Keto dieta/prehrana

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Drugače pa trpotec si že probal, kot vir vlaknin, mislim da je to eden najbolj optimalnih virov le-teh.

Potem pa pač zelena listnata zelenjava, izogibat se škrobu, ipd.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Jaz bi svetoval tistim, ki so ornk debeli no carb za štart, dolgoročno pa low carb.

Jaz grem včasih v meka, pa se nažrem pomfrija pa hamburerjev, ampak pr meni je to 2-krat letno. Drugače pa je prehrana beljakovine plus maščobe in zelenjava.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Drugače pa trpotec si že probal, kot vir vlaknin, mislim da je to eden najbolj optimalnih virov le-teh.

Potem pa pač zelena listnata zelenjava, izogibat se škrobu, ipd.
Saj laneno seme je čisto super, ogromno vlaknin, precej cenejše je od trpotčevega, pa še maščob ima ogromno, večinoma omega3.
Itak so največje težave pri furanju socialnega življenja, ker te marsikateri smatrajo skoraj kot čudaka, ki "z zelo nezdravo prehrano še poslabšujem svoje zdravje" (to zveš največ od tistih s pritiskom, holesterolom in cukrom). No, kregat se ne grem, nima smisla.

Še to; včeraj sem se malo prekršil in je bilo najverjetneje nekoliko viška OH. A v ketozo padeš nazaj takoj ko se spuca samo višek (kar verjetno ne bi smelo trajati več kot kak dan), ali spet treba čakati skoraj en teden?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Bolj kot je telo prilagojeno ketozi hitreje padeš nazaj not. Eni že po "nekaj urah". Načeloma pomaga tudi vadba na tešče, da dejansko sprazniš glikogen v jetrih in tako prisiliš telo da preklopi.

Laneno ima problem hitre oksidacije, če imaš cela semena in jih pred obrokem zmelješ, potem bo kul.

Socializacija je pa kul ja. "Kaj ti si dejansko zdaj samo maslo dal v usta al kaj, ka ti te je?!". Potem pa gledajo tvojo formo in njihovo in pač rečejo da je to kriva telovadba, na prehrano pa nihče ne pomisli
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Laneno seme zmeljem s kavnim mlinčkom in ga zapakiram v male tupenvarje ter v hladilnik z njimi, zdrži tudi en mesec (pa itak prej porabim). Vadba pa se mi začne ta teden, žal crossfit še kak mesec ali dva ne. Kratkomalo ni časa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Kakšna pa bo vadba? Ker za CF pa res potrebuješ minimalno časa, veliko kot recimo klasične BB vadbe, 8 vaj po 3 x 10 recimo (saj vem, da to ne, ampak da bodo tudi drugi vedeli o čem se gre)

Narediš nek orenk complex, 15min AMRAP, pa si crkjen, dobesedno
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Škoda, jaz sem tudi začel kafe pit zaradi masla, prej pa sploh nisem nič
wink-1.gif
Lahko si daš maslo tudi v čas, tapravi, ampak nisem sprobal, tako da ne vem kakšen je okus, mogoče ti ustreza.

Poglej še kombinacijo IF in keto, to je ultimativen lifestlye
smile-1.gif

V Tibetu pijejo čaj z jakovim maslom in soljo. Ko se navadiš, menda ni tako slabo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Super, oboje zelo pomembno za telo in pozitivno. Sem en čas testiral kavo z maslom in soljo pa ni šlo
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj vem čisto dobro, kako CF laufa, pa kaj te čisto uniči že v 10 minutah (15 minut, kdo bo to čakal), nisem ravno malinovec glede tega
tongue-1.gif


Pač imam neko specifično situacijo, tako zdravstveno, kot časovno ter tudi finančno (hodim sicer na vodene vadbe), in ne gre. Saj vem, lahko bi se premetaval vsaj po dnevni sobi, ampak ni ravno to to. Fitnes bo, pa malo več teka in končno bicikla, pol pa zares.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Dec....še kak mesec pa bo bicikel pel. Nema pol trte mrte.
wink-1.gif


Samo je pa dejstvo da je dobro do takrat kilažo poštimat, da se premikaš v klance. Pa tud kondicijsko če nisi na nuli ni slabo.

Drgač pa v PM vse skupi..ob ponedeljkih imam celodnevni post...ga laži prefuram kot drug dan od zajtrka do malice. Dans sem ga nekaj sral z OH.ji po sihtu in me čist sesuje...žrem kot da tri tedne nisem, potem pa tako utrujen da sem moral zalečt. Grem čez kako uro na bicikel da skurim golazen
jezen.gif
Res...teli hidrarti me čist shebejo.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Bum? Resno? Čak da ti Jest5 in falanga razložijo, da hrana ne vpliva na DNK ...

Saj si to povedal, ali ...?!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na internetu najdem samo, kaj se zgodi, če se pregrešiš na polno, da cel dan ješ samo OH. Nikjer pa, kaj se zgodi, če se pregrešiš "samo malo". Torej, če se nek dan pregrešiš le za kakih 20 ali 30 gramov OH zaradi takšnih ali drugačnih razlogov, za koliko časa te vrže iz ketoze?

Se mi je to zgodilo ta vikend, in sem šel popoldne laufat na polno, da sem skuril skoraj 1300 kalorij v slabi uri pa pol, in bi odvečen OH vrgel ven že v manj kot 10 minutah, zato bi moral zelo kmalu nazaj v ketozo skoraj brez prekinitve oz takoj ko skuriš odvečne OH. A to drži?

Drugače pa sem zaenkrat zelo zadovoljen, špeh se je le začel topiti, poleg tega pa so začele rasti tudi športne zmogljivosti. Ravno na zgoraj omenjenem laufanju sem postavil časovni rekord na "mojem" 11 km krogu čez drn in strn, kljub temu, da sem ga nazadnje pretekel pred več kot pol leta, vmes pa laufal na izi enkrat na mesec. Poraba kalorij je bila glede na srčni utrip prav tako rekordna, je pa res, da mi je proti koncu že kar konkretno primanjkovalo energije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Prej pač prideš nazaj not, če sploh "greš ven". Meja, kje se to zgodi, pa je čisto odvisna od posameznika.

Vadba je pa najboljši način, da padeš nazaj not, ker pospešeno skuriš odvnečne OH.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Darjan še eno vprašanje iz moje strani, ker je zgoraj omenjen pulz.

Si kaj opazil dvig povprečnega pulza med aktivnostjo? Med aktivnostjo se mi je pulz kar dvignil odkar sem na keto (nekje 5-8%). Je pa res, da sem včasih bill že v rdečem polju, ko je prišel pulz na 90% MSU, od keto naprej pa 90% sploh ni več neka težava in lahko grem do nekje 98% MSU preden se mi začne dogajat isto kot prej na 90%.

Nisem pa še imel časa it raziskovat literature.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi jaz sem to opazil. Pri teku sem imel na mojem krogu nazadnje povprečje 154 bpm, kar je med 5 in 10% več kot lani (čeprav sem imel takrat "kao" boljšo kondicijo), vendar je tudi rezultat cca 5% boljši. Se pa tokrat nisem šel v res visoke obrate, to bo treba še probat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Direktno o tem še nisem bral, lahko pa bi bilo enostavno povezano s tem, kar sem že pisal.

Namreč dva najpomembnejša človekška organa deluje bolje na ketone, to sta srce in možani.

Iz tega vidika potem verjetno ni nič čudnega, da srce deluje bolje in tudi bolj udobno v višjih obratih, če laufa na ketonih. Tudi jaz, ko delam kardio, HIIT, ipd, grem brez problema na 98% za 5-10min.