Keto dieta/prehrana

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

hvala obema za recepte za kruh, se moram en dan spravit jih delat.

@keber: koliko pa stane mandljeva moka v hoferju? Namreč jaz sem kupil mandljevo moko od Sukrina, pa stane 400g 14€! PA ne verjamem da je 5x boljša kakor ta iz Hoferja...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pecilni je OH ja, ampak ga daš 2 žlički, kar je 10gramov
smile-1.gif


Moraš uporabit isolate whey, ga tudi ima MP, drugače se ne zmeša skup tak ok.

darjan, pa si probal z ne isolate whey delat kruh? Namreč Impact Whey Protein imam že doma, pa da zdej kupujem še eno vrečo za prvič mi je mal mim...? No, razen če res ne gre z Impact Whey-em...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Manj kot 3 evre 200 g v Hoferju, 3 evre v leclercu, v mercatorju malenkost več, a še vedno mnogo ceneje kot v Sukrinu. V vsakem primeru pa ceneje kot čisti mandlji po masi. Sukrin Slovenija mnogo predrago preprodaja to norveško robo, ki so pravzaprav čisto navadni izdelki.
Po nutricioniskih vrednostih ima skoraj 4x manj OH kot navadni mandlji. Ne vem, kaj naredijo, da
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Kakšne pa ima hranilne vrednost ta moka iz Hoferja oz Mercatorja, če imaš slučajno pred nosom?
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ne vem, nisem probal, ker sem prebral, da mora biti izolat, navadni whey pa ne, zato sem nabavil kar izolat. Poskusi, ampak jaz bi rekel, da bo z navadnim wheyem manj podoben pravemu kruhu, hranilne vrednosti pa bodo skoraj enake.

Pa če boš delal soul, delaj tako: https://www.youtube.com/watch?v=DIWj3wpbpwo (v original navodili piše da zmešaš z rokami zadevo, kar je messy, s kuhalnico gre enako dobro, kot je vidno v tem videu). Pa obvezno presejat whey skozi sito, da se doda še tistega malo "fluffy" učinka in izniči grudice.

Od kod pa si? Jaz zdaj razmišljam če bi nabavil 4kg izolata, lahko malo posodim
smile-1.gif


Jaz mandlje kupujem BIO mlete iz hoferja. Zakaj bio? Da se izognem dodatnim toksinom, ki jih imajo navadni. Pa cena tudi ni tako visoka, ker uporabljam mandlje zelo redko, včasih sem jih več, zdaj jim bo pa skoraj potekel rok
wink-1.gif


Imajo pa: 631kcal, 57g M, 3.9 OH in 20 B.

Sukrin mandljeva moka pa je razmaščena, zato toliko dražja, a ne vidim smisla zakaj bi na keto iskal nekaj z manj maščobami, če jih namreč hočemo le več, tako da tistega niti nisem probal
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Aha, se pravi so teli BIO mleti mandelji smatrajo že kot moka ne?

Sem iz Ljubljane... razmišjam pa da bi kr kupil ta izolat, majo na MP 25% popusta še danes
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
To ne vem, nikoli nisem preveč ločil med mandljevo moko oz mletimi mandlji, ali pa kokosovo moko in shredded kokosom, ipd...ampak očitno so razlike in zato je nekaj dražje kot drugo. Odvisno od recepta torej oz kakšen perfekcionist si.

LJ je predaleč od mene, to se potem s kebrom povežita, kupita 4kg in data na polovico, pa pride že fajn poceni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mandlji so po defaultu mastna zadeva. Razmaščeni mandlji pomeni nekaj takega kot maslo brez maščob. Kakorkoli, LCHF postaja biznis za trgovce, čeprav za navadnega uporabnika ni nič takega, kar ne bi že sedaj imeli na policah.
Zakaj bi pa imela bio mandljeva moka manj toksinov? Ravno tisti pravi originalni manjdlji (najbolj bio) so še posebej toksični. Bio pa je drugače samo znak, da naj dotična hrana ne bi bila (preveč) špricana, to je to. Pri mandljih je to pravzaprav irelevantno, ker jemo samo koščice, do katerih strupi načeloma preko zunanje lupine, mesa in luščine ne pridejo.

