Keto dieta/prehrana

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
se mi zdi, da ne veš kdo je to:)
Slika je par dni po tekmi iz španije, ki je bila pred parimi dnevi, kjer je bil 5. Slika je z FB, kjer v opisu Groma "kuje v oblake". In ta paket predvidevam, da je sponzorski od Groma;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Mogoče pa ni ista oseba, so mi vsi podobni, ti bilderčki
smile-1.gif


Če je potem to kak profi bilder, ki je uporabil keto za zadnjih nekaj % maščobe, potem je to kar normalen protokol vseh bilderjev...to je čisto nasprotje ketonske prehrane na dolgi rok.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Grom je vseeno biznismen. Mu je pa treba priznati, da je on sam že dolgo nazaj šel na keto in dolgo ni imel kaj prodajat. Po maxximum forumu je bil velik pristaš keto oz. low carb na splošno, kar je popolno nasprotje za komercialo trgovine z dodatki.

Zdaj je polno low carb nadomestkov in keto dodatkov, še vedno pa ne bo pri začetnikih ponujal karkoli iz njegove štacune. Vsa druga konkurenca te z veseljem nafutra z dodatki, čeprav se zavedajo, da so v tistem trenutku zadnja stvar, ki jo beginner rabi.

Za keto/lc fitnesirat ne rabiš nobenih dodatkov je pa z njimi veliko lažje. Težje je kuhat in gledat na sestavo izdelkov če lahko dobiš idealen "prašek". Nadomestila obrokov tudi pridejo zelo prav tukaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@darjan
na začetku mislim, da je bil na obični fitness dieti, kak mesec pa je na keto in ga je grom imel čez. mogoče že prej, ampak glede na poste predvidevam, da je bilo tako.
Tudi sedaj je bil zapis, da bo ketonska naprej, tudi par dododatkov ima, ki jih grom prodaja za ketonsko dovoljene. Sam vse ostalo, pa kaj pa vem no... Očitno samo z jajčki in slanino ne gre:)


@Malecky
se strinjam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Ne moreš ti primerjat tega človeka, ki je pro BB, vprašanje če je sploh naraven, ker poglej mu samo rit..na riti se mu vidijo mišice, to veš da je telesna maščoba tam okoli 3%, kar pa niti zdravo ni za dolgi rok.

Drugače pa je grom baje samo na jajčkih in maslu, poglej malo kako on zgleda za svoja leta....čeprav sem tudi pri njemu skeptičen
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sliko sem dal za primer, kjer se lepo vidi, da samo keto in prava hrana nista dovolj za "sanjsko postavo".
Pač full me je presenetlo, da vbistu je iste dodatke kot normalen fitneser.

ma za groma sem tudi jst skeptičen, da je samo to, kar mi vidmo.
eni se jebemo, pa komaj kej. On pa kao samo jajčka, pa 2x na dan je, pa gre 3x na fitnes pa ma joške ko pamela, pa raven trebuh.
pa žena mu skos neke sladice peče.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Če je to za tebe sanjska postava potem pa res ne vem...to je za mene grdi extrem...sanjska bi prej rekel da je kaj takega:

https://optimisingnutrition.files.wordpress.com/2015/08/image0093.jpg?w=474&h=474

Čeprav je tudi to malenkost preveč nabito za funkcionalno telo, so mišice že prevelike in lahko ovirajo...ampak tak hudo preveč tudi ne, mogoče par kg viška...

hehe...ne joške pa trebuh, glej kakšne ma latse, nenormalen V izrez
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej sem dal v narekovaje
wink-1.gif
ima pa tudi vsak svoje ideale.
No, tudi za mene je daleč od sanjske.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
In pri postavi, predvsem taki ko se tu menimo, so treningi 80%, hrana pa 20%, dodatki pa 5% ki porinejo profije nad povprečje..ter seveda 1% ilegalnih substanc
wink-1.gif


Medtem ko za večino, normalni, je pa hrana 80% in vadba 20%...in tu pride keto do izraza, ko se ne rabiš obremenjevat s hrano pa razmišljat kaj boš jedel na vsake 3 ure, ipd....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
No in tip na sliki je na keto od 2004. Sicer pa ne komplicira, pije kdaj tudi alko žgane pijače če se prav spomnim.

