Keto dieta/prehrana

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Sadje zato ker so zraven mikrohranila, cuker pa je sam cuker

aha ok. sicer vem da sem enkrat bral eno "tvojo" temo kjer sem pricakoval da se bo napisalo da je beli cuker cisti strup pa se je celo nek plus najdel v napisanem.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Heh bo še vedno kar zvest prehrani in tudi tole ne spreminja nič, pač popolnoma začasno.

Sicer maš pa polno 100kg+ goril nabildanih in še vedno keto. Taki pa tudi niso za zgled ravno vsem alkaj.

Pokaž mi 10 100+kg nabildancev, ki so samo s keto prišli do tega. O prepovedanih dodatkih brez veze se ment, ker ne vemo kdo je res in kdo ne. Iščem ljudi, ki trdijo, da so striktno s keto nardil 10+kg mase v nekem razumnem roku.

Sem že obrnil google o raznih keto gains in podobno, samo s takimi obroki, kot jih prikazujejo jst hujašm in sem lačen. Bi lahko živel, če ne bi športal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Če športaš to ni bildanje, cardia je pri BB zelo malo. Za bildanje se potrebuje specifičen trening
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
seveda je bildanje tudi šport
wink-1.gif
pa vsak športnik si želi mišic, eni bi radi bolj vidne, drugi bolj funkcionalne, oboji pa bi radi, da jim rastejo.
Jst samo pravim, da je na keto za večino ljudi zelo težko dobivat maso. Morda celo ne mogoče, če moreš gledat tudi na € in če se ti ne zdi ravno zdravo na obrok pojest 0,5kg mesa.
Seveda se najdejo taki, ki jim tudo to rata. Ker se najdejo tudi taki, ki se ob belem kruhu in čokoladi ne redijo...
Zato sem rekel, da želim vsaj 10 ljudi z neta...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ketogains facebook, pomoje na stotine takih
wink-1.gif


Pa koliko vem ti nisi bil na keto, ampak low carb?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glej, saj se nisem pripravljen potrudit pa ti dat primere. Ker sem napisal ravno 100kg+ bi se tudi zaje** ker je polno 170cm modelov, ki majo res težko pol 100kg na keto in bi bolj realno moral reč 90+. Vsi ti južnoameričani pa tudi američani so lahko zelo zelo majhni.

Jaz sam tako malo pišem, bmk kaj kdo fura, na živce mi gre, ker je LC oz keto prišel v lady trač revije in to ne samo Grom, ki se na stvari dejansko spozna. LC ima nasploh veliko nasprotnikov, ker je bad for biznis....almost any biznis in to je kar sizifovo. Eni ljudje so še vedno tako oprani z antimaščobno famo ipd. da se sam izognem debatam o tem.

Žalostno mi je pa gledat svetovanje ljudem, da naj športajo svojih 150kg pa bo vse ok. O tem mi pač ne bo pričal suh model, ki je cel življenje bil suh brez problema, taki nimajo blage in ni šans da se pozanimajo, ker na podlagi svojega telesa že sektaško sklepajo v svoj prav.

Pa itak sem čist zamorjen, ker sam nisem sposoben furat keto, ki mi je drugače ustrezal bolj kot ekipa 10 zdravnikov in MRI doma v kleti. Dejansko kot čudežna palica.
frown-1.gif
Na keto se da lepo obdržat in celo dodat kak kg mišične mase in ob tem izgubljat špeh, kar je za vsako drugo dieto nemogoča kombinacija.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pojdi na Yummly, poišči keto recepte... Par je takih da dol padeš. Ostale hrane praktično več ne rabiš. Homa made keto nutella (ki je meni 100x boljša od kupljene), keto pizze, vafli, eggs and bacon, kruh iz semen, cvetačni riž z jajco in svinjino...

Mislim, da je vedno več keto receptov, ki zelo spodobno nadomestijo "navadno" hrano, nekatere celo prekašajo
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej tudi mene bmk kaj kdo v usta nese
wink-1.gif
Rad pa malo podražim ;p

Res pa mi malo pomeša štrene, ko največji zagovornik keto v naši kokoški svoje varovance futra bolj cik-cak oz občasni lowcarb in potem še ko se sam odloči, da bo šel na tekmo, gre še sam ven iz keto. Pa ne mi zdej samo začasno, pa sej ni tolk velik... JA je velik, šel je ven, pika! Pa nima veze al se gre za tekmo al za vsak dan. Za moje pojme je dokazal, da za določene spremembe oz cilje pač keto ni primeren, pa če ga je prej še tako zagovarjal.
V noben njegovem zapisu še nisem zasledil, da bi komu priporočal, da naj dela enako kot njegovi varovanci. Prej sem zasledil kako posmehovanje v stilu, da če misli, da je ptič, da je lan in podobne neumnosti.
Pa nimam drugč nič proti njemu, pač fura svoj stil in biznis. Samo kot sem že napisal, naj prizna (oz sedaj je že), da pa keto ni vse mogočni
wink-1.gif


Keto je slab samo za športno prehrambeno industrijo, ker pač wheyi ne gredo v promet. Je pa dober za kmete, ker se proda tolk več masti, mesa, jajc, masla... Pa še dražje te pride konec meseca.


