Keto dieta/prehrana

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
obdržat trenutno definicijo, pa konkretno kile dvignit - želje vsakega pravega moškega
tongue-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
@keber
na eni prejšnji turi pri podobnih km oz uri kot ti, sem si tudi jst vmes privoščil 2 bureka in 0,5l cocacole:) Res je, preživel sem in nič mi ni blo:))
Jaz sem si oboje privoščil bolj po sili razmer - cocacolo zero, ki je moj vir kofeina, dobiš v vsakem zabačenem lokalu na jugu Italije, pri nam pa pogosto niti v najbolj obiskanih lokalih in gostilnah, kaj šele planinskih kočah - podobno velja za kleno slovensko hrano, ki je brez OH praktično ni, še posebej ne v planinskih kočah. Je pa okusna, kaj hočemo. Pivo je pa pivo, jebiga
smile-1.gif


Poleg fritate bom imel za sabo še nekaj, sem že naredil včeraj (imam doma prilagojen recept za naše razmere):
http://www.ruled.me/low-carb-key-lime-cheesecakes/
Tri mafne sem danes maznil za zajtrk in to je to, ne rabiš več za jutro - pa tako so dobri, da bi lahko še vseh ostalih 10 uničil, čeprav so zelo kalorični.

Dejansko se šele učim kuhanja na keto, je pa super, res imaš nekaj dela z njo, ampak odlično obstane v hladilniku in ruzaku, precej bolj kot OH verzije. Ko enkrat znaš, je hitreje narejeno kot OH jedilniki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
obdržat trenutno definicijo, pa konkretno kile dvignit - želje vsakega pravega moškega
tongue-1.gif

Torej samo vizualno večje mišice, brez poudarka na višanju moči? Kokiko, cca, imaš zdaj telesne maščobe v %?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@keber
pri mafinih je problem v glavi ja, da bi vse pojedel:))
zgledajo pa tudi okusni:)

@darjan
sej poleg pumpa pride tudi nekaj moči:)
Pač zredit se je treba, to je prvo dejstvo:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ja, ampak lahko pumpaš mišice, lahko pa hkrati še cns natreniraš.

Klasičen BB program bo deloval
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem par dni malo pojačal in tehtal krožnike, da vidim kje sem
smile-1.gif


Da lahko rečem, da sem se najedel, more biti na koržniku 800+g hrane. 300+g mesa, ostalo zelenjava, za po vrhu pa še dve žlici olja. Če je avokado, je zaradi okusa top:) Dostikrat pa sem dal preko še nekaj slanine in olive.
Komot bi pojedel 4+ take porcije na dan. Zares sem jih pa 3.

makadamije v našem šparu niso imel. Še dobro, ker se mi zdi, da je draga ko pes...

Pogledal sem par videov tega modela, ker sem videl, da ga je nekaj skupaj in je na keto
glede na njegove obroke, jst ratam prozoren:)
https://www.youtube.com/channel/UCfLrsGeU0MJNw8o5aDdt5Bw/videos

glede na to, da se mi kile niti za gram niso spremenile, bom probal po treningu kosmiče+čokolino/rižolino. Pač nek okusen cuker, ki mi bo zafilal želodec. Pa da potem vidmo kaj se bo zgodilo:)

A sem prov videl, da na keto vbistvu ne rabiš dodatnih proteinov iz praškov?

@keber
moja malca na eni kolesarski turi. Bila je res samo filer (2h) do prvega kosila:) Je pa bila sama mast in ni težko za v ruzak dat.
cel avokado, piksna tune, ocivrki/slanina, olive, zalito z olivnim oljem, 0,5l radenske. Čez 2h pa pasulj in čez 2h nekaj podobnega kot sem zgoraj napisal:)
Pečt se mi ni dalo. To je bilo najbolj na hitro iz hladilnika in da je bilo mastno:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Saj na nobeni "dieti" ne rabiš proteinov iz praškov, optimalno je nekje 0.8-1.2 LBM(lbs), kar pomeni da komot iz hrane dobiš dovolj. Edino če si pro BB na steroidih, ki majo prek 150kg mišic. Ampak pač...BB industrija mora živet od nečesa, zato se promovira praške takoj po treningu, etc...

No, jaz sicer priznam, da imam za večerjo/zajtrk (odvisno od dneva) maščobe+prah, ampak to iz praktičnega vidika, ker se mi sploh ne da več kuhat pa iščem bližnjice do obrokov.

makadamio vzami v hoferju, zdaj imajo od bimed-a, cca 26€ na kg teža, je pa "clean", torej nič dodatkov.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po prejšnji vikend kolesarski izkušnji (14 ur s pavzami na 227 km ter 8500 kalorij) sem ugotovil nekaj: keto je krasna stvar, vendar treba vzeti manj hrane s sabo. Dobro so se izkazali sladki mafini (keto varianta), ki ne obležijo v želodcu, mastna fritata, sicer polna energije pa ne, saj želodec pri takih naporih ne more prebaviti tako težke hrane in dela samo štalo. Še drugi dan mi je bilo malo slabo. Ob naslednji podobni izkušnji bom vzel s sabo samo kako četrtino kalorij, ki jih nameravam pokuriti, ne pa skoraj dve tretjini.

