Keto dieta/prehrana

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Mah ne bom se več igral s temi cukri:)

Sej bi lahko nabavil unga z aspartamom:)) Glede na to, da ga mešam pol/pol, je še tega cukra polj manj:) Me ne bi smelo pobrat:)))
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Zanima me, kaj vi jeste namesto raznih snack-ov (čips, smoki...) . Mam kr krizo se kaj spomnit, sploh zvečer
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.107
6.480
113
Oreške, ampak samo makadamio, ostalo ni najbolj primerno

in pa 99% čokolado

Lahko si narediš svoj čips iz parmezana, ali pa tudi neke vrste "smokije", ampak jaz sem to samo enkrat naredil, več pa se mi ni dalo, ker je preveč dela
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Greš na yummly.com in pod search vpišeš keto. Izbereš recept.... Jaz delam doma čokoladne vaflje, dam v hladilnik in če me zgrabi vzamem en vafelj, žli(čko)o peanut butter pa sem že boljše volje
smile-1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Hvala za odgovore
smile-1.gif
Kaj je pa z ostalimi oreški narobe (npr indijski, lešniki...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.107
6.480
113
Preveč OH ali preveč onega6 ali jih je potrebno namakati.

Seveda če jih poješ dosti, jaz jih, za ene par dnevno ni frke katere
wink-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Meni so za snack zraven televizije/filma najboljše olive, sploh če sem lačen jih gre takoj cel glaž
smile-1.gif
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Okolica LJ.
Zdaj sem 2 tedna na LCHF.
Znižati OH nisem imel problem, čeprav 20g je res zelo malo in lahko hitro prebiješ.

Matrajo me pa maščobe, ker tega je potrebno, glede na prej,pojesti ogromno. Sicer sem dodal v jedilnik več rib (sardine, losos), nov zame je tudi avokado, ampak na koncu dneva je najenostavneje 3 jajca pa gor bio maslo
smile-1.gif
.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Tudi sam imam malce težavo, kar se maščobe tiče. Predvsem najti pravo razmerje
smile-1.gif
Verjamem,da je najbolj pametno dobiti omega 3 maščobe s hrano. Ampak, kaj je pa z raznimi dodatki, ki se dobijo v prodaji? So okej, al so bolj pesek v oči. Marsikdaj telo težko izkoristi vitamine in tablet v takšni meri, kot to lahko naredi iz hrane.

Dostikrat imam težavo z malico, ko grem v trgovino in nimam ideje kaj uzeti. Potem pa vzamem narejeno solato ali pa si naredim skuto s sadjem. Sam je tle že takoj težava, ker sadje je že tko tko...

A sušeno meso je okej (pršut...)?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.107
6.480
113
Citat:
Uporabnik Killerius pravi:

Matrajo me pa maščobe, ker tega je potrebno, glede na prej,pojesti ogromno. Sicer sem dodal v jedilnik več rib (sardine, losos), nov zame je tudi avokado, ampak na koncu dneva je najenostavneje 3 jajca pa gor bio maslo
smile-1.gif
.

Pazi malo pri ribah, losos je sicer top, a mora biti divji, gojen je slaba izbira. Sardine so načeloma ok, ampak je problem, da je povsod zraven napačno olje. Opcija sicer je, da olje odcediš in ga nadomestiš z lastnim, olivnim.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.107
6.480
113
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Tudi sam imam malce težavo, kar se maščobe tiče. Predvsem najti pravo razmerje
smile-1.gif
Verjamem,da je najbolj pametno dobiti omega 3 maščobe s hrano. Ampak, kaj je pa z raznimi dodatki, ki se dobijo v prodaji? So okej, al so bolj pesek v oči. Marsikdaj telo težko izkoristi vitamine in tablet v takšni meri, kot to lahko naredi iz hrane.

Dostikrat imam težavo z malico, ko grem v trgovino in nimam ideje kaj uzeti. Potem pa vzamem narejeno solato ali pa si naredim skuto s sadjem. Sam je tle že takoj težava, ker sadje je že tko tko...

A sušeno meso je okej (pršut...)?

o3 v obliki pilul je čisto kul, pridobiva se ga namreč iz živalskih virov, ni to zdaj neka sintetična zadeva (pa ne pravim da so te slabe).

Kam točno pa zahajaš po malico, samo v lokalno trgovino? Katero? Mogoče lahko solato plus gor poliješ smetano, zraven pa imaš recimo pest makadamije.

Pršut je načeloma ok, če ne pretiravaš, če pa hočeš redno in veliko tega pojest, potem pa bolje goveji pršut.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ker ravno omenjaš recepte in notri je sladilo...
Se da pri nas dobit kaj preverjeno dobrega??
Leclerc ima v Edulcorel s stevio, njihov Marque repere nekaj s stevio za okoli 2,5 €, zelo podobno stvar kot Merkator za 6 evrov, pakunga zaleže za cca pol kile navadnega sladkorja. Nimam pritožb. Sukrin je mnogo dražji.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
prigrizkov se moraš odvadit
wink-1.gif

da se znebiš želje po prigrizkih, pa lahko narediš tako, da si obroke razporediš tako, da imaš večerjo ob tistem času, ko ti ponavadi zapašejo prigrizki.


Sem dobil občutek, da ste začel pretiravat in iti v skrajnosti. Pred 10.000 leti al kolk je darjan napisal, si tudi niso vagal in merli maščob
wink-1.gif

Jejte pravo hrano in ne predelano, pa zmanjšat oh in to je to!!!
Normalno aktiven človk ne rabi praškov in dodatkov!! Če rabiš dodatke, potem očitno s tako prehrano nekaj ne štima a ne??
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.107
6.480
113
Pri meni je problem da se moram silit s hrano, zato tehtanje. Drugače seveda ne bi kompliciral in enostavno jedel...ampak.