g če pa še Hja ni.
rolleyes-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
hvala na hitrem odgovoru!

Sam sem pri mobitelu - vendar kot kaže, še vedno ne mislijo podpreti bolj ugodno tujine, posledično mi pride v poštev samo Telemach ali Simobil.

Mi lahko iz prve roke poveš - se večinoma v večjih mestih v domačem omrežju ali gostovanje Mobitel? Podatki so mi zelo pomembni - prihajam pa iz Maribora
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sam sem tudi pri telekomu. Ampak kle gor pravijo, da v Telemachu deluje spodobno. kak je za MB ti bo mogel pa kdo drug povedati. kar se tuhine tiče imam paket pri Telekomu, ki ni več kot 2,9 EUR na dan. To je neomejeno podatkov (pri 1g ti zmanjšajo hitrost) in neomejeni klici in sporočila. Za moje potrebe daleč najbolj ugodno. Za tistih nekaj dni na leto, ampak imaš praktično neomejen net. Drugo leto bo boljše ker boš svoj zakupljen net lahko tudi v EU porabljal. Do takrat me pa še nobena druga ponudba v SLO ni prepričala glede tujine.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
hvala za info!

pri meni je tako, da sem na dnevni bazi v tujini - Avstrija - in Telemach in Simobil imata oba 1gb podatkov v tujini in neomejeni klici/sms
Pri telemachu imas fiksni znesek 10€ - pri simobilu pa po porabi vendar ne vec kot 10€. Oboje na mesec seveda.
Ta kombinacija je za moj primer kar nekaj ugodnejsa.
 
Nazadnje urejeno:

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
hvala na hitrem odgovoru!

Sam sem pri mobitelu - vendar kot kaže, še vedno ne mislijo podpreti bolj ugodno tujine, posledično mi pride v poštev samo Telemach ali Simobil.

Mi lahko iz prve roke poveš - se večinoma v večjih mestih v domačem omrežju ali gostovanje Mobitel? Podatki so mi zelo pomembni - prihajam pa iz Maribora
V Mb ni problema s signalom sam sem skoraj vedno na 4g.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
3g je 3 generacija tehnologije za prenos podatkov. sem spada UMTS HSDPA, HSDPA + pa v 3,5 generacijo, nato je 4 generacija (4G) LTE, itd. Ista generacija sta, ki se označije z 3G. No telefoni malo drugače prikazujejo, vsako tehnologijo posebej

https://en.wikipedia.org/wiki/3G

Naključno izbran telefon. Klik pod network in so lepo naštete frekvence in tehnologije v posamezni generaciji, ki jih določen telefon podpira.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7_(2016)-7870.php
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne sedaj nekaj posploševat gre se za to kaj prikazuje na telefonu in kakšna je dejanska hitrost prenosa.
2g-3g-4g-e-h-data-speed-comparison-techwelkin.png
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa dobro no, trije ti isto odgovorijo, ti pa še kar pametuješ, a greš vedno tak z glavo skozi zid? Pa dobro, če si že taki pametnjakovič in sta za tebe 3G in H nekaj čisto ločenega - Telemach ima vsepovsod H na oddajnikih. Srečen zdaj?

Glede vprašanj s signalom - vzhodna polovica SLO je pokrita vsaj na ravni ostalih dveh, marsikje bolje, predvsem kar se 3G tiče (in H za Octopusyja), kjer Telekom pogori na celi črti.

Ostali del SLO je dobro pokrit, se najde še kakšna luknja v kaki dolini ampak ne v krajih. Za primerjavo s ostalimi pa sem premalo z nekom, ki ima Simobil ali Telekom, da bi lahko primerjal.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Pa daj ne bluzi še ti nekaj,če nimaš pojma.
Si že kdaj imel mobilnik v rokah
rolleyes-1.gif

In to ni za brezveze veš
shocked-1.gif

Ja 3G in H sta zame nekaj čisto ločenega.
In ne mi liman zdej spet nekih linkov do vikipedije
bonk.gif

To tudi jaz znam pogledat.
Pa kdo danes sploh še uporablja 3g
grims-1.gif
Ko si enkrat na 4G tega še povohaš ne,no ja razen,če si na Telemachu.Tam naj pa Telekom kar pogori.Ko v kameni dobi.