Novo pri Telemachu II.

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Letos se je začelo, da za vsak prestop meje dobim sporočilo od 7070, kakšne so tarife za klice v tujini in če se zgodi nesreča, pokličite na ... Vse lepo in prav, ampak vsak dan prestopim 3 meje in kar naprej ti smsi. Nadležno za moje pojme. Ko je bil Tušmobil, sem pred leti opravil klic, če lahko to nekako blokirajo oz zmanjšajo, in se je to uredilo, letos so pa zopet začeli na polno. Kako bi lahko jaz to 7070 blokiral oz. od njih še vedno lahko dobim kak pomemben sms, ta obvestila 3krat na dan pa bi me nekako pozabila? Vem da jih lahko v telefonu blokiram, pa vseeno. Ali da kar na Telemach kličem in jih prosim za blokiranjehteh sms v tujini?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni pa ne dela stanje oz količina zakupljenih enot, so ostale enake od ponedeljka
wink-1.gif

Mogoče lahko tudi tukaj pomaga ( oz. posreduje informacijo na pravo mesto) uporabnik Smrkc ?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Bom kar tukaj vprašal glede na to da Telemach velikokrat preklaplja na Mobitelov signal.
Razlika v gostovanju mobilnih podatkov in razlika v gostovanju podatkovnih podatkov?
Kje se to v telefonu nastavlja?Namreč v nastavitvah Mobilna omrežja je možnost - gostovanje,kjer vklopiš povezavo s podatkovnimi storitvami.
Kje pa vklopiš-izklopiš gostovanje v drugem mobilnem omrežju?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Ne moreš

Razen če daš ročna izbira omrežja in bo telefon ostal samo na enem omrežju
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik danielsendler pravi:
Letos se je začelo, da za vsak prestop meje dobim sporočilo od 7070, kakšne so tarife za klice v tujini in če se zgodi nesreča, pokličite na ... Vse lepo in prav, ampak vsak dan prestopim 3 meje in kar naprej ti smsi. Nadležno za moje pojme. Ko je bil Tušmobil, sem pred leti opravil klic, če lahko to nekako blokirajo oz zmanjšajo, in se je to uredilo, letos so pa zopet začeli na polno. Kako bi lahko jaz to 7070 blokiral oz. od njih še vedno lahko dobim kak pomemben sms, ta obvestila 3krat na dan pa bi me nekako pozabila? Vem da jih lahko v telefonu blokiram, pa vseeno. Ali da kar na Telemach kličem in jih prosim za blokiranjehteh sms v tujini?

Klic na HD pa se uredi, izklopijo se lahko SMSi za države EUja
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

No saj ravno to sem spraševal.
Se pravi,če imaš na samodejno ti bo avtomatsko preklopilo(v drugi državi,oziroma v bližini) na drugo omrežje.
V tem primeru boš avtomatsko vedno dosegljiv?
Tista nastavitev,ki sem jo pa zgoraj omenil je pa samo za podatke south
grims-1.gif

Toliko da veš.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Sem. Razen če obstaja razlika med podatkovnimi podatki in mobilnimi podatki, za to pa prvič slišim, pa verjetno ostali tudi
tongue-1.gif

Še enkrat preberi.
Spraševal sem za razliko v GOSTOVANJU.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Vrjetno nihče od nas ne razume tega dela:
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Razlika v gostovanju mobilnih podatkov in razlika v gostovanju podatkovnih podatkov?
Torej kakšno gostovanje mobilnih podatkov in gostovanje podatkovnih podatkov oziroma kaj naj bi bili po tvoje mobilni podatki in podatkovni podatki. Najprej razčistimo to, preden lahko govorimo o razliki in pomagamo naprej.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Oboje ima isti pomen, sprašuje pa za nacionalni roaming (Telekom/Mobilte) in tujino. Android ne loči med roamingi in če imaš kljukico pri podatkovno gostovanje bo delala data povsod tudi v tujini. Ne moreš pa posebej omejiti da ti samo v tujini ne bo delovalo.

No da se seveda preko ukaznega niza blokirati dato v tujini, medtem ko ti doma na Telekom omrežju še vedno dela. Slediš *121*4#
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Če boš sledil navodilom, boš prišel do blokade, ki jo želiš vključiti. V istem okencu boš imel 2 možnosti. 1 bo za vključitev blokade, 2 za izključitev
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
ksz ..

Kateri budget telefon priporocate pri telemachu?

Vzel se bo paket za 15 eur, zelja je 24 x 5-8 eur na mesec. Ker je za mamo, je zelja cim boljsa kamera, baterija in "premium" (hehe) izgled
smile-1.gif
.

J5 je žal star model, drugače bi bil skorajda no brainer za to ceno.



Hvala!
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Oboje ima isti pomen, sprašuje pa za nacionalni roaming (Telekom/Mobilte) in tujino. Android ne loči med roamingi in če imaš kljukico pri podatkovno gostovanje bo delala data povsod tudi v tujini. Ne moreš pa posebej omejiti da ti samo v tujini ne bo delovalo.

No da se seveda preko ukaznega niza blokirati dato v tujini, medtem ko ti doma na Telekom omrežju še vedno dela. Slediš *121*4#

Ne je Dr_S edini ki je razumel kaj sem spraševal in odgovoril na tisto,kar me je zanimalo.
"Kje pa vklopiš-izklopiš gostovanje v drugem mobilnem omrežju? "
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Ne moreš

Razen če daš ročna izbira omrežja in bo telefon ostal samo na enem omrežju
Vprašanje pa je bilo tudi "RAZLIKA v gostovanju mobilnih podatkov in razlika v gostovanju podatkovnih podatkov?"
V redu razlike ni,čeprav je večkrat različno podano.
Dovolj bi bil odgovor razlike NI,kot pa neki sarkastični odgovori.
Drugič si nekateri dobro preberite vprašanje,če pa ne znate pa bolje da ste tiho.

Hvala vseeno.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glede Huawei-jev (P8 in p8 Lite) sem slišal že za kar nekaj pritožb, predvsem glede slabega lovljenja signala. Pa fotoaparat ni bogvekaj, na P8 so slike v temi obupne, stabilizator tudi slabo deluje in so hitro zmigane.