Keto dieta/prehrana

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
heh, itak da vem to, oz če ne bi, ni problem pogledat
smile-1.gif


Mislil sem pač, v primerih, da se ga malo nacukaš ob kaki priložnosti, da pač še zraven ne padeš iz ketoze. Pomoje tudi pri muceku pomaga ketoza?

Ostajamo potem pri whiskeyu I suppose...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ma, za tistih par gramov OH je čisto vseeno, ali si v ketozi ali te brcne ven, alkohol naredi glavno škodo, ne tistih par gramov ekstra cukra. Sicer pa, z neko ekstra pijačo se ga lahko nabutaš samo doma. Ko pa prideš ven, pa itak nimajo tega pa onega. Drug dan po mačku pač greš malo odšportat v naravo, pa vse zgine. Proti mačku pa nič ne pomaga, razen standardnih prijemov, nič bat
smile-1.gif
(vsaj glede na moje izkušnje)

Pa še usput: na mojem dopustu sem se načrtno odločil za prekinitev keto za dva tedna iz čisto praktičnih razlogov, torej zelo okusna italijanska hrana (sploh pice, pašte in sladoledi), sploh na jugu, ter socializacijsko, namreč ne moreš svoje gledati, kako je vse sorte, ti pa ne veš, kaj bi. Pa kampiranje brez hladilnika ni ravno keto friendly - mogoče s kasnejšimi dodatnimi izkušnjami. Kakorkoli, prvih nekaj dni sem imel prebavne motnje, potem se je umirilo (treba s ketozo prekiniti teden pred dopustom, da vem za drugič). Zdaj sem po nekaj dneh doma nazaj v ketozi in kot opažam, nisem pridobil več kot par dekagramov, kar je glede na cel kup pic in testenin in zelo malo miganja kar v redu. Ugotavljam, da je to mogoče tudi zaradi tega, ker sem vseeno jedel mnogo manj kot v starih OH časih, očitno LCHF način prehranjevanja prisili telo, da se ne nažira pretirano (vsaj začasno).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Inzulinsko resistenco uredi keto/LCHF in potem lahko celo normalno funkcioniraš nekaj časa na "OH hrani"...seveda če bi bila normalna OH hrana, torej prava hrana, ampak pač polna OH, krompir, riž, ipd...problem je "moderna" prehrana, sladoledic, pice...s tem bi si s časom spet zjebal inzulinski odziv in padel v staro rutino.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ima kdo kakšen recept za LCHF palačinke kot sladico? Recimo s čokolado in smetano.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Nisem na nikakršni dieti, sem pa prebral, da nekateri dodajate maslo v kavo. Imam namreč problem, da mi zjutraj nikakor ne paše zajtrk, samo kava. Kako zgleda priprava take kave, kakšno maslo, koliko? Bom potem imel nek občutek sitosti do malice?
smile-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
jaz dam
cca 40g kokosovo olje (ob vikendih bio zaradi okusa in uživancije, drugače kar Eden)
cca 40g maslo
vse skupaj dam v shaker za proteine, čez vlijem 3dcl kave, počakam da se vse skupaj stali in fajn pretresem.

To je to.

Drugače pa se lahko potem igraš še z proteini (vanilija), kakav, cimet, sladka smetana,...

npr: http://fitkuhinja.si/recipe/bulletproof-kava/
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
pa saj to če doma spiješ zjutraj, si dober celoten delavnik
grin1.gif


ne vem če kdo spremlja, grom je na 7 dnevnem postu
crazy1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Trapasto, nič ne bo dlje ali bolje živel. Mi je pa hecno, kako vsi pri tem postenju omenjajo strašne pridobitke časa. Kaj pa tako produktivnega počnejo, da je normalno prehranjevanje izguba časa?

Kakorkoli, v soboto sem z biciklanjem porabil kakih 5000 ekstra kalorij (to je blizu 7000 v 24 urah) in takoj se to na vagi pozna dobre pol kile, pa na oblačenju tesnih hlač tudi. Ker pa bom čez 2 dni porabil predvidoma blizu 10000 v celem dnevu, bo pa treba vseeno kaj pojesti. Se pa vidi, da je to na ketonski dieti mnogo lažje, v celem dnevu sem pojedel malo več kot pojem v ostalih dneh, pa vseeno zvečer ni bilo lakote.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Spremljam groma na postu ja...

Jst ugotovaljam, da mi bolj leži "fitneserska prehrana", kjer pač ješ skoraj vse in to cca 5x na dan:)
Al pa če bi vmes res spil enormne količine radenske pa še kak okus... potem bi mogoče bilo lažje. Kaj pa vem...

