Keto dieta/prehrana

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Problem je, če so to ljudje na katere si čustveno navezan.

Meni itak nihče ne verjame, tujim strokovnjakom tudi ne, ker so samo naši dohtarji sveti.

Upam le, da bo resnica prišla še pravi čas ven, dokler ne bo prepozno.

Preveč sem len za keto ice cream delat, zdaj pridejo na vrsto bolj jajca, keto kruh, olive, makadamia in kava z maslom ter kazeinom, nekaj malega, za lažje spat
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Meni itak nihče ne verjame, tujim strokovnjakom tudi ne, ker so samo naši dohtarji sveti.

Upam le, da bo resnica prišla še pravi čas ven, dokler ne bo prepozno.

Samo res, kdo pa si ti, da bi ti kdorkoli verjel? Imaš kako uradno priznano šolo in si naredil uradne raziskave? Živiš takole že 30 let?

Ne resno, zakaj bi točno TEBI kdorkoli verjel?

Pa BTW tole ni napad nate, vsak dela kar se njemu zdi najbolje. Ampak pač zanima me, zakaj tebi. Ker nimaš telesne maščobe? Ker imaš mišice? Ker to ma recimo tudi moj bivši sodelavec utra triatlonec, zmagovalec Ironmana, pa niti pomisli ne na karkoli drugega kot "domačo" hrano.

Glede resnice. Kaj pa je resnica? maščoba, cuker? meso, ribe? Zelenjava, jetra? Resnica bo edino tista, ki bo koorporacijam filala žepe, pa nobena druga
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Dajem vedno strokovne linke, če kdo kaj hoče "dokazovanja". Linki izhajajo od ljudi ki se povečini bavijo in študirajo zadeve že kar nekaj let. Je tudi veliko raziskav v povezavi z rakom in kognitivnimi obolenji.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Linki linki
smile-1.gif

Torej smo na istem kot pri za/proti cepljenju. Vsak daje svoje linke...

BTW: sam verjamem, da je keto bolj zdrava kot cuker, ki je vsaj na moje terminu največji strup. Ampak pretiravanje z vnosom maščob pa pač pri meni tudi ne gre čez...

Pa tudi, nalimal si mi kar nekaj linkov za keto in putiko, a vendar meni recimo velike količine mesa, bognedaj jetrca ali drobovina sprožijo napade. Tako da tisti linki nekako ne pijejo vode v mojem primeru
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Bi bilo potrebno raziskati zadevo bolj, kot le nekaj minut googla.

Si se že lotil tega? ali pa reddit keto del foruma, kjer je marsikdo že pisal o tem in osebni izkušnji?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Da. Ko sem začel hujšat sem bil kar nekaj časa praktično na keto, čeprav temu nisem tko reku hehe. In ja, sem fasal napad. Od takrat dalje imam mir, ampak se odrekam precej zadvam ki znano (preizkušeno) povzročajo napade putike.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
To pomeni da si še vedno v LCHF prehrani?

Keto pač ne pomeni meso oz hrana živalskega izvora, imaš tudi vegi-keto. Obstajajo namreč tudi ljudje, ki recimo jajc ne morejo (fizično - alergija), pa čeprav sodijo jajca med ene najbolj idealnih živil za človeka. Pač bolezenska stanja so različna.
Pri LCHF/keto je bolj pomemben princip, kot pa hrana. Z keto se pač dosežejo stanja v telesu ki niso možni z hidrati, edino če greš enkrat mesečno v 7 dnevni post, recimo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Upam, da ne bo sedaj zgledalo, da skačem darjanu v bran ali kaj podobnega. Ga pa zelo razumem ko pravi, da ne more domačim dopovedat.
Vsaj v mojem primeru ne gre zato, da bi se moral vsi 100% držat neke "moderne" diete/prehrane. Gre se zato, da ne požrejo čisto vsega dreka, ki ga najdejo na policah.
To pomeni, da ne kupijo mesnega pripravka (salame, hrenovke...), v katerem je 60% mesa, potem pa je še 4 vrstice teksta o raznih dodatkih!
Da tudi na sladki smetani pogledaš iz česa je in vidiš, da so notri spet 4 E-ji.
Da ne rabiš vsak dan pojest kilo belga kruha.
Da če na olju na veliko piše rafinirano, da raje kupiš unga zraven...
Vglavenm en kup stvari, katerih folk sploh ne gleda. Gleda samo na ceno in izgled in ker so pa nekje slišal, da je pa to zdej zdravo. En tak primer je olivno olje. Gor na veliko vse piše, ampak ker je pač olivno, je pa zdravo. Vse tist kar okol piše pa kot, da ne piše.
Smrten greh bi si bilo v trgovini dat gor očale in prebrat drobni tisk.