Sicer pa sem bil kar občutno hitrejši, kot sem predvideval (ker spet nimam toliko kolesarske kondicije), in če se ne bi zajebal s hrano, bi verjetno prišel vsaj pol ure prej, če ne kar celo uro. Je bila pa ta tura verjetno še en dokaz, kako je poraba kalorij pri keto večja, enako pa vzdržljivost. Edino pri elektrolitih nisem vedel, koliko naj jih zobam, da ne bo preveč, spil sem namreč 6 litrov vode, pa ni bilo ravno vroče.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Kakšen MCT bi znal tu priti prav, v praškasti obliki, ampak vprašanje če bi ga sploh potreboval?

Sicer ne vemo strukture dneva, ampak jaz bi recimo zjutraj nekaj na izi, kavo + maslo, tekom dneva (gonjenja) nič, potem pa zvečer obilen obrok.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Si že kdaj pokuril v dobre pol dneva skoraj 10.000 kalorij? Sem ugotovil, da brez hrane nekako ne gre (vendar ne rabiš spet veliko), zvečer mi je pa komaj šlo po grlu zaradi izčrpanosti. Bom pa probal drugo leto z drugačno prehransko taktiko.
Zanimivo, da kljub taki porabi kalorij nisem izgubil nič mase, je šlo kake pol kile gor, mogoče zato, ker sem bile kasneje dosti na mesu, mišice pa so se sanirale še kake 5 dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Priznam, z exercijo tipa I mišic nimam dosti izkušenj, pa upam da nikoli ne bom
wink-1.gif


Poglej si še od peter attia blog, je nekje zapisal kaj je on jedel med dolgimi kolesarskimi furami, mislim da avg output 700W, 5-6 ur. Po spominu so bili oreščki in voda z elektroliti
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Priznam, z exercijo tipa I mišic nimam dosti izkušenj, pa upam da nikoli ne bom
wink-1.gif


Poglej si še od peter attia blog, je nekje zapisal kaj je on jedel med dolgimi kolesarskimi furami, mislim da avg output 700W, 5-6 ur. Po spominu so bili oreščki in voda z elektroliti

Wiggins je ko je podrl čas v vožnji na 1 uro imel povprečje cca 430W, tako da če deliš teh 700W z 2 si še vedno previsoko.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
200-250 W je imel, sem zdajle čekiral. Povprečen BPM je imel 141, jaz 139, kar je precej blizu. Ugoravlja, da je ketoza najboljša ravno za take maratonske preizkušnje, se pa vidi, da je star članek, ko pravi da za Tour de France pa le ni - demantirano letos
smile-1.gif

Mogoče bom letos še opravil kako 150+ km turo, da vidim, kako se da optimirat pri prehrani.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Zakaj ni za tour? S čim pa misliš da se ciklira froome? Zgleda da mu kar dobro funkcionira.
tongue-1.gif
Piše to v 4 leta starem članku, meni je že jasno, kako mu funkcionira
smile-1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Mene pa zanima, kako j zdej s kruhom? Je ves kruh prepovedan, al je kak ržen al pa pirin sprejemljiv? Kako je s sladkorjem, vidim,da obstaja kar nekaj sladil, ki nadomeščajo običajni kristalni sladkor?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ustrezna sladila dobiš v vsaki malo večji trgovini, poišči taka, ki imajo vsaj 7x moč navadnega sladkorja. V Leclercu recimo dobiš 75 gramsko škatlo sladila narejeno iz stevie že za slabe tri evre. Kruh sem že dal recept par strani nazaj, imaš pa na tej strani kolikor hočeš receptov za vse možne variante:
http://lowcarbyum.com/category/breads/
Za sestavine je najbolje iti v Hoferja, ker imajo najceneje in hkrati še najmanj OH v raznih mandljevih in kokosovih mokah.

Še dober nadomestek za riž je cvetačni riž. Jaz drugače sploh ne maram cvetače, ampak me je presenetilo, kako podoben okus ima pravemu belemu rižu. Na kratko: na debel ribežen naribaš nekaj cvetov cvetače brez stebla v plastično posodo (recimo tri cvetove za eno porcijo). Dodaš žlico ali dve olivnega olja in premešaš. Nato posodo relativno diht pokriješ in daš v mikrovalovko na največjo moč za cca 3 minute. To je to.
smile-1.gif
Ostane sicer še malo vonja po cvetači, a okus je čisto nevtralen in se kombinira s katerokoli omako ali rižoto.
 
Nazadnje urejeno: