Keto dieta/prehrana

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Pri tebi je logično...5% boljši rezultat, 5% višji srčni utrip.

Jaz zdaj prakticiram dan posta (ponedeljek, ko ga čez vikend najbolj biksam). Kolikor serm cvikal kako bo, opažam, da laže zdržim cel dan brez hrane kot, od kosila do večerje ob ostalih dneh
crazy1.gif
(edino kako kavo več požlampam).
Moram rečt da mi po svoje 'paše'.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Mal pomoči prosim;

po recimo dobri uri hribolazenja ali pecikliranja in samo pitja vode mi začne neki mankjat. Neki bi pojedel ali spil z okusom. Samo voda mi več ni dost. Do cilja oz nazaj do doma imam pa še kako uro recimo.

Razmišljal sem, da bi si naredil kakšne "čokoladke" recepotv je nekaj na netu...
Včasih si vzamem tudi proteinski šejk v hribe, pa na vrhu to spijem.

Kak predlog, ja/ne, mogoče kak preverjen recept...
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Poskusi z Radensko ( prej jo sklonkaj da gre co2 ven...ima precej mineralov). Druga opcija...Union.a s sabo. Sicer smešno a za štas probaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj pa sklonkano radensko? Ravno mehurčki bi mi sedli:)

s pivom in njemu podobnimi zvarki pa nismo na "ti";)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Mene med gibanjem motijo mehurčki...se mi pa zdi da po radenski nisem tako zjeban kot če žulim samo vodo.

Ko končaš pa tako ali tako vse paše
grims-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.301
6.528
113
No...nalivanje z vodo med aktivnostjo tudi lahko privede do neželenih rezultatov. To kar se dogaja zadnja leta, ko športniki kar zaključijo na igriščih zna biti povezano tudi s tem. Voda namreč redči minerale v krvi, predvsem kalij. Brez kalija pa ni nič.

Zato pa sem rekel elektroliti

Kapsule: http://si.myprotein.com/sports...oductsuggestion
prah: http://si.myprotein.com/sports...oductsuggestion

Nenaden napad lakote je lahko povezan s tem, ker primankuje elektrolitov pa pač telo na tak način signalizira. Ker klasičen napad hrane, zaradi "padca cukra" na keto ne bi smelo biti...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
OK..eno je nalivanje, drugo pa hidracija.

Zase vem da ob večjih naporih izgubljan nekje 1.5 litra na uro (do ene ure itak ne jemljem nič sabo). Aj če sem na biciklu tri ure švicnem med 4 in 5 litri vode. Če vsaj delno ne nadomeščaš (dva bidona) se komaj privlečeš do doma.

Imaš opcijo nabavljat tablete, druga pa da uživaš mineralno vodo (ki pa je žal ponavadi polna CO2.ja in zato tekočina ne gre tako rada v želodec se pravi manj piješ kot bi bilo priporočljivo..vsaj pri meni je tako).
Na vsak način jih je dobro nadomeščat (minerale)
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.301
6.528
113
V mineralni vodi je sila malo natrija in kalija, ki sta dva najbolj pomembna minerala, kar se tiče "švicanja".
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Sol itak moraš nadomeščati v večji količini...a ta del ni toliko problematičen (se da hitro zrihtat).

Drugače prepisano dol z Radenske (Kraljevi vrelec), v enem litru:
Kationi (v mg)
Na+ 440, Ca+ 200, Mg2+ 92, K+ 80
Anioni:
HCO3 2000, SO4 2- 80, SiO3 2- 62, Cl- 44, F- 0,50.

Kar pa tudi ni slabo
wink-1.gif


(z Donatem ni pretirane razlike, seveda Mg pri njemu krepko prevladuje).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.301
6.528
113
Hja...pri plastenkah pa imamo potem drug problem
wink-1.gif


Dvomim pa da bo kdo na furo zraven jemal vodo v steklenici, ali doma iz steklenice prelil v bidon? Elektroliti + voda so še vedno best
smile-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
saj tudi ko zrak dihaš , ne dihaš takega kot pred 2000 leti recimo. tista plastenka pa ne bo preveč škodila. Sicer pa so bidoni tudi iz plastike ali pa plastificirani...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.301
6.528
113
Res je, ampak da se prične izločat "strup" v vodo, mora miniti nekaj časa, ponavadi pa imaš ti vodo v bidonu urco, dve...Poleg tega pa so tudi kovinski bidoni
wink-1.gif


Res je, da ni več nič enako, ampak vseeno jaz po nepotrebnem ne izpostavljam telo strupom, jih je že preveč v zraku in zakaj bi še dodatno, če je rešitev elegantna?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V skladiščih leži dneve in tedne, potem je pa kriza nekaj ur na turi? Če bi ta plastika res bila tak problem, bi že vsi pomrli. Kaj pa vse dajejo v prehranske dodatke, ki jih ti kar pogosto promoviraš (pa še en kup ostalih keto "majstrov"), to ti je pa vseeno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.301
6.528
113
Marsikaj, so že našli anabolne steroide v praških
wink-1.gif


Ampak jaz samo kupujem EU robo, brez dodatkov. Res pa je, da se nikoli ne more vedet za sigurno, komot pride do namerne ali nenamene kontaminacije.

Človeško telo je izjemen stroj, le zelo redke molekule ga pahnejo direktno v smrt, je pa marsikaj okoli nas, ki nas počasi nažira in vodi v kronična obolenja, potem pa prideš na stara leta pa si kot zombi ali še huje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ja, in zaradi tega se sekirat je čisto mimo. Večina ljudi živi zelo nezdravo, pa večina od teh kar nekako solidno pregura do zelo poznih let, eni z večjo, eni z manjšo zdravniško pomočjo. Sekirat se zaradi nekih malenkosti, kot so plastična embalaža ter raznih "levih" molekul je pa čisto mimo. Človeško telo je res izjemen stroj, a se hudičevo dobro prilagodi na prekleto težko svinjarijo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Danes sem v blender dal crno kavo, malce kokosovega masla in malce navadnega masla. I'm hooked.