Keto dieta/prehrana

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz sicer prakticiram low carb s povečanimi maščobami, ampak nisem pa siguren ali vnašam dovolj in zato ne vem ali je to pravi keto. Je pa na ta način, če ne drugega, enostavno kontrolirat svojo težo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Če funkcioniraš odlično, predvsem mentalno, potem skoraj sigurno si, lahko pa opraviš kakšno meritev da se sigurno prepričaš, krvno torej. Drugega načina žal ni, sigurnega.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Keto je okoli 75% kalorij iz maščob, tako da ja... na LC je jasno, da manjko iz OH nadomestijo maščobe.

Kak znak (negativen) bi moral imet prej ob prehodu (utrujenost, prebava, krči, zadah...), veliko prej kot bi opazil pozitivne (zbranost in enakomerna energija/koncentracija čez cel dan, izostanek občutka lakoti..).

Bo treba kar zmerit. Tester je isti kot za cuker ponavadi, če maš doma kaj novejšega, samo drage keto lističe se kupi in lahko spremljaš kak mesec. Ko enkrat veš pri čem si, potem pa se odločiš ali še zregulirat hrano, da bo keto ali ti je dovolj pozitivnih lastnosti že z LC.

Tudi beljakovine so velik "problem" za keto, hitro jih je lahko preveč. Na LC ti je vseeno, če poješ kaj pustega mesa, ne bo nič "škodilo", pri keto te bo pa vrglo ven iz ketoze, če bo dnevno preveč B. Telo je zvita zver in je dolgo odvisna od glukoze.
wink-1.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Opažam, da lačen nisem, četudi pa sem, pa nisem tako kot prej. Se pravi nimam tiste luknje v želodcu, ampak bolj čutim pomanjkanje energije. Ne zajtrkujem, razen mogoče kdaj kavo z maslom, pa brez problema zdržim do kosila. Zradi narave dela ne morem striktno jest tako, ker sem veliko okoli in delam tudi ponoči, ampak ko pa lahko, se pa potrudim, da jem lchf/keto
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:


Tudi beljakovine so velik "problem" za keto, hitro jih je lahko preveč. Na LC ti je vseeno, če poješ kaj pustega mesa, ne bo nič "škodilo", pri keto te bo pa vrglo ven iz ketoze, če bo dnevno preveč B. Telo je zvita zver in je dolgo odvisna od glukoze.
wink-1.gif

http://www.ketotic.org/2012/08/if-you-eat-excess-protein-does-it-turn.html

In sum, then, there is no evidence that we could find that consuming excess protein will increase glucose production from GNG. On the other hand, there is much suggestive evidence that it does not.

Nekateri BP ostanejo v ketozi z 70g OH na dan, drugi pa pri 30g padejo ven odvisno od človeka. Pretvorba beljakovin v sladkor težko vpliva na to.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Poznam...tudi mene je zjeba** s časom in sploh sožitje z družino. :p

Moraš imet disciplino in keto kuhat v naprej, pač res živet po jedilniku in ignorirat vse po spisku. Če ne znese ne ješ nič ali pa kavo z maslom in mct, lahko tudi makadamije ali shot olivnega olja.

Pomanjkanje energije je lahko ravno to problem, da si nekje na 50%, dovolj soli, dovolj maščob, najbolje pa malo posveta na keto forumu, kaj ti fali. Problem je to, ker si pač LC, teža že gre dol, samo so pa zgoraj naštete negativne posledice, ki pa nikakor niso nujne, samo je treba vložit delo, da raziščeš kaj delaš narobe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Ne gre se toliko o GNG, kot o odzivu inzulina na obilen obrok. Baje, več kot 40g B na obrok, povzroči odziv, kar pa negativno vpliva na ketozo. Oz inzulin je pač tisti ki potem spuca BHB iz krvi (tako recimo normalen človek ne more past v ketoacedozo) kar pa potem ni gut za nekoga, ki se še adaptira.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Opažam, da lačen nisem, četudi pa sem, pa nisem tako kot prej. Se pravi nimam tiste luknje v želodcu, ampak bolj čutim pomanjkanje energije.

Samo je res...kakor se prenažiraš z OH.ji sploh nimaš občutka sitosti. Več kot ješ bolj si požrt, sitosti pa nobene a trebuh napihnjen ko balon. In zapadeš v začaran krog.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Ketonsko dieto imajo fitneserji pred tekmovanjem, mi ne rabmo tega, če hočeš shujšat precej zmanjšaš OH ne pa črtaš, znebiš predelane hrane....

Če bi bral temo, bi ugotovil, da je ketonska dieta dolgotrajna dieta. Komaj po več tednih se pozna efekt. Ad-hoc uporaba pred tekmovanji torej nima smisla...
rolleyes-1.gif

S tistim s katerimi smo si pisal preko ZS na obeh forumih imajo keto pred tekmovanjem.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Ti ko vse veš
tongue-1.gif
kje dobiti najceneje keto lističe?

Sam nisem nikoli meril tega, bi pa zdaj probal. Drugače LC deluje, sem pa moral prej ogromno brati in tudi malo probavati. Pri meni je največji problem s prigrizki. Tudi če nisem lačen, bi pač nekaj jedel na kavču.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Iz AU, žal, ampak se splača šele pri konkretnih količinah.

koliko bi jih rabil?

Prigrizki so načeloma ok, naredi si pač keto prigrizke
wink-1.gif
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Malo, toliko da vidim kje imam mejo ketoze. 30?

Ni ga čez čips ali arašide.
smile-1.gif
Makadamija mi ni preveč všeč. Pa treba tudi paziti pri teh prigrizkih, če preveč ješ, tudi teža ne bo nikamor šla oz zelo počasi. Še najboljše je bilo, ko sem 1-2x na dan jedel. Potem pa te premami kak krof ali dva, trije, pica, pa smo tam.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Temna čokolada, rafaelo kuglce (uporabiš vanilija proteine, kokos, kokosovo maslo ipd...) . Hudo dobre zadeve.

Freestyle Optium ketone strips sem dal 27 funtov za 30komadov s poštnino samo to že dolgo nazaj, tester dobiš zastonj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Predlagam abbott napravo, če misliš delat resne krvne teste.

Urinski so ok za začetnike, lahko poskusiš s tem, potem pa pač greš na krvne, če ti ne bo tisto kul.

Se pa dobi lističe za testiranje krvi za dobrega eura, ti lahko preverim če boš resen
smile-1.gif