Priporoča pa samo en dodatek k prehrani pa se ne spomnim točno. Če ga spremljaš verjetno veš kaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Šele zdaj sem ga začel malo bolj resno prebirat, ker ima za moje pojme preveč mišič pa sem mislil, da je tipičen bilderček.
V bistvu pa trenira PL + BB in baje tudi visoke teže.

Mogoče misliš elektrolite, oz natrij?

Žgano, čisti alko, pa ne vpliva na ketozo, ker vsebuje 0 OH, eni celo pravijo da pomaga pri ketozi oz da hitreje padeš not. Vpliv na zdravje pa je drugo...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

malo se "spogledujem" z LCHF načinom prehranjevanja, ratalo mi je zgubiti ene 3kg (zdej se je malo ustavilo, pa mal goljufam še zraven)... kakorkoli, imam pa problem, če grem za cel dan na surfarijo, nevem kaj naj jem? Se pravi, zjutraj ob 07:00 se vsedem v avto, se peljem 2-3urce na spot, surfam neto 3-5ur in potem zopet nazaj 2-3urce. Se zgodi, da sem tudi po 12ur odsoten. ME dsurfarijo ponavadi naredim 1-2pavzi.

Zvečer ko pridem domov ponavadi pojem kakšen zrezek/lososa + solato + zelenjavo.. pač klasičen lchf obrok. Če s epa kakšen krompirček vmes znajde, se pa tudi pretirano ne obremenjujem
smile-1.gif


Malo sem gledal, in naj bi se pri windsurfingu pokurilo od 200-500 kalorij na uro, ocenjujem da jaz porabim neko srdnjo vrednost.


Skratka, kakšna ideja kaj jesti, pa načeloma moram imeti vso hrano s seboj, saj načeloma gre ves denar za bencin, pa bolj malo ostane za gostilne, haha
smile-1.gif
(če sploh so na spotu).


Hvala za ideje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
lahko isto ješ, če prebaviš mrzlo meso, pa mal mehko solato:)
jst za malco jem isto kot za večerjo. sam je pač mrzlo. za večerjo nardiš za 2 obraka, pa je to to.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Hja, ni mi ravno do tega, da bom v avtu oziorma stoje zunaj na vetru jedel solatko, pa s seboj še nosil olje, kis itd... neki kompaktnega rabim... ne bi rad pa pet sendvičev pojedel.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kuhana jajca
meso
brokoli/cvetača
sir
salame
paradižnik
kumare ali kisle kumare
omlete
avokado
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Nja, to že zdej jem, sem mislil da je še kaka caka...
smile-1.gif


No, še vedno lahko kupim od maxxximuma kruh za 10€
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Speči si svoj kruh, če se ti da, drugače pa konzerva sardin, če moraš jesti.

Zjutraj rukneš kafe z maslom in wheye, to lahko nbuildaš to 1000kcal in imaš soliden obrok in ni potrebe za kasnejše.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Citat:
Uporabnik Raven pravi:

Zvečer ko pridem domov ponavadi pojem kakšen zrezek/lososa + solato + zelenjavo.. pač klasičen lchf obrok.

Hvala za ideje.

To je prepusto, vrži konkreten kos putra zraven. Pa po obroku počakaj petnajst minut, preden nalagaš naprej.
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
googlaj keto cloud bread, to je dober nadomestek za kruh, potem ga pa naložiš po svoje, čimbolj mastno (recimo maslo, pečena slanina, avokado itd)

Jaz sem se že toliko prilagodil, da grem na celodnevno pohodno ali kolesarsko turo (3000-4000 kalorij porabe naenkrat) brez sendvičev s sabo, niti ne jem vmes, razen kake proteinske ploščice, da se vsaj mišice vmes nahranijo. In tudi ni neke lakote potem, zato lahko mirno naredim večerjo.