Keto dieta/prehrana

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Rabim en nasvet. Razmišljam, da bi začel s keto, ampak imam par vprašanj. Nekako bi si rad čez dan razporedil ene 4 obroke.

A je OK, če bi si recimo omislil samo bulletproof kavo za zajtrk? Ali pa npr. kakšen dan jajca, pa bulletproof kava da je malo menjave?

Ob cca 12h pač malica/kosilo, čeprav to nimam ideje kaj sploh lahko na šihtu ješ. V menzah ni nič pametnega za keto, tako da ne vem kaj potem ostane razen kakšnih solat? Nekako se mi ne da nosit vsak dan hrane v službo in tam pripravljati še to.

Ob 16h bi treniral na fitnessu, verjetno bi bilo pametno potem kakšno uro pred tem kaj pojesti, da nisi čisto brez energije na treningu? A obstaja kakšen prašek, npr. whey ali kaj podobnega? Ali lahko kdo priporoča kakšen izdelek?

Kakšno uro po treningu bi pa imel večerjo kot nek glavni obrok, npr. meso, zelenjava.

A je takšna razporeditev kolikor toliko OK?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Poglej od groma; mind n muscle booster, to imaš pred treningom, 30min. Vsebuje pa kofein, tako da če greš hitro spat, te lahko moti.

Kakšen je seznam malic, mogoče pa je vseeno kaj keto, ampak še ne veš, napiši sem pa pokomentiramo
smile-1.gif


Za zajtrk je kava ok, jaz imam sicer kombinacijo, maslo, whey, kakav, lahko pa tudi brez wheya, če potem tekom dneva dovolj beljakovin
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
A na fitnesu nabiraš maso, ali se definiraš ali hujšaš?
Ker men na keto ni šlo dobit niti grama mase:) Ni pa bil problem z energijo in definicijo...

V menzi se da keto jest, če so toliko prilagodljivi, da lahko rečeš da boš samo meso. Priloge so ponavadi itak riž, krompir, testenine... pa solato si moreš vrjetno doplačat. Sej od doma si tudi ne bi kaj veliko drugače nosil. Mogoče bi si kdaj vzel kak avokado pa oreščke.

Kar se energije ob 16h tiče in samo kava za zajtrk, je čist odvisno kak človek si:) Eni jedo 2x na dan, men paše jest na 3h...

mindbooster je umetno sladkan, tko da ga jst ne bi vsak dan užival. si rajš potem sam kaj namešam.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
V bistvu moram najprej shujšat.

To je res, lahko pač samo skenslam tisto prilogo zraven, solata je itak zraven že. Tako da nekaj že skombiniraš konec koncev.

Za zajtrk to samo s kavo ne bo šlo, že vidim po parih dneh. Sem zjutraj preveč lačen in me samo kava ne nasiti dovolj. Tako da bom rajši kaj drugega.

Kaj pa glede teh raznoraznih dodatkov, kot npr. BCAA, omega 3 itd., ali je to smiselno jemati?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za zajtrk 5 jajc, ocvirke, pa kako kumaro zraven, to men kr drži.
ali pa čez poletje ko smo mel doma buče, sem pa pojdel celo njivo buč:)

dodatke pijem. če prov sigurno obstaja spet kaka študija da brez veze, kot whey;)
lahko probaš brez 2 mesca, pa potem z dodatki, pa sporoči;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Omega 3 vsekakor, edino če pogosto ješ ribe.

Pa vitamin D tudi. Ostalo pa tak tak, odvisno od posameznika
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Za zajtrk je kava ok, jaz imam sicer kombinacijo, maslo, whey, kakav, lahko pa tudi brez wheya, če potem tekom dneva dovolj beljakovin

Kakav z mlekom ali si se zatipkal in je kava (ko jo vsi omenjajo)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Saj imaš surovi kakav, ki ni sladkan in je grenki ko ku.... Ne obstaja samo benquick:))
Če si slučajno na tak kakav pomislil:)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Danes sem spet šel laufat moj skoraj 11 km dolg krog po gmajni, ki sem ga nazadnje prelaufal ravno pol nazaj - vmes nisem nič laufal. Glede na to, da so mi včeraj na crossfitu skoraj odpadle noge zaradi počepov, pa da v zadnje pol leta nisem laufal več kot 10 km vsega skupaj, sem presenečen, da sem izenačil osebni rekord, in to z vidno bolj umirjeno krivuljo HR, ko sem bil na ketu ravno en mesec. Res da so šle vmes 3 kile dol, ampak vseeno ... mi je kul, da tudi srce ne divja več tako močno kot na začetku.
Mi pa ni jasno, zakaj sploh tak napredek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Srce deluje veliko bolje na ketone, pri kardio vadbah pa je to najpomembnejše. In pa psiha
wink-1.gif


Poročaj kako bo napredek na moči.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Kdo že pravi da keto ni top?

OHBA would be a physiologically indispensable element in nutrition metabolism for fetus and newborn at least until 30
days, with further development of investigation for ketone bodies
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
torej ce delam omako kje mora bit cuker notr je slabse ce ta cuker dobim iz sadja ker je fruktza kot navaden beli cukr al kako si ze enkrat napisal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Navaden je nekje polovica fruktoze. Sadni pa tudi ni v celoti fruktoza.

Ampak v omaki ga je zelo malo verjetno, pa tudi poješ je ne veliko?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
A ste vidli, Grom se pripravlja na tekmo in bo šel "nazaj na stara pota"
wink-1.gif
https://goo.gl/dS2a7M
Kako sedaj keto ni več primeren???

No jst sem na sebi že dokazal da za rast in maso res ni primeren. Se da vzdrževat kg in hujšat s keto. Za maso pa ne gre!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Nekaj je "prazna" masa, na kateri bo zdaj grom delal, ki je kao za kazat.
Drugo pa je funkcionalna masa, ki tudi doda fizično moč, flede na trening.

Za BB showe pač morajo biti mišice polne vode, tega na keto ni.

Poleg tega pa so tu še steroidi, vprašanje kako laufata keto+rods, OH+rods dokazano deluje:)

Dandanes pa ni več profi športnika brez tega.

Če te zanima keto in masa, imaš več na keto gains -> poguglaj za url
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Heh bo še vedno kar zvest prehrani in tudi tole ne spreminja nič, pač popolnoma začasno.

Sicer maš pa polno 100kg+ goril nabildanih in še vedno keto. Taki pa tudi niso za zgled ravno vsem alkaj.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Navaden je nekje polovica fruktoze. Sadni pa tudi ni v celoti fruktoza.

Ampak v omaki ga je zelo malo verjetno, pa tudi poješ je ne veliko?

Ja ampak kater je boljsi oz bolj zdrav