IGO Primo / Nextgen in bluetooth zvočnik

tomyy

Zelenc'
26. apr 2009
28
0
1
Pozdravljeni

Ker ima moj telefon bolj bogi zvočnik in se glasovno vodenje ne sliši prav dobro, sem si nabavil bluetooth zvočnik. Problem pa je, ker se pri Primotu in Nextgenu zvok predvaja na telefonu in BT zvočniku hkrati in to z majhnim časovnim zamikom, kar je zelo moteče. Če zmanjšam glasnost telefona se zmanjša tudi glasnost na zvočniku.
Pri ostalih navigacijah (Sygic, StreetPilot, Here) se zvok prenaša samo na BT zvočnik, telefon pa je lepo tiho.

Se da to nastavit kje v "sys" datoteki ali je potrebna kakšna večja predelava ?
sprasujem se.gif


Hvala
 

tomyy

Zelenc'
26. apr 2009
28
0
1
Probal vse možnosti - brez uspeha. Še vedno kričita eden čez drugega

Še kakšna ideja ?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Da ti ne bom dal ravno na pladnju, se boš moral malo potrudit, da boš našel rešitev.

Za vsako spremembo v sys daj vsiljeno zapiranje apk in nato zaženi nextgen.

To so komande od 0-5:

0-VOICE_CALL
1-SYSTEM
2-RING
3-MUSIC
4-ALARM
5-NOTIFICATION

hint 1: preveri jakost zvoka za zgornje
hint 2: če je nastavljen zvok na eno stran, ga premakni na drugo ( priporočam ti, da uporabiš v sys stream=3)

To je vse iz moje strani in verjamem, če boš dobro prečital, boš takoj ugotovil kaj moraš narediti, da se ne bo drlo eno čez drugo.
 

tomyy

Zelenc'
26. apr 2009
28
0
1
Hvala Janchu in Popotniku za namige.

Pri Nextgenu zadeva lepo funkcionira z nastavitvijo "navigation_audio_stream=3". Pri Primotu, ki ima zelo podobno sys datoteko pa še vedno ne vem kje se skriva zajec. Ne glede na vnešen popravek je zvok vedno povezan z alarmom in ne z mediji.

Kot kaže se bo treba počasi navadit na Nexgena.