Glede toksinov:
"The European Union, for example, introduced a requirement since 2007 that all almond shipments to EU be tested for aflatoxin. If aflatoxin does not meet the strict safety regulations, the entire consignment may be reprocessed to eliminate the aflatoxin or it must be destroyed."
Ima EU kar striktne zahteve glede hrane, mnogo bolj bolj kot ZDA. Zato ne vidim nevarnosti, pri "bio" stvareh je nevarnost še najbolj za denarnico, ker preplačaš stvari, ki jih niti ni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ja zaradi pesticidov sem mislil, priznam pa da se nisem toliko poglabljal, da bi do konca raziskal zadevo. Ker, kot rečeno, uporabljam mandlje zelo redko, takrat pa vseeno če dam 1€ več ali ne...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
Aha, se pravi so teli BIO mleti mandelji smatrajo že kot moka ne?
Moka je iz luščenih mandljev, pa bolj je fina. BIO nima veze, ali je ali ne. Neposredno mleti mandlji niso oluščeni, zato imajo več OH (podobono velja tudi za lešnike in nekatere druge oreščke). Pa niti cenejši niso.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Niso v lupini večinoma vlaknine? Ker tile iz hoferja imajo samo 3.9g OH, pa niso oluščeni, se lepo vidijo sledovi lupine
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj to meni ni popolnoma jasno. Če gledam po internetu, imajo oluščeni manj OH pa isto vlaknin, ampak razlika ni ravno znatna (enako velja za lešnike). Ne vem pa zakaj imajo mleti oz. moka kar enkrat manj OH kot navadni mandlji - lahko da so kaj procesirani in so odstranjeni OH-ji, da je trajnost daljša,
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Verjetno ni potrebno razlagati, zakaj je ta članek oz raziskava čisti fail.

Meni je sicer vseeno, škoda mi je edino ljudi okoli sebe, ki meni ne verjamejo in bolj verjamejo takšnim in podobnim člankom. In škoda mi je tega, da se keto hrana ne bo pocenila, predvsem kakšno keto "fast food" pogrešam ali pa sladice, ker se mi ne da pocat tega skupaj...

Sicer v MB je to urejeno, imamo slaščičarno ki ima keto sladice in pa restavracijo, ki ima keto meni + sladico...ampak vseeno...tudi v trgovini bi lahko kaj bilo, kakšen keto sladoled recimo zdaj v tem času
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
No, čeprav če sem pa ke poješ kakšen navaedn sladoled/sladica ni ravno konec sveta... ali pač?
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Seveda ne, ampak jaz bi recimo vsak zvečer ruknil pol kg sladoleda, če bi bil iz samo maščob + naravnih sladil, namesto kave oz makadamie, bi mi v tem letnem času to bolj ustrezalo, ker kava je prevroča
wink-1.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Kr razloži. Pa povej še kaka avtoriteta si ti na tem področju, da bi ti ljudje verjeli.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Samo res, kaj ni bolje si narediti tak sladoled kar doma? To pa res ni neka znanost. Pa si za vsak dan v tednu narediš drug okus in si zafilaš skrinjo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
To je neke vrste "domača" raziskava, kjer ljudje na časovno obdobje sporočajo rezultate. In tu je bilo to časovno obdobje nekaj let. Torej sploh ni bila to klinično kontrolirana raziskava, stopnja napake je tako ogromna. Kar se tiče poročanja.

Saj nikogar ne silim v to, tudi prepričujem ne, mi pa je malo hudo, ko vidim kako jim gre zdravje na slabše iz očitnega razloga.

Pa sem mislil, da se bodo počasi zadeve spremenile, ko so mediji pisali kako maslo ni več škodljivo in pa jajca...potem pa pride taka bedarija ven, da bo spet za par let pahnila ljudi v zmoto.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na to, kako hitro je v pozabo šla lanska (ali letošnja, ne bi vedel) raziskava, kako je škodljivo uživanje rdečega mesa, ne bi skrbel glede tega. Mainstream mediji niso več to, kar so bili nekdaj, takele raziskave se zato še manj jemlje za zares.

V glavnem, vzemi poljuben keto ice cream recept in naredi si sladoled in se ne sekiraj za druge. Sekiranje za druge je bolj škodljivo kot vsi OH in transmaščobe
wink-1.gif