Par dni nazaj sem tudi jst pokuril 5000kcal na peciklu. Sam jst sem vmes bil laaaačen!
Najprej sem imel šejk. Čez čas pa še skočil v trgovino po 20dag salame in kozarček oliv. Pa še potem sem imel doma 3 obroke (pšanc in zelenjava)

Neke te keto adapatacije in samo 2 obroka na dan jst še nisem doživel:/
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Jaz sem pa začel prakticirat,da zjutraj jem sktuo/grški jogurt (z manj maščobe če se da), noter dam malo lanenega olja in malo borovnic za okus.
Sploh za laneno olje pravijo,da je zelo zdravo in polno omega 3 maščob
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Pojej enkrat sledeče, pa poročaj kdaj boš spet lačen:

- 250g mletega mesa, 100% bio govedina iz hoferja
- 5 jajc, vseeno kako pripravljena
- nekaj "vilic" kislega zelja, olive, avokado
- vse zaliješ na koncu z kavo z maslom, 50-70g masla, če ti ni do kave, si narediš čokoladni mousse iz podobno kalorične hrane
- pest, dve ali tri makadamie - dobro prežvekaj!

Logično, da si lačen, če imaš obrok 20 dag salame in olive, to ni nič...koliko..mogoče 500kcal, kaj te to je
smile-1.gif


Drugače pa post dokazano podaljšuje življenje, pri veliko organizmi so že delali raziskave, pri človeku pač zaradi logičnih razlogov ni možno. Ampak že avtofagija je dovolj velik razlog, da se izvaja post.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tista salamca je bila mim grede skok v trgovino, ker je blo neki treba:)

Mal me jebe, ker imam trenutno še ne organizirano življenje in je to potem kr problem vse uskladit.

Tudi take porcije sem že jedel. Mogoče res malo dlje držijo. Samo pa tudi € kopnijo:( Trenutno pojem dosti domače zelenjave, buče, kumare...

Sej sem že par mescov na tem, pa kot pravim, da bi samo 2x na dan ni šans. Da pa se za en obrok tolk nafilam, da me napihne kot žabo, pa ne vidim nič dobrega v tem.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Finta keto prehrane je, da vzameš obrok z več maščobami - tisti z manj ima običajno več OH, pa še okus je slabši.

@Fusion: mene je sicer na vrhu Kuma že dajala utrujenost (6 ur gonjenja je le 6 ur), tako da je gor padla prava cocacola, gobova juha in ričet s klobaso, dobri dve uri nadaljnjega gonjenja kasneje pa še eno pivo. Ne preveč LCHF, moram priznati, je pa pasalo bolj kot karkoli ketonskega
smile-1.gif

Ampak do naslednjega jutra se je višek OH že spucal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Zato, ker hofer že to vse nudi. Imajo lepo spakirano mleto govedino, cca 700kcal dobiš iz 250g porcije, 20% je maščobe. Pa hofer ima skoraj vsak pred nosom, mesarja pa vprašanje če
wink-1.gif


Jaz se zdaj poigravam z idejo dodajanja OH po treningu, verjetno bom potestiral v naslednjem ciklu 531 programa in potem primerjal rezultate. Cilj je seveda pojesti ravno toliko hidratov, da ostanem v ketozi, kar bo merjeno v krvi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mesarja imam čez cesto, in to kar dva, prvi Hofer pa je 7 km stran. Ni hofer za vsakim vogalom, daleč od tega, mesar pa je pri veliki večini, že v malo večjih Mercatorjih so, ki pa so precej bolj pogosti kot Hoferji. Pa še izbiraš lahko, kaj ti da noter. Hočeš bolj mastno ali manj mastno govedino? Od katerega dela?
Hofer je fajn, ker ima marsikaj občutno ceneje kot dražji trgovci, to pa je žal tudi vse. Pri mesu me pa ne prepričajo, ne nudijo nič posebnega. Bio govedina je pa v Sloveniji več ali manj vsaka, saj v nasprotju s tujino govedine ne pridelujemo v farmah kot recimo piščance ali prašiče. Poleg tega je znak bio ravno toliko zdrav kot nebio.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@keber
na eni prejšnji turi pri podobnih km oz uri kot ti, sem si tudi jst vmes privoščil 2 bureka in 0,5l cocacole:) Res je, preživel sem in nič mi ni blo:))
Sedaj sem pa rekel, da bom probal brez oh, pa da vidmo. Olive so bila kr dobra odločitev. So dost slane in nimajo tistga okusa, ki ti govri še, še, še...:)) Pa 0,5l radensko in limono sem si še privoščil.
Fritata pa odlično zgleda:)

@darjan
jst sem probal po treningu oh (maltodextrin). Kaj pa vem, kile niso šle nič gor. Po en mescu imam še vedno isto kil:( Potem sem ugotovil, da sem tudi beljakovin čisto preveč pojedel in se te pretvarjajo v cukr.
Bolj kot berem, bolj sem zmeden... Eni pravjo ciklirat, eni pravjo strogo keto... Pol še kak vegi članek prebereš, pa se ti že skor meso zagravža...

Vglavnem vse skup je ena velika zmeda in na koncu sploh več ne veš komu bi vrjel:((

Vse te diete pa odlično delujejo na tanšanje denarnice:((
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Prvo moraš povedat kakšne cilje imaš, potem pa lahko dobiš konkreten nasvet
smile-1.gif