Navigacija za IVECO STRALIS

kajkaj

Zelenc'
24. dec 2015
1
0
1
Pozdravljeni

Zanima me če kdo ve kako kopirati klonirati kartico za navigacijo v kamionu IVECO. Imam original in sem zadevo poskušal kopirat za backup vendar ne deluje. Mislim da je zadeva zaklenjena na serijsko številko kartice ali kaj takega? Ima kdo kakšno idejo??

Hvala za pomoč

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je pitanje za mio $
smile-1.gif


ponavadi, ko gre za tak sistem se kartica ob prvi uporabi zaklene na CID in potem je gotovo, podatki se zapišejo v register kartice (hardwerski del), kjer spreminjanje ni možno. Hipotetično se take kartice še dajo klonirat, ko so deviške, torej pred prvo uporabo v sistemu ampak to je spet višja matematika in ne vem, če sem že videl kakšen uspešen poizkus glede tega. Precej spremljam to sceno ampak trenuto kolikor vem (na hitro iz glave) obstaja samo rešitev za RNS 310/315 SD kartice in pa Toyoto TNS510. V prvem primeru ti mojster po 140 eur vnajprejšnjega plačila iz ebaya pošlje kartico, katero mu potem po updatu vrneš nazaj in ko jo dobi nazaj, ti vrne 70 eur. Pri Toyoti pa mojstri potrebujejo obstoječo originalno kartico, jo naložijo z novo kartografijo in ti jo pošljejo nazaj. Torej v bistvu v nobenem primeru niti ne gre za dejanski klon na novbo kartico.