@darjan
ne predstavljam si kako bi lahko bil še bolj keto, kot sem bil:) oz povej po čem si to sklepal? Morda sem res kdaj napačno zelenjavo pojedel:))
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Moraš tudi razumet da je Gromu BB biznis in od tega živi, od keto ne bo nikol

Keto pa BB že v osnovi ne greta skupaj, eno je za telo v pravilnem hormonskem ravnovesju, zdravju, drugo pa je šopanje s steroidi...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tudi od keto bi se vrjetno dalo živet.
Odpreš malo bolj specializirano mesnico, pa zraven prodajaš še vse ostalo:) Res pa ni to prah v škatlah s katerim ni skoraj nič dela:)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja... čaki čaki. Grom gre na neko tekmo, svoje zavaljene varovance pa ima na low carb stalno kolikor jaz razberem. Pa nič jih ne forsira telovadit sploh kakega teka debelušk, ki naredi več škode kot koristi.

Jaz BB telesa sploh ne maram, mi ne bi bil nikoli cilj, shirane pojave pa še manj. Meni ni prav nič jasno ko tekajo naokoli, jih bolijo sklepi, postave imajo pa tako nagravžne te maratonske da je joj. Postarajo se v obraz, pegice so posledica carb dreka...kdo hudiča si želi zgledat tako? Edino če bi bil tolk dober, da bi kak maraton celo zmagal, drugače se ne splača tako izmaličit.

Na kavo hodim v isti gym kot Mikič "trenira" in model mi je prav grozen. Noge ko prekle, ramena pa tist stožec, ki res obupno izpade.
crazy1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma ni pomanjkanje receptov toliko ali pa idej za hrano. Ko sem bil na keto mi itak ni bilo do hrane sploh, brez hrane sem bil lahko od 8 zvečer do 15.00 naslednjega dne, obrok ali dva hrane na dan sta bila več kot je telo sploh želelo... freaky.
smile-1.gif


Trenutno mam dva majhna otroka in vse, kar spada zraven. Moja se samo carb loada
tongue-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pomoje bi jih kar prodajal. Mogoče ne kot tableto ampak lonček nekega NASA pudinga.
hysterical-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja kr na nek tak način. Knjigo sem že prebral, zame je sicer nerelevantna, ker sem keto testiral, pa študiral kar nekaj časa, tako da sem prebral in pogledal vse živo.

Zaradi stila pisanja ne vem kako bodo ljudje knjigo sprejeli. Ko kupiš Bemumast je notri kupon za popust 25% na bemumast 2 al karkoli že bo.
smile-1.gif
Tam bodo verjetno recepti in bolj dnevne zadeve za take, ki ne rabijo prepričevanja in zgodovine, stvar že poznajo in vedo da deluje.

Glede jedilnikov oz. receptov je pa na keto najbolje keep it simple. Všeč mi je prvi korak ko se odločiš za keto v knjigi, govori o tem, kako spraznit kuhinjo smeti ala cukr, makaroni ipd. Sem dal moji za prebrat me je skoraj ubila s pogledom... brezstični umor.
hysterical-1.gif
Sicer pa moram it nazaj, trenutno slabo spim...zelo slabo, na keto sem spal kot v komi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Misliš da bi bila knjiga primerna za nekoga, ki je popoln laik, kar se tiče prehrane, je navajen na high carb, zero fat, dieto in da bo zaradi vsebine knjige skapiral, kaj dejansko se dela narobe in predvsem zakaj.

Ker dokler človek ne razume, ga je težko v kaj prepričan. Edino s šibo
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma je v slovenščini. Jaz najbolj prepričljivo vsebino težko dam komu v angleščini. Potem pa še to, da so najbolj prepričljive tudi najbolj komplicirane za razumet.

Za mnoge tudi pojava kot je Grom in njegov biznis ne bosta ravno najbolj prepričljiva, bo raje v lady ali pa menz helf prebral vsakotedensko novo "resnico".

Jaz ne bom nobenmu solil pameti, moram za svojo družino poskrbet, da bojo mulci vsaj popoldne dobili LCHF obroke. Moj 3 letnik sicer kar rad je kokosovo maslo na žlico.
grin1.gif