Keto dieta/prehrana

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Ne dam dosti na to fobijo okoli zakisanosti. Telo, če bi bilo res zakisano, bi to pomenilo bolezensko stanje, to kar pa se zadnja leta dogaja okoli zakisanosti pa je imo samo novodoben nateg, da razni homeopati/bioenergetiki in podobni mazači lepo služijo.

Če je s telesom vse OK in je človek zdrav, potem ne more priti do kritične zakisanosti, ker sodi ta proces v homeostazo in je reguliran.

To je pa vse kar vem/si mislim o tem
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kar sem jaz do sedaj bral, je, da pri bazičnem telesu raznorazne bakterije in virusi ne morejo preživet, pri kislem pa lahko in zato, da je bazično stanje boljše za telo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Zaradi optimizacije časa in čimkrajšega časa priprave obrokov razmišljam o nekih klobasah/hrenovkah, ki so v 5-10min končane...da človek pride domov, vrže zadevo v vodo, se gre vmes stuširat, pa že ima večerjo na mizi.

Ampak je problem, da je večina tega pri nas iz svinjskega mesa, kar pa ni dobro za vsakodnevno konzumiranje.

Govedina in goveja maščoba bi bila idealna izbira, ve kdo za kak tak izdelek?

PS, samemu se mi ne da tega doma delat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Edina klobasa, ki nima razen začimb nobenih dodatkov, je kranjska. Žal je svinjska. Občasno pa videvam tudi goveje klobase, nisem se pa poglabljal v njihove E-je in cukre.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
jao...hofer ima od danes neko 100% govejo hrenovko v ponudbi in to celo BIO

potem pa je tretja sestavina sončnično olje...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Tkole ko berem o teh raznih dietah, se sprašujem o tem kaj je še "normalno"in kaj ne? Če probamo malce pogledat nazaj , recmo 100let ali pa še kako leto več. Takrat so ljudje jedli predvsem kar so si sami pridelali oz kar jim je zrastlo na drevesih, njivah... Pa ne pozabimo,da so veliko bolj fizično delali. In mislim,da po večini ni bilo predebelih ljudi. Je pa res,da ne vemo kako je bilo pa z njihovim zdravjem in vplivom prehrane na to.

Zmoti me predvsem to, če gledamo LCHF dieto, nič OH in nič oz malo sadja. Sej včasih se je pa samo to jedlo krompir, kruh, meso je bilo bolj kot ne redkost (najbrž zaradi težav pri shranjevanju?). Jedlo se je tudi sadje in zelenjava. In ni bilo ravno veliko izbire.

Pri teh modernejših dietah me zmoti predvsem dvoje,čas priprave in na koncu tudi cena (če bi kupoval npr kokosovo maslo, goveje stejke...)

Sprašujem se, kaj je še "normalno" in kaj ne??
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
100 let ni nič, glej 10.000 let nazaj ali še več, na tisti hrani se je človek razvil
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
To je res ja. Plus to,da veliko od tega kar danes jemo sploh ni prvotno rastlo pri nas (krompir,koruza, marsikatero sadje...).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
No, to kar je pri nas rastlo niti nima veze, človek je večino svojega razvoja preživel v afriki in na podlagi tiste dobe, se je "razvij", to kar se je dogajalo potem in se dogaja zdaj so bolj kot ne modifikacije na okolje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker ravno omenjaš recepte in notri je sladilo...

jst sem nad sukrinom obupal. Nč druzga kot zelooo drag nateg!
imel sem v kristalni obliki, kot navaden cuker, sedaj imam nek sirup... če hočem občutit slatkobo, pa tega je treba dat pol embalaže!

probal sem tudi flavdrops od myprotein s stevio, brez E-jev. Tist je še nekak blo. Sam ni pocen.

Se da pri nas dobit kaj preverjeno dobrega??
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Meni pa je stevia pd MP zakon, čokolada.

Recimo ta recept sem naredil tako kot piše, pa je bilo presladko za moj okus.

Težko boš kaj drugega, eritritol in stevia sta nekako top, potem pa kal xylitol recimo še, ostalo pa ni več gut
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Je tega več, čeprav sta stevia in eritritol res na vrhu ...

Sladila

Nič od tega pa ni cukr, oz. vsaka stvar ima svoj (pri)okus. In različne količine ...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Poglej še enkrat.

In par kalorij v kalorijski (mastni) bombi je problem? Če bi tole napisal kdo drug ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Ni problem, ampak če se že izbira med temi, se pač vzame tisto, kar je najboljše.

Zna pa biti problam kdaj za koga ja, nekdo ki začenja z keto in se loti izdelave kake sladice, potem pa nameče not 100g alko sladil, ker mu drugače ni dovolj sladko, potem pa bo jok in stok, pa ne samo na WCju
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej sem rekel da flavdrops od MP so celo dale nekaj okusa.

za kristalni sukrin se ne spomnem kater je bil. v glavnem pisalo je, da je sladki:))

pa tega imam še nekaj http://www.maxximumshop.si/akcije/mesecne-akcije/i_2145_sukrin-fiber-sirup-clear-450-g
to sem polil po eni palačinki pa komaj kaj. Bi res oooreng mogu polit, da bi rekel, da je pa res prava sladka palačinka.

pač morda premalo dam. nisem nikol pekel sladic, tko da ne vem kolk tapravga cukra se da. ampak sukrin je žal predrag, da bi ga pol stresel v eno sladico. Pa sej niti sladic nisem hotel delat. Samo šejk si "posladkat". Pa tudi to sem sedaj rešil, da sem nabavil http://www.maxximumshop.si/akcije/mesecne-akcije/i_9_maxximum-pure-whey-2000-g vanilija in jo mešam z govejimi brez oksua.
Pač tej so bli še najbolj naravni po dostopni ceni v tej trgovini, ker sem imel še en dobropis.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
No, obstajata dva sukina, en je čisti eritritol, en pa mešanica stevie in eritritola...in to slednje baje zelo podobno cukru. Jaz tega sicer ne delam, ker mi je že sam eritritol ali pa stevia preko zadosti sladka, ampak mogoče probaj tako. Mislim da je optimalno 1:1 razmerje, ali pa 2:3

Ma tale sirup je samo IMO, nič sladila, tako da nekega učinka tu ne računaj. Lahko pa si s tem narediš domače beljakovinske ploščice, quest bar recimo to uporablja.

Umetnim sladilom pa bi se jaz izogibal, to kar je ponavadi v praških. sukraloza, ipd, baje enako slabo vplivajo na prebavo kot tapravi cuker.