Carminat Live vprašanje

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kupil sem Renaulta, vendar je ta žal prišel brez originalne francoske kartice, zraven pa je originalna italijanska. Ali lahko na to kartico preko TomTom Home kupim in naložim karte za EU? Home aplikacija mi da to možnost, ampak ne upam kupiti, ker sem bral, da je carminat vezan na id SD kartice. Kakšna druga rešitev?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Postopek v takšnem primeru:

1. Nabaviš prazno SD kartico (katero koli, 4GB, 8GB....)**
2. Kartico vstaviš v avtomobil in prižgeš sistem
3. počakaš, da se ti pojavi napis "No maps found" (v ozadju se je izvršil unikaten podpis na kartico, za komunikacijo z TT Home)
4. Ugasneš avtomobil in izvlečeš kartico
5. Kartico vstavi v čitalec na PC-ju in poženi aplikacijo Tomtom Home (če še nimaš, si predhodno ustvari Tomtom račun)
6. Izvedi osnovne posodobitve programske opreme (navcora), ki ti jih ponudi aplikacija. Ta posodobitev je brezplačna.
7. Program te po prenosu pozove, da kartico ponovno vstaviš v avtomobil in izvedeš update.
8. Po končanem updatu navcora, se z kartico vrneš nazaj na PC kjer ti ponudi ostale plačljive zadeve (zemljevide, radarje itd..)
9. Izbereš, plačaš, preneseš..vse avtomatika..done!

**Če bi rad celo Evropo, potem obstoječa kartica, ki si jo dobil zraven ni dovolj velika, potrebuješ večjo. Če uporabljaš obstoječo kartico in ne boš nalagal komplet Evrope, potem lahko začneš s korakom 5, torej italijansko kartico vstaviš v PC, poženeš TT Home in slediš navodilom..
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Hvala. Italijanska pa ima naloženo centralno evropo, pa mi pri istem postopku napiše, da ne morem uporabiti teh map.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Imam originalno Renault italijansko, ki so mi jo dali zraven. Čeprav bi morala biti francoska. Si lahko s tem kako pomagam?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne bereš mojih sporočil:

Citat:
Uporabnik Janch pravi:

Če uporabljaš obstoječo kartico in ne boš nalagal komplet Evrope, potem lahko začneš s korakom 5, torej italijansko kartico vstaviš v PC, poženeš TT Home in slediš navodilom..

Še prej mora seveda ta italijanska kartica biti vsaj 1x v tvojem avtu, da jo sistem "podpiše".
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ja, pa saj sem to naredil. In potem je naredil nek kao update v avtu, sem dal kartico nazaj v računalnik in v avto spet pa je napisal nek error da ne more uporabiti teh map. In tudi te mape vidim v tomtom home pa mi napiše, da jih ne morem uporabit.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Torej če te prav razumem, ti ne deluje original kartica, na kateri je že originalno naložena karta Italije? To, da si updatal navcore nima nobene veze s karto, ki je (če je) že originalno naložena na kartici.

Sicer pa kaj ti bo neuporabna karta Italije, ki je itak verjetno stara vsaj 3 leta ali več..Bistveno je, da si preko TT Home kupiš karto, ki jo boš potem dejansko uporabljal..
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Če hočem preko TomTom Home kupit karto, mi javi tale error še preden dam podatke od kartice:

P.S.: a lahko kupim preko spletne strani ali moram preko Tom Tom Home?
2316146-ScreenShot2015-10-21at09.08.44.png
 

Priponke

  • 2316146-ScreenShot2015-10-21at09.08.44.png
    2316146-ScreenShot2015-10-21at09.08.44.png
    72,7 KB · Ogledi: 651
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
"Znan" problem, ki ga niti Tomtomovo kompetentno osebje že nekaj let ne zna rešit očitno, saj se glede tega uporabniki že lep čas pritožujejo širom Evrope. Rešitev je ta, da si ustvariš popolnoma nov tomtomov račun z drugim emailom in kartico povežeš z novim računom. Če ti bo spet javilo isto, narediš še tretji račun..dokler imaš pač voljo. Dejstvo je, da če ti server prvič zavrne plačilo, potem s tem istim računom nimaš več nobene možnosti, da ga sprovedeš do konca, pa se lahko zajebavaš kolikor hočeš. Ravno ta teden sem že dvema pomagal s plačilom. Po novem imam zdaj menda že 10 gmailovih računov, samo zato, da sem lahko spravil pod streho 2 kartici...
rolleyes-1.gif


Pa še en nasvet: ko si boš delal nov Tomtomov račun, si tam kjer vpišeš svoje podatke, izberi državo Avstijo npr..In pred potrditvijo plačilom glej, da boš imel čisto linijo, po možnosti preko kabla...izklopi vse torrente ipd..Njihovi strežniki namreč zahtevajo popolno povezavo, brez najmanjšega "šuma".
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To vem, da je pri Gmailu tako
smile-1.gif
Zato pa ne prakticiram samo s pikami. Vedno dodam zraven še kakšno črko oz številko.

Citat:
Uporabnik Peror pravi:
A pa moram ustvarit račun in potem spet kartico dat v avto itd?

Nič ne rabiš ponovno dajat kartice v avto. TT Home te ob prijavi z novim up. računom sam vpraša ali želiš kartico povezat z novim računom in to je to.