Keto dieta/prehrana

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hoferjeva majoneza Lomee v tubi se mi zdi pa kr zdrava za lchf:)
80% repičinega olja, kater je baje še boljši kot olivno, jajca iz hlevske reje. Edini E je kalijev sorbat.

V tubi je avstrijska, v "flaški" in kozarcu pa slovenska by Tina.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Repično olje imajo skoraj vse majoneze. Dvomim, da je hoferjeva tako drugačna proti ostalim, sploh pa da bi dajali dražja jajca v tako poceni izdelek. Saj, a kdo to preverja?
wink-1.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
KSZ

Keto in ED?

Kakšna opažanja, komentarji ...

Oziroma bom vprašal drugače; kaj naredi povečan vnos OH na račun maščob? Povečan v neki razumni količini. In če že, katere OH potem izbirat. V končni fazi mora pridet v možgane več glukoze ... (pa mi je jasno da možgani lahko delajo tudi brez tega; očitno pa ne pri vseh enako).
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Repično olje imajo skoraj vse majoneze. Dvomim, da je hoferjeva tako drugačna proti ostalim, sploh pa da bi dajali dražja jajca v tako poceni izdelek. Saj, a kdo to preverja?
wink-1.gif

Majoneze nisem kupil že 10let, tako da res ne vem iz česa so.
Sedaj pa me je nekaj pritegnilo, pa sem pogledal sestavo:) no pa tudi privoščil sem si eno:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Repično olje je kul, ampak deviško oz hladno stiskano. To kar pa je v hrani pa je vse non-deviško, torej se izogibaj, zelo verjetno polno trans maščob.

SamSvoj, ED?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Olja ki niso deviška, so dobljena s pomočjo topil. Pač se spirajo tropine za večji izplen olja kot se ga dobi z golim stiskanjem. Trans maščobe pa nastajajo ob hidrogenizaciji ali pa ob povišani temperaturi (pečenje), kolikor vem. Ni čisto isto ..

ED - erektilna disfunkcija, motnja erekcije, impotenca. Kake izkušnje v povezavi s keto? Zasledil sem, da nekateri imajo to težavo, ki naj bi se relativno hitro popravila potem ko se poveča vnos OH. Ampak to je najbrž samo, če ni še kakega drugega problema
rolleyes-1.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Mah u PM. A mi zna kdo razložit tole glede olivca? Ker meni ni nič več nič jasno ...

" Foods like fresh fruits and vegetables that are good for the heart are also the best foods for sexual health. Scientifically, it makes sense. Focus on whole, naturally-fiber-rich foods that are low or moderately low in calorie density, like; vegetables, fruits, legumes (beans), and whole grains, plus non fat dairy foods, fish, and very lean meat.
Canola oil is preferred over the current popular favorite, olive oil for dressing your salads and cooking. Olive oil actually lowers your body’s release of Nitric oxide, while Canola oil doesn’t. Moreover, Canola oil reduces inflammation much more than olive oil. Indeed! I didn't know that.
Why am I paying so much for olive olive if Canola does a better job? "

Aja, bil pri dohtarju in je biokemija v redu, nič narobe. Le slabega holesterola je malenkost čez mejo (ne vem koliko, ampak malenkost nad 4) skupni je pa v redu. Klasičen test, o velikosti delcev se ne pogovarjamo, o komponentah tudi ne. Slabega sem vedno imel višjega, tam malenkost pod mejo. Tako da ja, tole povišanje gre na račun hrane. Omega 3 dobivam iz lanenega ali zadnje čase iz konopljinega olja ...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Na keto lahko pade test pri posameznikih, ampak to je pri tistih, ki so res zelo aktivni, posledica nižjega delovanja ščitnice in potem pridejo OH prav.

Kar je potem povezano z ED.

Kako pa kaj dlake na obrazu, rastejo kaj manj intenzivno?

Pri oljah je pa enostavno, pogledaš sestavo poli maščob, če je preveč omega6, potem ni gut, če pa je v manjšini omega 6, pa je super. Seveda je govora o hladno stiskanem
smile-1.gif
oz odvisno spet od olja, lahko se preveri smoking point olja, kokos je recimo zelo odporen na visoke temp in je gut tudi če je obdelan
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kater je potem boljši?


oba sta ekstra deviška, hladno stiskana... pač vse kar morta bit. Je pa razlika v ceni!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
oba olja sta olivna. ne vem kaj naj vidim na tvojem linku.

spraševal sem, katero olje je boljše, glede na to, da imata bistveno razliko v večkrat nenasičenih maščobah, postopek pridobivanja olja pa je vsaj na etiketi pri obeh enak.

Sem potem našel, da je boljše levo (tudi dražje).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Malo bi vprašal izkušene, kako je pri keto z vnosom hranil pred in po treningu, predvsem intenzivnem, kot je crossfit? A še obstaja tisto "beljakovinsko okno", ko bi moral za dodatno rast mišic hitro vnesti kakih 20-30 g beljakovin? Ker na tem temelji vsa industrija šejkov. Vem kaj pravi teorija (enkrat je taka, drugič je malo drugačna), mene zanimajo praktične izkušnje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Ne, MPS je povišana na enak nivo še 2 dni po aktivnosti. Bo pa prej regeneracija, če imaš zaporedne treninge

To pravi znanost, ne teorija
wink-1.gif


Šejki pridejo prav bilderčkom z dodatkom nečesa...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zato sem pa rekel respect Gašperju Gromu, ker je začel in promoviral zadevo, ko ni mel še nič za prodat. Zdaj roko na srce ima in zgleda več kot tile na the nutrition.
grin1.gif


No ja, zdaj je že kake 2 leti low carb coach, kar je tudi biznis, skrati pa mislim, da namesto 1 mesec herbalajfa dat njemu pa ti res lahko pomaga.