Seveda je vsak svojega življenja krojač/kovač! Samo bom to rekel tudi jst čez x-let, ko me bodo prosli, če jim rit obrišem!! To me ubija!!!
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Upam, da ne bo sedaj zgledalo, da skačem darjanu v bran ali kaj podobnega. Ga pa zelo razumem ko pravi, da ne more domačim dopovedat.
Vsaj v mojem primeru ne gre zato, da bi se moral vsi 100% držat neke "moderne" diete/prehrane. Gre se zato, da ne požrejo čisto vsega dreka, ki ga najdejo na policah.
To pomeni, da ne kupijo mesnega pripravka (salame, hrenovke...), v katerem je 60% mesa, potem pa je še 4 vrstice teksta o raznih dodatkih!
Da tudi na sladki smetani pogledaš iz česa je in vidiš, da so notri spet 4 E-ji.
Da ne rabiš vsak dan pojest kilo belga kruha.
Da če na olju na veliko piše rafinirano, da raje kupiš unga zraven...
Vglavenm en kup stvari, katerih folk sploh ne gleda. Gleda samo na ceno in izgled in ker so pa nekje slišal, da je pa to zdej zdravo. En tak primer je olivno olje. Gor na veliko vse piše, ampak ker je pač olivno, je pa zdravo. Vse tist kar okol piše pa kot, da ne piše.
Smrten greh bi si bilo v trgovini dat gor očale in prebrat drobni tisk.

Seveda je vsak svojega življenja krojač/kovač! Samo bom to rekel tudi jst čez x-let, ko me bodo prosli, če jim rit obrišem!! To me ubija!!!

cheer.gif


Se čisto strinjam... Tudi mene ko me vidijo so vsi spraševali, kako sem shujšal, pa ko sem začel govorit je bilo samo: to pa jaz ne morem... Da se. Če sem sam, pa sem prej dobesedno jedel samo pomfri pa dunajce pa svinjarijo, lahko vsak. Samo pač je treba se malo odrekat, pa na kej druzga navadit.

Drobnega tiska pa pri nas res nihče ne bere
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
žalostno je, da dohtarji ne sledijo napredku na lastnem področju, sem si mislil, da to sodi bolj v njihovo delo, kot katerokoli drugo...

no..mogoče pa sledijo, ampak na napačen način, z gledanjem doktor Oza dobiš namreč same napačne informacije
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dohtarji so tako kot ostali zaposleni v drugih poklicih: nekateri gredo s časom naprej in sledijo razvoju, večina pa dela svoje službe brez večjega truda in so izobraženi ravno toliko, kot so se naučili na faksu in mogoče s prakso.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

naj se sliši kak se hoče, ampak jst sem s testiranjem iz firbca ugotovil svoje alergije in od kje izvirajo določene težave...
recimo po tem članku http://istineilaziohrani.blogspot.si/2014/11/dijeta-kod-autoimunih-bolesti-hashimoto.html sem skenslal še maslo in sir (mleko pa že kako leto ali dve ne uživiam). WTF, ampak zadeva res deluje!!! Grem stavit, da bi pri dohtrju rabil kak let in bi obiskal celo slovenijo predno bi se kdo spomnil, da je lahko problem v hrani...

Zanimivo, da najbolj "top živila" v lchf so tukaj prečrtana:(
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Pa saj na mleko verjetno nimaš alergije, ampak ti pač fali encim za prebavo laktoze?

Alergije na keto lahko celo izginejo, ker se v telesu vzpostavi primeren način delovanje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nisi prebral članka;)
sploh ne gre za laktozo, ker v siru in maslu jo je zelo malo v določeni ostali hrani pa sploh ne;)

pač sir in maslo sem najlažje prvo skenslal. probal bom še ostalo, samo vem, da bo problem.
če prov razumem ni to za celo življenje, ampak dokler se ne pozdraviš in potem počasi začneš nazaj uvajat.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Ima kdo pri roki kakšen preizkušen recept za kruh, po možnosti brez nekih exotičnih sestavin?
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, ker ste tu na kupu in se tema nanaša na keto in tudi moja težava oz. rešitev s keto, bi vas samo vprašal sledeče. Namreč, ko pojem OH-je ali sladkor oz. kruh ali pa torteline, lahko tudi čokolado, me zanima, zakaj mi začne srce nabijati oz. zelo močno čutim srčni utrip, kot bi mi hotelo srce skočiti iz prsi ven. Občutek je res neprijeten. zadnjič pojem pol krožnika tortelinov, se kasneje uležem k mulcu (pravljica in te fore) in mi začne srce počasi razbijati, nakar če začnem migati, mi počasi preneha. Enako se je zgodilo na morju. V celem dnevu sem pojedel neki kefir, pa beljakovinsko čokoladico, malo sliv in potem popoldne pojem 3/4 bureka in mi spet začne srce razbijati nekje 15 minut, potem se je umirilo in na poti domov je bilo vse redu.
Če jem meso oz. beljakovine (kak whey ali beljakovinsko čokoladico), se to ne dogaja. Sedaj sem pojedel 4 jajca, ene 40 šnitk salame, mortadelo, maslo, sir in kumarice in niti malo mi ne razbija srce.
Bil sem pri dohtarju in mi ne zna pomagat.
 
Nazadnje urejeno: